Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno gospodarstwa

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 09:35

kupno gospodarstwa Witam wszystkich jestem tu nowy. Mam na oku ciekawe gospodarstwo 24ha ładny dom obora kwota mleczna 105.000 wszystkie potrzebne maszyny gospodarstwo jest w toku produkcyjnym cena jaką chcą właściciele to 780tyś. jest bardzo okazyjna. Bardzo bym chciał to kupić oczywiście na kredyt preferencyjny tylko że wymagają 20 procent wkładu ja mam odłożone jakieś 30tyś czy wie ktoś jak można obejść ten wkład?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno gospodarstwa Dzisiaj, 13:58
  •  

#2 Share Ziemas

Ziemas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 09:54

kupno gospodarstwa jest kilka sposobów. Przelicz ile wynosi cena gruntów według danych GUS. Jeśli jest wyższa niż cena która ty musisz zapłacić dogadaj się z sprzedającym aby zawyżyć cenę u notariusza. Możesz tak samo zawyżyć cenę budynków kwestia dogadania się z sprzedającym i rzeczoznawcą, który odpowiednio to wyceni
Jeśli nic z tego ci nie wyjdzie to pozostaje ci wziąć na wkład własny kredy komercyjny bez dopłat ARiMR.
Wg. mnie cena jest naprawdę okazyjna.

#3 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 10:40

kupno gospodarstwa NO biorąc pod uwagę że jest to 24ha i na dodatek wszystkie budynki z wyposażeniem itd +sprzęt rolniczy to 780tys to mało. Bierz w ciemno nie czekaj.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 10:54

kupno gospodarstwa jeszcze zależy w jakim stanie sprzęty budynki itp. jaka ziemia bo np. ja sprzedawałem ziemie 4-5 klasa po 20 tys. za hektar to tu 24 ha to 480000zl to samo gosp. budynki wyposarzenie za 300000zł. Napisz coś więccej jakie budynki ciągniki sprzet do niego bo jak np. jakiś ursus czy zetor stary wart 30 czy 40 tys. a nowy JD czy NH to co innego

#5 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 11:01

kupno gospodarstwa No właśnie cena ziemi według GUS wynosi 620tyś więc myśle że nie będzie problemu.

Są dwa ursusy c360 cyklop rozrzutnik dwie kosiarki przyczepa samozbierająca dwie przyczepy wywrotki pługi siewniki cały sprzęt potrzebny no wiadomo nie nowy ale da sie robić obora z dojarką przewodową dwoma zbiornikami na mleko.Dom wybudowany w 90 latach z garażem bardzo ładny sam dom według mnie to z 400 tyś warty

#6 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 marzec 2010 - 11:20

kupno gospodarstwa  Kolego cena jest bardzo atrakcyjna ... Nie zastanawiaj się długo   gospodarsto o tej powierzchni ma jakieś perspektywy rozwoju . Kwota mleczna też jest sprzyjająca 
.Sprzęt w tym gospodarstwie myśle , ze wystarczy dwa c360 obrobią spokojnie . 
Naprawde traiłeś na wielka okazje  . 

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2010 - 12:10

kupno gospodarstwa Ja bym się nie odważył na coś takiego. Gospodarstwo nastawione na mleko? Za jakieś 3 lata gdy zniosą kwoty mleczne cena poleci na łeb i cała wypłata za mleko pójdzie na raty. Szans rozwoju tez nie widzę, no chyba, że kolejny kredyt na zakup ziemi.

#8 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 12:41

kupno gospodarstwa No ja myśle że jeśli chcem gospodażyć to musze zaryzykować i to kupić bo puźniej nie znajde takiej okazji. przez te dwa lata karencji będe musiał zwiększyć produkcje i dam rade.

#9 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 12:42

kupno gospodarstwa Powiem tyle przy takiej opłacalności jakie kolwiek więkrze inwestycje powinny być bardzo dobrze przemyślane.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#10 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 12:57

kupno gospodarstwa trzeba zaryzykować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:34

kupno gospodarstwa

Bardzo bym chciał to kupić oczywiście na kredyt preferencyjny tylko że wymagają 20 procent wkładu ja mam odłożone jakieś 30tyś czy wie ktoś jak można obejść ten wkład?

Popytaj się znajomych czy nikt nie kupuje za własne środki jakiegoś sprzętu rolniczego, jak tak to dogadaj się tak że faktura za maszynę będzie na ciebie wystawiona, a ty to przedstawisz w banku jako wkład własny , tylko tą maszynę, maszyny trzeba wcześniej ująć w biznesplanie do kredytu.

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:58

kupno gospodarstwa Zastanów się kto pójdzie na taki numer. Dał byś swój ciagnik w zastaw pod czyjś kredyt. Z takim wkładem własnym porywasz się z motyką na słońce policz sobie jakie będa odsetki i jak długp bedziesz spłacał kredyt. Przy cenach mleka beda to długie lata nie bedzie kasy na inwestycje itd myślę ze poprostu nie zdajesz sobie sprawy o jakich sumach piszesz, i ci co pisza kupuj w ciemno pewnie też. Te 30 tys to ci na koszty związane z transakcja starczą.

#13 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:46

kupno gospodarstwa Czy ja pisałem o ciągniku? Lepiej jakieś maszyny uprawowe (pług, agregat), mam znajomego w agromie to mówi że ostatnio sporo osób tak robi. hubertuss zależy jakie możliwości finansowe obecnie gawron posiada, jeden odłoży 30tys. w 2 lata, a inny w kilka miesięcy. Cena jest dobra, ale czy warto to trzeba się dobrze zastanowić.

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:58

kupno gospodarstwa Oczywiśce że cena jest dobra. Jesli jako wkład własny dasz faktury na maszyny stana się one zastawem jeśli noga się powinie komornik zażąda ich wydania i co pójdziesz do sąsiada aby oddal swoje maszyny na twój dług. Nie wielu się tamkich znajdzie zwłaszcza przy tak dużej sumie kredytu.
Czy w tym gospodarstwie sa krowy jedna dobra to koszt kilku tys, zapytaj właściciela jakie sa miesiećzne przychody za mleko, na jaka rate bedzie cię stać odliczając utrzymanie i nakłady na produkcje. 20% wkładu własnego to jakies 150 tys tych 30 nie ma co liczyc pójda na wyceny biznesplany notarjusza itd. Jesli chcesz ryzkowac popytaj po rodzinie może ktos ma mieszkanie np pod zastaw kredytu komercyjnego czy coś w tym stylu, generalnie bez kasy ciężka sprawa.

#15 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:23

kupno gospodarstwa Jest 23 krowy i 4 jałówki za luty mieli 5300zł za mleko widziałem faktury za cały rok to nawet 8-10 tyś było jak bym jeszcze z 10 krów dostawił dał bym rade.

Edytowany przez andrzej2110, 01 kwiecień 2010 - 19:01.
Cytowanie poprzedniego posta

#16 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:35

kupno gospodarstwa Masz tylko 30 tys a myslisz jeszcze o 10 krowach wiesz ile dobra kosztuje. Pokseruj od nich te faktury idź z tym do banku popytaj jakie są szanse. Przy 5 tys miesiecznie mysle że maksymalna rata to jakies 2 tys policz sobie ile lat zajmie ci spłata decyzja nalezy oczywiście do ciebie. W banku może podpowiedzą ci w jaki sposób zdobyc kase na wkłąd własny. Wartośc jest niska więc może bank zgodzi się na kredytowanie 100 %.

#17 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:38

kupno gospodarstwa hubertus dobrze gada, idź do banku może da na 100% pod hipotekę jak byś jeszcze coś dorzucił pod tą hipotekę to byś miał większe szanse.

#18 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:48

kupno gospodarstwa teraz zaden bank nie chce dawac 100% -nie te czasy,sama rata od takiego kredytu to bedzie kolo 5 tys[zalezy na ile lat]-wejdz na strone jakiegos banku i sprawdz kalkulator rat kredytow preferencyjnych ,jakie musisz miec dochody i zabezpieczenia i pewnie ci sie odechce.
ciekawe czemu to sprzedaja ?? nie ma tu jakiegos haczyka ?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#19 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 21:00

kupno gospodarstwa W sumie tez bym byl ciekaw co do haczyków raczej nie notarjusz wszystko sprawdza czy zastawu nie ma czy zpodatkami nie zalegaja itd księgi wieczyste oczywiscie tez.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 21:10

kupno gospodarstwa Haczyka tam nie ma to są starsi ludzie po operacjach i nie mają sił robić a dzieci nie chcą uciekły do miasta.

Edytowany przez andrzej2110, 01 kwiecień 2010 - 18:59.
Cytowanie poprzedniego posta