klo444

Warszta do użytku domowego

Polecane posty

klo444    1

Długo myślałem na tym do jakiego działo to wrzucić myślę że ten będzie odpowiedni ( jeżeli się mylę poprawcie mnie ). Nie długo będę konstruował swój własny warsztat typowe mechaniczny do użytków domowy. Z racji tego że posiadam dwa samochody, 3 ciągnik i inne maszyny rolnicze jest minie zbędny. Dla tego proszę was o poradę jak go urządzić aby był w miarę praktyczny itp. Na pewno będzie murowany pustak biały ( suporeks), strop raczej nie będzie, będzie posiadał kanał wielu mi odradza ale jakieś rok temu zalewałem posadzkę w garażu i myślałem jak wszyscy że kanał jest zbyteczny lecz w ciągu tego czasu przekonałem się ( wymiana sprzęgła w aucie, uszczelnienie misy olejowej w ciągniku, wymiany oleju) i stwierdziłem że kanał musi być. Jakiś stół wieszaki na narzędzia miejscy na wiertarkę stołową, spawarkę itp . Teraz prośba dla was aby podzielić się swoimi doświadczeniami z własnych warsztatów czego unikać a czym się kierować mile widziane zdjęcia . Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do kanału to jest to rzeczywiście dobra rzecz, tylko jeśli masz samochód z gazem to nie trzymaj go tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Więc zostaw Sobie trochę miejsca na warsztat żeby swobodnie chodzić i najlepiej by maszyna weszła ciągnik (odrazu weź większy rozmiar na przyszłość ;) ) i zrób przedziałkę tzn abyś mógł to ocieplić z deka i ogrzać ;[ (a i miejsce na piec) bo u mnie to najwięcej czasu mam w zimie a wtedy niestety temp nie pozwala na malowanie i na naprawy naprawdę ciężko coś zrobić jak przemarzasz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Najlepiej to właśnie na początek postarać się docieplić budynek

1. Jeżeli murarka na podwójny mur w środek styropian, pianka itd., lub zwyczajnie ocieplić z zewnątrz styropianem

2. Szczelne drzwi to podstawa (warto też postarać się je tak zrobić abyś mógł je zamknąć od środka)

3. Strop nie musi być, ale warto by było w takim razie zrobić jakąś podbitkę

4. Koniecznie załóż szczelne okna(świetnie nadają się używane plastiki - kupisz takie za 120 - 150 zł, ale jeśli już na takie się zdecydujesz to szukaj takich z możliwością otwierania i uchylania okna)

 

No, co jeszcze by ci tu doradzić?

Koniecznie staraj się aby okno było jak najbliżej stołu warsztatowego, pozwala to trochę zaoszczędzić na prądzie, ale mimo wszystko załóż jak najwięcej lamp i gniazdek elektrycznych w tym pomieszczeniu + obligatoryjnie przynajmniej jedno gniazdo na "siłę" ( u siebie mam po jednej lampie i dwa gniazdka 230 V na każdej ścianie i dwa gniazda "siłowe" + 1 lampa na samym środku warsztatu). Do tego pod sufitem najlepiej nad kanałem puść jakiś mocny podciąg bo przyda się do założenia wielokrążka od jakiejś prostej windy. Zrób sobie jakieś mocne porządne regały i kup koniecznie pojemniki(koniecznie je podpisz) na drobne elementy typu śrubki, nakrętki, podkładki ( swoją drogą śrubki, nakrętki i podkładki tego samego rozmiaru można wrzucić do jednego pojemnika). Na narzędzia elektryczne, elektrody i wiertła przydałaby się jakaś kluczona szafa, bo z własnego doświadczenia wiem, że do warsztatu wchodzi nie tylko właściciel). No i miej przynajmniej dwa imadła - jedno stacjonarne, drugie przenośne na jakimś statywie. Na klucze, śrubokręty, kombinerki i inne narzędzia codziennego użytku zrób sobie może na ścianę wieszaki(z czego z kluczami warto kupić zaraz z dwa zestawy tych płasko - oczkowych). No a dobry przedłużacz i lampka przenośka to chyba podstawa w każdym warsztacie. No i jeszcze jedno na warsztat wewnątrz budynku warto założyć osobną puszkę z bezpiecznikami rozdzielając na niej osobno światło i gniazda lub poszczególne ściany).

To są tylko moje doświadczenia i wnioski jakie wyciągnąłem z błędów przy budowie mojego warsztatu, który staram się doprowadzić do ładu. No a co do ocieplania, u mnie w warsztacie przy szczelnych oknach i drzwiach, bez ocieplania ścian i bez pieca nawet tej zimy miałem temperatury plusowe, no ale ja akurat ma strop zrobiony z płyt obornickich (+ 2 to zawsze coś, a lepiej tak niż z warsztatu w którym jest 20 stopni na plusie wychodzić na dwudziestostopniowy mróz).


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

Mój ojciec ma tak

Warsztat nr.1 (ślusarski)

-Regał z przesuwanymi dżwiczkami W nim sznurek do prasy, stare wiertarki i inny stary sprzęt który za młodu rozbierałem na czynniki pierwsze

-szlifierka na stojaku

-spawarka transformatorowa

-szafka zamykana metalowa o wysokości 2m

-stół a na nim imadło na stałe przymocowane 4 szuflady (jedna z przedziałami na śrubki i inne pierdoły)

-kowadło

-nad stołem półki które są także wieszakami

Warsztat nr.2 (remontowy)

-kalał

-piecyk bo w zimę zimno

- półki

-równa posadzka z dobrego betonu

 

połącz to w jedno zmodernizuj (moje warsztaty organizowane ok 30 lat temu)

wyjdzie ci coś uniwersalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

My mamy tak: warsztat 5*8 po prawo

- przecinarka do metalu,

- wiertarka stołowa,

- szafka narzędziowa,

- spawarka transformatorowa

 

na przeciw drzwi:

 

- Warsztat z 2 półkami,

- duże imadło,

- szlifierka,

- spawarka gazowa

- kowadło

 

Dodatkowo:

 

- oświetlenie lampy (12/24V dla bezpieczeństwa),

- przedłużacz podwieszany,

- przewód uziemienia z krokodylkiem (zaciskiem)

- kobyłki (stół do spawania)

 

W moim przypadku brak tokarki, ale mimo jej braku wykonywane są wszystkie naprawy w gospodarstwie oraz wykonywane wyciągi obornika, remonty, przyczep, ciągników, wykonywane sztelwagi do bron, ogrodzenia, przenośniki ślimakowe itp.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Dzięki wszystkim za osowieć. Tylko mam jeszcze jedną prośbę jeżeli ktoś mógłby wstawić zdjęcia swoich warsztatów byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja narazie dziele warsztat razem z maszynami :) jest to garaż z 4 wjazdami ja mam od strony chlewni w 2 wjazdy zmieszczą mi się 8 C-360 ale wiadomo w czasie gdy używa sie maszyn nikt nie ustawia na ciasno wszystko na dizkusa i zajmuje dużo miejsca. I teraz myśle. Zrobić w tym garazu własnie warsztat taki bardziej z prawdziwego zdarzenia, ściana szafek, stól, szlifierki stołowe, wiertarka stolowa, spawarka. od jednego wjazdu do 2 dziel itylko jeden filar także jest bardzo dużo miejsca. I na bocznej ścianie bo jet długa i akuratp od ręke. I nie wiem co zrobic z maszynami które są rzadko używane bo w inej częsci stoi samochód i ciagnik z opryskiwaczem. Tam jest nawetop kno ale malo miejsca bo za sciana jestk urnik także o kilka metrów krótszy od tej czesci z maszynami. Ustawic te maszyny pojedyńczo na szczytowej ściane? i mieć wtedy do dyspozycji o pól metra tlyko krótszy warsztat ale na cxałej szerokości czyli np. W jednym wjeździe stoi przyczepa a w drugiej obok przy warsztacie burty i inne mniejsze elementy. Chce żeby było dużo miejsca na szeorkosć i mozliwie na długość. Dorobic kilka gniazd na siłe i 230 lampy pozakładać. Jarzeniówki były by dobre? Bo jednak dają duze światlo i mało miejsca zajmują wkleszcyzł bym je między dźwigary pod sufitem. Jutro moze pokaże fotki i pomozecie co nei co. Budynek gotowy tylko urządzic go troche


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Żaden. Zwykłego halopaka lepiej kup, daje lepsze światło do pracy a i źródło światła w każdym sklepie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Raczej zależałoby mi na tym żeby to jednak był LED. Chodzi o doświetlenie warsztatu przy spawaniu, majsterkowaniu, żadna tam profesjonalna działalność. Teraz mam zwykłe żarówki ale ani to wydajne ani energooszczędne.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Miałem 50W za 80zł zimne (nie przyjemne) światło świecił rok. Kupiłem o ciepłej barwie za 150zł, teraz co 3-4 miesiące mam nowy naświetlacz, bo tyle wytrzymuje to dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Czyli jak tak słabo jest z trwałością to trzeba kupić na miejscu, nie przez internet. Ogólnie to myślałem o mocy 20W bo będą 3 w małym garażu więc i tak powinny wystarczyć.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ja mam 20, 30 i 50W. Tylko ta ostatnia na zewnątrz bo to już konkretny strumień. Barwa zimna biała wymaga przyzwyczajenia, na początku może wydawać się nieprzyjemna. 

Aby porównywać te źródła światła należy pamiętać jaką emituje ilość lumenów na 1 W mocy.

- żarówka zwykła, 8-20 [lm/W]

- żarówka halogenowa 20-30[lm/W]

- świetlówka 40-90[lm/W]

- ledy 40 – 90 (zazwyczaj) max ponad 200[lm/W]
Znając te wartości ( oczywiście jest więcej parametrów do porównania jak barwa czy kąt ale ilość lm to główna wartość dla światła ) można łatwo sobie policzyć.
np. dobry halogen 25 lm/W i dość słaby led 50 lm/W czyli ok 2x więcej światła z led o tej samej mocy lub inaczej tyle samo światła z led o połowę słabszego.
Najłatwiej dopasować w taki sposób:
- obecnie masz np. zwykłą żarówkę 100W ( czyli ok 1000 - 1500 lm)
- zmieniasz na halogen  60 W
- lub led 30W ( w przypadku tanich ledów) lub 20 W ( dla średniej klasy ) ewentualnie 7,5 - 9 W ( dla porządnych ledów).
Robiąc w ten sposób niech ktoś napisze że więcej widział przy żarówce:)
Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj