krzysiekfarmer5

jaki jęczmień jary wybrać

Polecane posty

XTRO    1523

Miałem pierwszy rok- jak to jęczmień aby nie było kwaśno, kilka opadów i powinno być ok. Na początku mi grzyb wlazł, a planowałem 1 zabieg na flagowy. Poszedł dodatkowy zabieg i było ok. 

W tym roku zostaję przy 1 zabiegu tylko lepszym i koniec, tnę koszty bo ha trochę doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Panowie można siać jary po ozimym? pytanie może troche na wyrost ale trzeba spodziewac się przesiewania.

Jaką odmianę polecacie na 5 klasę ph 4,7?

 

Edytowano przez szwagier24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

Mam Podarka brać z centrali, goś polecił mi go na słabe ziemie,a może ktoś powie coś na temat tej odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

odwiedż stronę HR Strzelce, masz tam charakterystykę Podarka i porównaj z innymi odmianami np z Oberkiem który także jest polecany na słabsze ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

Mam w sprzedaży dwie super odmiany jęczmienia "Soldo" i "Ella" w C1 zapr. Kinto duo bądż Certicor cena 160zł brutto . 

Kiełk.od 97%do 99%, mtz 52% do 56%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Sory. Sprostowuje temat. Tego jęczmienia było z 0.50ha dokładnie 3t czyli 6t/ha.
@Tomek90. Przedplonem był owies 6t/ha. Pole ma 1ha ziemia jest mieszana V i VI klasy. Na te pół ha jęczmienia poszło 10 rozrzutnikow "kurzenic", pod orkę. Na wiosnę pod siew 150 kg NPK 8-19-29, gdzieś maju 80kg saletry i oprysk na chwasty. To wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Napisano (edytowany)

@ahten. Plon Eunovy w tym roku na VI klasie pole 0.50ha 3.5t ważone. 150kg npk pod siew, 80kg saletry gdzies w maju i oprysk na chwasty. Przedplon owies na tym samym polu 6t z ha. Ph nie znane. Ale było wapnowane.

 

No chłopie to poleciałeś .Posiadam 6 klase ziemi i wiem ,jakie plony można na niej zbierać .Tak więc opowieści ,że zbierasz 6 ton ,czy 7 to jest ściema .Obojętnie ,co dasz to się nie utrzyma bez wody .Zapamiętaj na przyszłość bajki to my ,a nie nam :-).A ta Eunova to jest taki se jęczmień bez szału .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Eunove uprawiam od kilku lat i jest fajna.
Irina miałem na 2ha i odradzam ze względu na bardzo nierownomierne dojrzewanie. Chyba ze ktoś chcę desykowac.

Fajna odmiana kucyk. W tym roku stawiam właśnie na nią. Mimo że niższa daje bardzo dużo słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

Dziś kupiłem Hajduczka po 163zł. Ziarno ładne grube.

Jak kupileś to dobrze, ale uważaj na plamistość siatkową, zwłaszcza w mokrym roku tak jak u mnie w 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

ja kupiłem dzisiaj Soldo po 178zł,MTN-54,77g

Konkretna odmiana, u mnie w gosp. nasiennym przy podobnej MTN i kiełk. 98% ,zapr Kinto-160 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie kucyk miał dużo więcej ości niż np. stratus ale plon na podobnym poziomie. W tym roku spróbuje skalda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kolego tego kucyka uprawiałeś już ? ,ile nakosiłeś z ha ?

Ciężko mi powiedzieć jak on planował była ostra susza A ja kosilem to na dwa razy z niecałych 5 ha miałem około 35m3. Czyli ponad 4 tony. Jak na moje ziemie to dużo. I do tego ma prawie 13procent białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Jak sie sprawdzi jeczmien jary eunova przy uprawie na lekkiej ziemi 5 klasa, ph kolo 5,5-6? przedplon lubin i pszenzyto

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego eunova jest oki ,ale szału nie robi .Jak  pogoda będzie oki 4 tony powinien wydać może odrobinę lepiej .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ja  dziś  kupiłem  Kucyka  na  4-5 klasę   zobaczymy  co urośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

W tym roku sieje eunove, kucyka, elle, irona i czekam jeszcze na podarka, eunove i kucuka miałem w tamtym roku nadają się na słabe gleby typu IV-V, pod warunkiem, że pH gleby jest zbliżone do odpowiedniego dla jęczmienia czyli około 5,5 pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam mam zamiar nabyć z centrali ten jęczmień w specyfikacji odmiany widnieje iz nadaje sie na gleby słabe i wyróżnia się tolerancją na zakwaszone gleby. Czy to dobry wybór na gleby klasy 5 i 4 ph w granicach 5-5,5. Czy ktoś uprawiał tą odmiane , a może polecicie coś innego z tych odmian:

-basic

-ella

-eunova

-kucyk

-iron

-natasia

-oberek

-penguin

-stratus

-suweryn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj