krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

matus2609    72

czy soldo i basic to odmiany bardzo niskie? jaki wyższy jęczmień polecacie na glebę 4 ze średnim ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
Co powiecie na temat jęczmienia jarego melius, w tym roku mam zamiar go zasiać ziemia 3a i b

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
Dnia 28.03.2018 o 03:27, mich18 napisał:

Co powiecie na temat jęczmienia jarego melius, w tym roku mam zamiar go zasiać ziemia 3a i b

też jestem ciekaw bo mam zakupiony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Co powiecie na temat jęczmienia Eunova ? Godny polecenia na IV klase ?

Jak coś to o brylu lub ella moge coś powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Myślicie, że jest jeszcze sens siać jęczmień jary?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Ja też mam jeszcze siać jutro albo w sobotę, niestety gleba nie pozwalała wcześniej wjechać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

U mnie niedawno powschodził, ale brak opadów opóźnij wschody mocno.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Jak już kupujecie nasiona jeczmienia jarego 

W tym roku planuję wybrać Ella ,Soldo , kws olof lub kws vermunt .Jak posiadaliście te odmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ella .Soldo .Zdjęcie Soldo w Galerii ..świetny jęczmień .Ella mocno reaguje  negatywnie na niskie ph .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Ella nie dużo sieję na najlepsze pole bede siał soldo, kws olof, i kws velmunt po raz 1 moze się nie rozczaruję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

Siał ktoś odmianę Kucyk? Może ktoś ma porównanie do Soldo bo zastanawiam się która będzie bardziej tolerancyjna na słabsze ziemie i Ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

@GRZES1545siałem kolego i kucyka i soldo . Kucyk był na 5,6 klasie i niewyregulowanym ph nie wypadł źle tylko rośnie dość wysoki bez skracania poległ uważam że toleruje braki Ca. Natomiast soldo był na 3,4 ph w normie i efekty były bardzo dobre około 5ton dał bez ochrony fungi i obeszło się bez skracania , i na lepsze ziemie na pewno soldo niższy niż kucyk i ładniejsze grubsze ziarno.

 

Edytowano przez tomekgeo2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam.

Siał ktoś z was jęczmień  po rzepaku pryskanym commandem z metazanexem ?  Na etykiecie pisze że nie wolno ale może ktoś próbował?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
16 godzin temu, tomekgeo2 napisał:

@GRZES1545siałem kolego i kucyka i soldo . Kucyk był na 5,6 klasie i niewyregulowanym ph nie wypadł źle tylko rośnie dość wysoki bez skracania poległ uważam że toleruje braki Ca. Natomiast soldo był na 3,4 ph w normie i efekty były bardzo dobre około 5ton dał bez ochrony fungi i obeszło się bez skracania , i na lepsze ziemie na pewno soldo niższy niż kucyk i ładniejsze grubsze ziarno.

 

Soldo rośnie wiele lepiej na słabej ziemi niż kucyk .Przynajmniej u mnie 5/6 kl.

Zdjęcia do wglądu w galerii .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj