Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki jęczmień jary wybrać

520 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:29

jaki jęczmień jary wybrać Witam panowie zamierza kupic jeczmien i sie zastanawiam nad odmiana jaka polecicie na klase IV b.
SHANNON, ELLA, AZIT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki jęczmień jary wybrać Dzisiaj, 13:39
  •  

#102 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 14 luty 2014 - 07:31

jaki jęczmień jary wybrać Ja kupiłem odmianę Ella ,mam takie same ziemie jak Ty czyli 4 a i 4 b ,a czy dobry wybór ?Zobaczymy po zniwach

Edytowany przez slonju77, 14 luty 2014 - 07:33.

#103 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 luty 2014 - 10:28

jaki jęczmień jary wybrać Ja własnie mysle zamowic SHANNON bo duzo osób poleca .
własnie zobaczymy po żniwach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share stepek

stepek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 luty 2014 - 14:02

jaki jęczmień jary wybrać Witam,

Chciałem zasięgnąć od Was porady, dotyczącej odmian jęczmienia jarego. Planuję wiosną tego roku wysiać ok. 4 ha tego zboża. Chciałbym zakupić kwalifikowany materiał siewny. W związku z tym mam pytanie, dotyczące tego jakie są polecane odmiany - głownie te wysokoplonowe?

Czy prawdą jest, że taki kwalifikowany materiał siewny, nie nadaje się do zasiewu w kolejnych latach?

Pozdrawiam.

#105 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 18 luty 2014 - 20:55

jaki jęczmień jary wybrać Witam który z tych odmian jęczmienia jarego: Atico lub Ella będzie miał wyższą łodygę? i czy będzie nadawał się nadomieszkę z owsem żeby go nie zagłuszył owies.

#106 Share zetorpower80

zetorpower80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2014 - 11:52

jaki jęczmień jary wybrać witam panowie mam problem bo nie wiem jaki jeczmien wybrac na 4 klase ziemi i bedzie po zycie czyli gdzies kolo 10 maja bedzie siany. Ja troche myslamem o stratusie
..........POMOZCIE,........

#107 Share TJ206

TJ206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:51

jaki jęczmień jary wybrać jęczmień jary Atico jest bardzo wysoki i bez skracania nie radzę uprawiać a przy dawce 100kg azotu nawet przy skracaniu należy uważać i siać azot w trzech etapach ale jak wytrzyma przy tej dawce to nawet na 4b potrafi sypnąć 6.5t, Elle siałem na próbe 1ha i jest napewno niższy od atico dobrze plonował i nawet jest dość zdrowy. Co do pytania ZETORPOWER80 to nigdy nie siałem JJ w połowie maja ale na pewno siany w maju dojdzie na koniec sierpnia,Ja sieję w połowie marca i sieję JJ ok140-150kg/ha i prawie cały azot sypie pod korzeń

#108 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 28 luty 2014 - 13:17

jaki jęczmień jary wybrać Jaką odmianę jęczmienia jarego polecacie na słabszą ziemie. Co sadzicie o takich odmianach jak kucyk, ella, iron. Kucyk podobno najlepszy na słabsze ziemie. Jeśli ktoś mial te odmiany to jakie są wasze opinie.

Edytowany przez starybudnik, 28 luty 2014 - 13:18.

#109 Share Kazi-Niszel

Kazi-Niszel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:43

jaki jęczmień jary wybrać Witam mam problem. Zamówiłem jęczmień KUCYK a centrala nasienna przywiozła mi przez przypadek MERCADA co sądzicie o tej odmianie?. Najważniejsze to jakie warunki glebowe potrzebuje MERCKADA bo u mnie teren piaszczysty 5 klasa

#110 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 28 luty 2014 - 19:53

Jaką odmianę jęczmienia jarego polecacie na słabszą ziemie. Co sadzicie o takich odmianach jak kucyk, ella, iron. Kucyk podobno najlepszy na słabsze ziemie. Jeśli ktoś mial te odmiany to jakie są wasze opinie.

Ja bym Ci polecił Suweren czy jakoś tak :) . Dość dobrze toleruje lekkie zakwaszenie,a jeśli chodzi o plonowanie to ja zasiałem w poprzednim roku na sztukę 1/2 ha, siany dość późno ale nie wiedziałem co na tym kawałku zasiać. Nawożenia zero (tylko do oprysku mocznik+siarczan) zebrane 1,5 tony. Muszę dodać po siewie sprzyjała aura.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share michalhladczuk

michalhladczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:54

jaki jęczmień jary wybrać EUNOVA - dobrze plonuje nie jest wymagająca, można siać na słabszych stanowiskach.

Polecam gospodarstwo nasienne:

Mirosław Kruczkiewicz Tuszewo 58, 14-260 Lubawa, woj. war-maz, tel 089 645 20 19

#112 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 01 marzec 2014 - 10:58

jaki jęczmień jary wybrać wypowie się ktoś jeszcze na temat odmian KUCYK i ELLA (nie wiem którą wybrać,przeznaczenie na paszę ,klasa V ale wdzieczna)

#113 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 03 marzec 2014 - 21:51

jaki jęczmień jary wybrać Ja w tym roku sieję odmianę Quench zobaczymy po żniwach :)

#114 Share albundy1

albundy1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 15:22

jaki jęczmień jary wybrać ja miałem mieć IRON z centralii z kielc, ale już brak go,więc wziołem ELLA na 3,4 klasa zobaczymy?

#115 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 marzec 2014 - 16:10

EUNOVA - dobrze plonuje nie jest wymagająca, można siać na słabszych stanowiskach.
Polecam gospodarstwo nasienne:
Mirosław Kruczkiewicz Tuszewo 58, 14-260 Lubawa, woj. war-maz, tel 089 645 20 19

a mają kilka odmian czy tylko jedną, max dwie?

...Czy prawdą jest, że taki kwalifikowany materiał siewny, nie nadaje się do zasiewu w kolejnych latach?...

Jeżeli zwykły jęczmień to możesz go siać w latach następnych, jeżeli hybryda to już nie musi plonować tak jak tez z "centrali".

Co do jęczmienia - ostatnio sialiśmy odmianę OLOF - niczego sobie, nieźle plonuje, tylko jak każdy jęczmień dobrze nawieziony trzeba zebrać w czas bo jak wleje w leżący to połowa zostaje na polu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#116 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 17:12

jaki jęczmień jary wybrać A ja czekam na Eunovę i się nie mogę doczekać. Nadal jeszcze nie ma w centrali, a miała być już kilka dni temu.

#117 Share michalhladczuk

michalhladczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:34

jaki jęczmień jary wybrać W tym roku materiał siewny w gospodarstwie nasiennym z którego biorę nasiona po 1700 brutto, kilka odmian jeczmienia i pszenica. Wystawiona faktura upoważnia do składania wniosku o dopłatę domateriału siewnego. (667 zł do tony- jeżeli się nie mylę)

#118 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:39

jaki jęczmień jary wybrać Moja Eunova ma kosztować 210zł/100kg.

#119 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:45

jaki jęczmień jary wybrać NIKITA jak ten OLOF na wyleganie w tym roku 14ha go sieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share zetorpower80

zetorpower80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:05

jaki jęczmień jary wybrać panowie czy da rade jak bym wykosil zyto na kiszonke a potem zasial jakies zboze na ziarno bo kukurydza to chyba odpada bo mam niskie ph POMOZCIE