Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki jęczmień jary wybrać

438 odpowiedzi na ten temat

#401 Share szymorek

szymorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:04

Panowie kiedy planujecie siac jęczmień...??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki jęczmień jary wybrać Dzisiaj, 02:38
  •  

#402 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:58

w ubiegłym roku siałem 19 marca teraz trochę termin się przeciągnie bo pogoda nie dopisuje ale jeśli tylko będzie możliwość to sieje jak najwcześniej

#403 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 20:58

Jęczmien jary j flavour dziś zakupiony cena 2000 zł brutto . jestem ciekaw jaki plon bedzie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 17 marzec 2016 - 21:46

Ja będę siał w przyszłym tygodniu, siał bym dużo wcześniej bo w pole można wjechać normalnie ale trochę obawiam się mrozów 

Jęczmien jary j flavour dziś zakupiony cena 2000 zł brutto . jestem ciekaw jaki plon bedzie :)

Jeżeli nie posypiesz nawozu ani nie ochronisz tego jęczmienia, to nawet to że kupiłeś C1 nie za wiele Ci pomoże 

#405 Share Armag

Armag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 20:28

Zakupiony Basic po 1800zł/t Nie powiem ziarno wyrównane, ładnie zaprawiony, kiełkowanie 94%. Ale to nic zobaczymy jak się sprawdzi.

siej je ok 160-170kg na ha. kiełkuje w granicach 85%. Miałem w tamtym roku, zasiałem ok 140kg/ha 4 kwietnia i było przy rzadko. Tą odmianę i w tym roku też sieje.

Lubi fosforu i saletry pod korzeń. dawałem 2 tyg przed sianiem kredy po 1t/ha i nawozy pod korzeń. Ok 300kg polifoski 6 i 100kg saletry. plon ok 5,5-7,5t/ha z IV klasy na podłożu żwirowym. Stanowisko po kukurydzy. A sieje ok 12-14 ha co roku na wiosnę. i ok 4 na jesieni pszenżyta. W chwili strzelenia w źdzbło dałem 100kg saletry i więcej nawozu nie dawałem bo ładne się rozkrzewiło i czarno-zielony kolor miało. w opryskiwacz wieloskładnik dałem i Mg.

Znajomy w 2015 zasiał jęczmień Iron  na samym początku marca na 3 klasie i zebrał 8 ton z ha .A kolejny znajomy na takiej mozaice od 3 do 5 klasy Ella i też zebrał grubo ponad 6 ton z ha .Na piaskach można siać ,ale na glinie jest zupa i nie da się wjechać .Po weekendzie planuję siać wapno http://polcalc.pl/ .Ile powinno być odstępu między rozsiewem wapna ,a nawozów NPK ?

odkwaszanie od fosforu ok 6 tyg przy kredzie.

Edytowany przez Armag, 19 marzec 2016 - 20:35.

#406 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:10

Ja będę siał w przyszłym tygodniu, siał bym dużo wcześniej bo w pole można wjechać normalnie ale trochę obawiam się mrozów 

Jeżeli nie posypiesz nawozu ani nie ochronisz tego jęczmienia, to nawet to że kupiłeś C1 nie za wiele Ci pomoże 

2 ha jesienią Roundup  popryskałem

3 tiry obornika dane i przy orałem .

teraz dam 200 kg mącznika pod korzeń i Polifoski 6 400 kg  poźniej 400 kg saletry

Od chwastów jeszcze sie zastanawiam co dać tamtego roku sam Axial dałem to tylko gdzie niegdzie rumianek był a tak to czysto było :)

Skracanie Cerone 0,7 na ha i od grzyba Atak 450 ec 0,5 + Tebu 250 EW 0,5 l na ha do tego foliq Azotowy 36 5 l na ha i Yara Vita zboże 1,5 l ha .

Może ktos mnie poprawi albo podpowie cos . mysle ze to dobry plan nawożenia.

#407 Share Mariusz774

Mariusz774

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 16:30

panowie mam taki problem , stanowisko pod jęczmień jary jest trochę zaperzone , poradzi sobie jęczmień  a może jest jakiś oprysk po siewie ? dodam że od niedawna uprawiam tą roślinę .

#408 Share REMEK235

REMEK235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 19:49

Witam w tym roku planuje siew jęczmienia jarego Promyk C1 na 3,4 klasie co sadzicie o tej odmianie ??

#409 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 20 marzec 2016 - 20:09

teraz dam 200 kg mącznika pod korzeń i Polifoski 6 400 kg  poźniej 400 kg saletry

Od chwastów jeszcze sie zastanawiam co dać tamtego roku sam Axial dałem to tylko gdzie niegdzie rumianek był a tak to czysto było :)

Skracanie Cerone 0,7 na ha i od grzyba Atak 450 ec 0,5 + Tebu 250 EW 0,5 l na ha do tego foliq Azotowy 36 5 l na ha i Yara Vita zboże 1,5 l ha .

Gratuluję planu nawożenia wypalisz azotem ten jęczmień 260kg samego azotu haha dobry jesteś .Nie liczyłem z odżywek azotu i z obornika ,bo to chyba jakiś wynalazek płynny obornik .

Edytowany przez RafaKdziela, 20 marzec 2016 - 20:14.

I love salsa

#410 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 marzec 2016 - 20:37

Nawożenie na bogato. Czy aby nie za bogato? Niewykorzystany PK z obornika i polifoski zostanie ale moim zdaniem za dużo azotu. 0.7l cerone na pewno nie utrzyma go w pionie. Jak już to może 0,4l moddusa na pierwsze kolanko a za 4 tygodnie 0,5l cerone w zależności od pogody. No i przy dużej ilości azotu czyli przy intensywnej uprawie 2x fungicyd z najwyższej półki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 20 marzec 2016 - 22:35

miałem go 3 lata do tyłu , nic szczególnego.W 2015 na wiosne kupiłem Ella i byłem bardzo zadowolony -plon ponad 5t/ha, siany po pszenicy , nawozenie tylko N w ilości 90kh/ha, Siany 210kg/ha , raz skracany CCC w dawce 1l, zdrowotność bardzo duza, bez ochrony na grzyba.

#412 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 21 marzec 2016 - 09:50

CCC skrócił jęczmień? Widać było jakiś efekt czy tylko fakt że pryskałeś?

#413 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 15:07

Gratuluję planu nawożenia wypalisz azotem ten jęczmień 260kg samego azotu haha dobry jesteś .Nie liczyłem z odżywek azotu i z obornika ,bo to chyba jakiś wynalazek płynny obornik .

to był plan na 2 ha 

a na 1 ha Klasa ziemi 4b 

Mącznik 100 kg = 46 N

Saletra 200 kg  =68N razem 114 N + obornik to nie wiem skad ty te 260 N wziełeś 

Polifoska 200 kg to chyba nie jest duzo 

Zawsze Dawałem cerone 0,7 i stało przy plonie 6 ton 

#414 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 21 marzec 2016 - 21:52

Moris7598, w 20 Mar 2016 - 14:10, powiedział:snapback.png

Od chwastów jeszcze sie zastanawiam co dać tamtego roku sam Axial dałem to tylko gdzie niegdzie rumianek był a tak to czysto było smile.png

Chłopku roztropku tu nic nie wspomniałeś ,że to jest nawożenie na 2 ha .Naucz się pierw pisać i następnie liczyć .Ewidentnie nie znasz się na nawożeniu bo polifoska 6 jak sama nazwa wskazuje ma 6 kg azotu w 100 kg nawozu .Cześć i czołem i ucz się pile ,bo wiedza się przyda .

Edytowany przez RafaKdziela, 21 marzec 2016 - 21:54.

I love salsa

#415 Share adrianooo1234

adrianooo1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:12

jaki jęczmień jary wybrać Mam pytanie czy jęczmień ella i Basic po pszenicy Ozimek i planowanym nawożenia ok 100 N + oborniki mogę zasnąć 150kg/ha czy nie będzie za mało taki występ się Amazone d7 typ 30

#416 Share morganix

morganix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:39

Uprawiał ktoś z was Hajduczka ? co możecie o nim powiedzieć,  jakieś wskazówki? :)

#417 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 18:26

jaki jęczmień jary wybrać Ja mam zamiar siać ella, miałem do wyboru też hajduczka... a waszym zdaniem który lepszy?

#418 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 01 kwiecień 2016 - 18:47

miałem go 3 lata do tyłu , nic szczególnego.W 2015 na wiosne kupiłem Ella i byłem bardzo zadowolony -plon ponad 5t/ha, siany po pszenicy , nawozenie tylko N w ilości 90kh/ha, Siany 210kg/ha , raz skracany CCC w dawce 1l, zdrowotność bardzo duza, bez ochrony na grzyba.

Jęczmienia 210kg/ha , jestem w lekkim szoku  :blink: .

#419 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 17 kwiecień 2016 - 15:04

a jęczmień jary kucyk polecacie skracać czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share marek28366

marek28366

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:08

Od czego jęczmień jary robi się żółty w niektórych miejscach, mało magnezu czy mało innego składnika?