krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

Moris7598    12

Witam panowie zamierza kupic jeczmien i sie zastanawiam nad odmiana jaka polecicie na klase IV b.

SHANNON, ELLA, AZIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Ja kupiłem odmianę Ella ,mam takie same ziemie jak Ty czyli 4 a i 4 b ,a czy dobry wybór ?Zobaczymy po zniwach

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Ja własnie mysle zamowic SHANNON bo duzo osób poleca .

własnie zobaczymy po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stepek    0

Witam,

 

Chciałem zasięgnąć od Was porady, dotyczącej odmian jęczmienia jarego. Planuję wiosną tego roku wysiać ok. 4 ha tego zboża. Chciałbym zakupić kwalifikowany materiał siewny. W związku z tym mam pytanie, dotyczące tego jakie są polecane odmiany - głownie te wysokoplonowe?

 

Czy prawdą jest, że taki kwalifikowany materiał siewny, nie nadaje się do zasiewu w kolejnych latach?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

Witam który z tych odmian jęczmienia jarego: Atico lub Ella będzie miał wyższą łodygę? i czy będzie nadawał się nadomieszkę z owsem żeby go nie zagłuszył owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam problem bo nie wiem jaki jeczmien wybrac na 4 klase ziemi i bedzie po zycie czyli gdzies kolo 10 maja bedzie siany. Ja troche myslamem o stratusie

..........POMOZCIE,........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJ206    1

jęczmień jary Atico jest bardzo wysoki i bez skracania nie radzę uprawiać a przy dawce 100kg azotu nawet przy skracaniu należy uważać i siać azot w trzech etapach ale jak wytrzyma przy tej dawce to nawet na 4b potrafi sypnąć 6.5t, Elle siałem na próbe 1ha i jest napewno niższy od atico dobrze plonował i nawet jest dość zdrowy. Co do pytania ZETORPOWER80 to nigdy nie siałem JJ w połowie maja ale na pewno siany w maju dojdzie na koniec sierpnia,Ja sieję w połowie marca i sieję JJ ok140-150kg/ha i prawie cały azot sypie pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Jaką odmianę jęczmienia jarego polecacie na słabszą ziemie. Co sadzicie o takich odmianach jak kucyk, ella, iron. Kucyk podobno najlepszy na słabsze ziemie. Jeśli ktoś mial te odmiany to jakie są wasze opinie.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazi-Niszel    4

Witam mam problem. Zamówiłem jęczmień KUCYK a centrala nasienna przywiozła mi przez przypadek MERCADA co sądzicie o tej odmianie?. Najważniejsze to jakie warunki glebowe potrzebuje MERCKADA bo u mnie teren piaszczysty 5 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Jaką odmianę jęczmienia jarego polecacie na słabszą ziemie. Co sadzicie o takich odmianach jak kucyk, ella, iron. Kucyk podobno najlepszy na słabsze ziemie. Jeśli ktoś mial te odmiany to jakie są wasze opinie.

 

 

Ja bym Ci polecił Suweren czy jakoś tak :) . Dość dobrze toleruje lekkie zakwaszenie,a jeśli chodzi o plonowanie to ja zasiałem w poprzednim roku na sztukę 1/2 ha, siany dość późno ale nie wiedziałem co na tym kawałku zasiać. Nawożenia zero (tylko do oprysku mocznik+siarczan) zebrane 1,5 tony. Muszę dodać po siewie sprzyjała aura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUNOVA - dobrze plonuje nie jest wymagająca, można siać na słabszych stanowiskach.

 

Polecam gospodarstwo nasienne:

 

Mirosław Kruczkiewicz Tuszewo 58, 14-260 Lubawa, woj. war-maz, tel 089 645 20 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

wypowie się ktoś jeszcze na temat odmian KUCYK i ELLA (nie wiem którą wybrać,przeznaczenie na paszę ,klasa V ale wdzieczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ja w tym roku sieję odmianę Quench zobaczymy po żniwach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albundy1    6

ja miałem mieć IRON z centralii z kielc, ale już brak go,więc wziołem ELLA na 3,4 klasa zobaczymy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
EUNOVA - dobrze plonuje nie jest wymagająca, można siać na słabszych stanowiskach.

Polecam gospodarstwo nasienne:

Mirosław Kruczkiewicz Tuszewo 58, 14-260 Lubawa, woj. war-maz, tel 089 645 20 19

a mają kilka odmian czy tylko jedną, max dwie?

 

...Czy prawdą jest, że taki kwalifikowany materiał siewny, nie nadaje się do zasiewu w kolejnych latach?...

Jeżeli zwykły jęczmień to możesz go siać w latach następnych, jeżeli hybryda to już nie musi plonować tak jak tez z "centrali".

 

Co do jęczmienia - ostatnio sialiśmy odmianę OLOF - niczego sobie, nieźle plonuje, tylko jak każdy jęczmień dobrze nawieziony trzeba zebrać w czas bo jak wleje w leżący to połowa zostaje na polu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

A ja czekam na Eunovę i się nie mogę doczekać. Nadal jeszcze nie ma w centrali, a miała być już kilka dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku materiał siewny w gospodarstwie nasiennym z którego biorę nasiona po 1700 brutto, kilka odmian jeczmienia i pszenica. Wystawiona faktura upoważnia do składania wniosku o dopłatę domateriału siewnego. (667 zł do tony- jeżeli się nie mylę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie czy da rade jak bym wykosil zyto na kiszonke a potem zasial jakies zboze na ziarno bo kukurydza to chyba odpada bo mam niskie ph POMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają Państwo problem z doborem odmian to zapraszamy do korzystania z serwisu www.materialsiewny.info . Porównywarka materiału siewnego na pewno ułatwi Państwu wybór;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja mam kucyka do odbioru za 1850zł. @KasiaKirzanowska tak ten jęczmień ma mniejsze wymagania glebowe plus w mniejszym stopniu reaguje na słabe ph. Przydatny do stosowania w mieszankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez Vril
      Anonymous dating without prejudice
      Genuine Females
      Unsurpassed Сasual Dating
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj