Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 18:32

sprzęgło Mam nadzieję ze nie powielam tematu a jesli tak to sorrki i prosze o nakierowanie na właściwe miejsce.
mam pytanko o sprzęgło a moianowicie chodzi mi o to że sprzęgło przestało działać w moim MF 3095, nie ma zadnego oporu i nie można wrzucić zadnych biegów - ale zapalić sie da przy wcisniętym sprzęgle. w czy może byc problem ?? mogła sie zepsuć pompka od sprzegła ( jeśli takowa jest - kiedys w zetorze 5211 miałem coś takiego ale to wtedy włąsnie poszła mi uszczelka na pompce od sprzęgła ) czy to raczej może być brak oleju ?? ( jesli jest jakis odzielny zbiorniczek na niego ) z góry dzieki za za wszelkie rady i pomysły ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło Dzisiaj, 18:59
  •  

#2 Share bogdan815

bogdan815

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 18:50

sprzęgło witam
miałem dokładnie to samo w moim 3645
poprostu ucieka olej to jest ten sam olej co w tylnym moscie u ciebie chyba tez
poszukaj tematu było to juz pisane jak odpowietrzyc

#3 Share slawuch

slawuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:59

sprzęgło ja miałem taki sam problem odpowietzyc mozna go w taki sposób ze jak siedzisz w nim to po prawej stronie pod kabina masz odpowietrznik kolo mocowania kabiny tak ma seria 3000 a niewiem jak inne serie maja? a próbowałes na właczonym silniku kilka krotnie popompowac tym pedałem ja mysłe ze ten slownik od docisku ci przepuszcza tak sadze ale moge sie mylic ;) no i sprawdz czy ci nie cieknie przez ta dziurke na łaczeniu skrzyni z silnikiem na dole ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:32

sprzęgło sprawdziłem tzn odpaliłęm i "popompowałem" sprzęgło i chodzi mi juz normalnie ;) mam nadzieje ze sie juz to nie powtórzy a na wszelki wypadek spróbuje odpowietrzyc go.
slawuch a ten siłownik od docisku to zaraz za sprzegłem sie znajduję ( w pompce) ?? i jak przepuszzca tzn cieknie w tym miejscu olej ?? czy łapie powietrze ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:35

sprzęgło jeżeli masz problemy to albo będziesz miał mokro pod pedałem co świadczy o zurzyciu uszczelniacza dobrej jakości kosztuje 20zł ale z ówagi że lubią pękać to naprawa pompki kosztuje 100zł i masz spokój jężeli to wysprzęglik to zdejmik pokrywkę od spodu sprzęgła i zobacz czy nie jest mokrty zarówno to i to powoduje zapowietrzanie się sprzęgła koszt naprawy wysprzęglika jest więkrzy bo trzeba rozpoowić ciągnik i wymienić uszczelniacze a jeśli tuleje są porysowanew trzeba szlifować i dawać nadwymiary inaczej same uszczelniacze długo nie wytrzymają
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz