Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sapacz

sapacz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, technika rolnicza, kobiety

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:18

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ Hej
Są trzy sposoby sprawdzenia jej stanu
1 pomiar ciśnienie na pokrywie skrzyni 10,5 bar przy 40 stopniach
2 pomiar ciśnienia jak wyżej i przepływ na puszcze filtra około 45l/min przy 2000obr i temp 40
3 jej stan po wyjęciu i rozmontowaniu

a teraz odnośnie metod
ad 1. 50% szansy na trafną diagnozę jej uszkodzenia
ad 2. 90% szansy na trafną diagnozę jej uszkodzenia
ad 3. 80% szansy na trafną diagnozę jej uszkodzenia jeżeli masz doświadczenie i trochę już widziałeś w inny wypadku masz 50%

Jeżeli sprawdziłeś z któraś z tych metod to może uda ci się nie wywali kasy i czasu w błoto oczywiście adekwatnie do procentowej szansy która podałem

Pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ Dzisiaj, 13:32
  •  

#22 Share MaxP

MaxP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 maj 2012 - 06:29

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ Moze moglbys pojasnic jak sie podlaczyc aby zmiezyc przeplyw na puszce filtra?

#23 Share komplikator

komplikator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:47

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ Witam!bardo proszę o poradę, raczej pilna pomoc.Mam jd 6400, po przejechaniu kilku kilometrów, zaświeciła się kontrolka brak ciśnienia oleju w skrzyni biegów. nie ma żadnego biegu i wspomagania kierownicy,

#24 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:27

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ Słyszałem że te modele mają połączenie silnika ze skrzynią wałem kardana, sprawdź to połączenie. Albo poszły tarczki rewersu, poczytaj więcej w innym dziale.

#25 Share slawek75

slawek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 14:06

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ Mam problem z pompą w JD 2040 nie zasysa oleju. jaka może być przyczyna?

#26 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 17:38

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ Pompa główna jest zasilana ze zbiorniczka nad nią, a zbiorniczek ten napełnia pompa zasilająca w skrzyni. Dużo jest tu tematów na temat hydrauliki w tych jelonkach, poszukaj i poczytaj.

#27 Share Damianrolnik158

Damianrolnik158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 22:04

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ A jak tą pompę wyjąć? trzeba rozpoławiać i wyjmować te skrzynie pośrednią czy sam podnośnik wystarczy zdjąć?;)z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share pawel84n

pawel84n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 październik 2013 - 20:16

John Deere 2040S hydraulika nie rabotajet :/ Witam. Mam problem z 2030 to juz prawie dziadek ale daje niezle rade, ale od pewnego czsu po dluzszej pracy jak olej sie rozgrzeje to brak jest hydrauliki tz wspomagania I podnosnika. od czego mam zaczac, pompa wewnetrzna czy zewnterzna??? Dzieki za podpowiedz.

#29 Share on1979l

on1979l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:27

przestaje działać wspomaganie kierownicy ,jak dodam gazu wraca ,co jest? wie ktoś?

#30 Share Rafi2016

Rafi2016

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:18

Witam.Mam problem z JD 2040S. Po wymianie pompy hydraulicznej z przodu pojawił się mały problem. Ciśnienie na wyjściu wynosi 220atm,ale chcąc podnieść podnośnik trzeba odrobinę ruszyć kierownicą, wtedy dopiero podnosi, tylko że wówczas zanika wspomaganie. Gdy ramiona są w górze, wspomaganie wraca do normy. Dodam jeszcze że filtr hydrauliki nowy. Mój mechanik mówi że to zdrowa oznaka i że połowa JD-rów tak ma... Przed wymianą pompy tego problemu nie było, chociaż wtedy podawała tylko 80 atm i ciągnik nie miał siły podnieść agregatu,stąd wymiana pompy. Z góry dziękuję za pomoc.

#31 Share Konrad2112

Konrad2112

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 20:26

chyba masz coś pokopane z ciśnieniem na poszczególnych zaworach

#32 Share DamianJasiński

DamianJasiński

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 marzec 2017 - 15:11

Witam. Potrzebuje pomocy z szybkozłączami w JD 6100. Mianowicie padły chyba uszczelki bo przy używaniu hydrauliki leje sie olej. złącza mają odciekacze oleju przez co niemoge ich rozkręcić. wie ktoś jak to rozebrać?

#33 Share Michu78

Michu78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 kwiecień 2017 - 13:03

Witam wszystkich 

zakupiłem 2040s  z 81 , problem jest taki że  cieknie z  wałka pompy tłoczkowej, kierownica nie ma końca skrętu i pólbieg na rozgrzanym wyskakuje caly czas

no i się zastanawiam czy trzeba wymieniać wszystko, tj pompę  tłoczkowo, orbitol i pompę  wewnętrzną czy da radę to jakoś posprawdzać, może ta wewnętrzna jest dobra.

Orbitol założony jest 100cm3 /obr  danfossa,a z katalogu wynika ze powinna być 160cm3/obr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 23:03

Witam.

Przyszedł czas na naprawę awarii hydrauliki w moim JD 2140.

Po postach zauważyłem że masz doświadczenie z ukł hydrauliki w tych ciągnikach.

U mnie problem polega na coraz to wolniejszym działaniu - tura, podnośnika, orbitrola. wszystko ma siłę prawidłową ale działa bardzo wolno i jakby przerywa:

Gdy któregoś z nich używam to trzęsie nim, jakby dawał przerywane ciśnienie oleju.

Przyznać się muszę że ta awaria stopniowo nasila się od pół roku nie było jeszcze czasu na naprawę...

Półbiegi wom, wszystko działa prawidłowo.

Raz zdarzyło mi się że po godzinie pracy nie chciał mi podnieść pługa na polu, kombinowałem wajchami gasiłem zapalałem ciągnik i nic.. Pług zostawiłem na polu przyjechałem do domu, odkręciłem przewód idący do zbiorniczka hydraulicznego nad pompą główną żeby zobaczyć czy wstępna daje olej. Odpalam i nic, cisza, aż po 20s pracy nagle podał trysło ciśnieniem oleju, przykręciłem przewód i zaczął podnosić, potem zrobił jeszcze dużo innych prac i problem się nie powtórzył.

Chciałbym na początek wykluczyć orbitrol, jak to zrobić?

Czy to pasowałoby na awarię pompy wstępnej?