piotr2691

John Deere 2040S -Wyłącza bieg po zmianie półbiegu

Polecane posty

ArekJD1177    11

Pompa główna jest zasilana ze zbiorniczka nad nią, a zbiorniczek ten napełnia pompa zasilająca w skrzyni. Dużo jest tu tematów na temat hydrauliki w tych jelonkach, poszukaj i poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel84n    0

Witam. Mam problem z 2030 to juz prawie dziadek ale daje niezle rade, ale od pewnego czsu po dluzszej pracy jak olej sie rozgrzeje to brak jest hydrauliki tz wspomagania I podnosnika. od czego mam zaczac, pompa wewnetrzna czy zewnterzna??? Dzieki za podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi2016    0

Witam.Mam problem z JD 2040S. Po wymianie pompy hydraulicznej z przodu pojawił się mały problem. Ciśnienie na wyjściu wynosi 220atm,ale chcąc podnieść podnośnik trzeba odrobinę ruszyć kierownicą, wtedy dopiero podnosi, tylko że wówczas zanika wspomaganie. Gdy ramiona są w górze, wspomaganie wraca do normy. Dodam jeszcze że filtr hydrauliki nowy. Mój mechanik mówi że to zdrowa oznaka i że połowa JD-rów tak ma... Przed wymianą pompy tego problemu nie było, chociaż wtedy podawała tylko 80 atm i ciągnik nie miał siły podnieść agregatu,stąd wymiana pompy. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pomocy z szybkozłączami w JD 6100. Mianowicie padły chyba uszczelki bo przy używaniu hydrauliki leje sie olej. złącza mają odciekacze oleju przez co niemoge ich rozkręcić. wie ktoś jak to rozebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu78    0

Witam wszystkich 

zakupiłem 2040s  z 81 , problem jest taki że  cieknie z  wałka pompy tłoczkowej, kierownica nie ma końca skrętu i pólbieg na rozgrzanym wyskakuje caly czas

no i się zastanawiam czy trzeba wymieniać wszystko, tj pompę  tłoczkowo, orbitol i pompę  wewnętrzną czy da radę to jakoś posprawdzać, może ta wewnętrzna jest dobra.

Orbitol założony jest 100cm3 /obr  danfossa,a z katalogu wynika ze powinna być 160cm3/obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnaglak    0

Witam.

Przyszedł czas na naprawę awarii hydrauliki w moim JD 2140.

Po postach zauważyłem że masz doświadczenie z ukł hydrauliki w tych ciągnikach.

U mnie problem polega na coraz to wolniejszym działaniu - tura, podnośnika, orbitrola. wszystko ma siłę prawidłową ale działa bardzo wolno i jakby przerywa:

Gdy któregoś z nich używam to trzęsie nim, jakby dawał przerywane ciśnienie oleju.

Przyznać się muszę że ta awaria stopniowo nasila się od pół roku nie było jeszcze czasu na naprawę...

Półbiegi wom, wszystko działa prawidłowo.

Raz zdarzyło mi się że po godzinie pracy nie chciał mi podnieść pługa na polu, kombinowałem wajchami gasiłem zapalałem ciągnik i nic.. Pług zostawiłem na polu przyjechałem do domu, odkręciłem przewód idący do zbiorniczka hydraulicznego nad pompą główną żeby zobaczyć czy wstępna daje olej. Odpalam i nic, cisza, aż po 20s pracy nagle podał trysło ciśnieniem oleju, przykręciłem przewód i zaczął podnosić, potem zrobił jeszcze dużo innych prac i problem się nie powtórzył.

Chciałbym na początek wykluczyć orbitrol, jak to zrobić?

Czy to pasowałoby na awarię pompy wstępnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawomirhr    0
Dnia 28.04.2016 o 21:18, Rafi2016 napisał:

Witam.Mam problem z JD 2040S. Po wymianie pompy hydraulicznej z przodu pojawił się mały problem. Ciśnienie na wyjściu wynosi 220atm,ale chcąc podnieść podnośnik trzeba odrobinę ruszyć kierownicą, wtedy dopiero podnosi, tylko że wówczas zanika wspomaganie. Gdy ramiona są w górze, wspomaganie wraca do normy. Dodam jeszcze że filtr hydrauliki nowy. Mój mechanik mówi że to zdrowa oznaka i że połowa JD-rów tak ma... Przed wymianą pompy tego problemu nie było, chociaż wtedy podawała tylko 80 atm i ciągnik nie miał siły podnieść agregatu,stąd wymiana pompy. Z góry dziękuję za pomoc.

To głupota 220bar na przelewowym jest jak wół 190 i to jest max w tych ciągnikach. I zmień mechanika dobra rada !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj