Skocz do zawartości

Zdjęcie

most carraro do 7745

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik17

rolnik17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 28 marzec 2010 - 09:30

most carraro do 7745 Czy można założyć do zetora 7745 moct carraro taki jak jest w 7340 ??
Z góry dzieki za odp ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
most carraro do 7745 Dzisiaj, 11:30
  •  

#2 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 10:01

most carraro do 7745 ale bardzo nie rozumiem co zyskasz na tym ze zmienisz most na inny ????no chyba tylko wygląd estetyczny
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#3 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 11:27

most carraro do 7745 ten most ma blokadę automatyczną przedniego mostu super sprawa mój wujek ma w 2 zetorach ten most i naprawdę jest różnica

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 12:21

most carraro do 7745 a normalne nie maja ??? ta os na pierwszy oglad to wyglada lipnie w porownaniu z zetorowska,o wiele ciensze mocowania,ciekawe jak wyglada wytrzymalosc po paru latach,a jak wyglada sprawa ze wspomaganiem ?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 15:17

most carraro do 7745 Carraro nie ma łożysk w zwrotnicy tylko tuleje... już według mnie gorszy patent. A blokada raz działa , raz nie, też dziwna sprawa. Jego konstrukcja jest słabsza bez dwóch zdań. Wspomaganie to orbitrol, siłownik dwustronny przykręcony na środku mostu. Chodzi bez zarzutów.
KPK Kumurun Team

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:12

most carraro do 7745 jest słabsza czy wygląda ;) zaletą jest pewnie stopień skrętu

#7 Share rolnik17

rolnik17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 28 marzec 2010 - 21:06

most carraro do 7745 podobno ten most carraro jest lepszy od normalnych w 7745 nie ;)

#8 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 22:09

most carraro do 7745 napewno jest nowszy ale czy lepszy? warto by sie było zapytac kogos kto posiada zetora z takim napedem i jak mu sie sprawuje wtedy problem byłby rozwiazany. pozdrawiam
23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#9 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 21:11

most carraro do 7745 te mosty sa twarde jak cholera nic się z nimi nie dzieje ja mam zrobione na swoim ponad 1200mtg i nic się nie leje i w ogóle tutaj jest prosto zrobiona kuta belka nie jest skręcana jak w starych przystawka jest lżejsza co do blokady to fakttycznie jest i zawsze działa te mosty są dobre tylko trzeba je odpowiednio traktować często smarować tak co około 100mtg jak by były lipne to by pół europy ich nie używało a tak chodzą w john deree zetorach lamborgini same deutz massey landini farmtrac i cholera wie gdzie jeszcze. co do zamiany to idzie to zrobić tylko trzeba sie liczyć z kosztami taki most to pewnie ponad 20tyś a do tego jeszcze trzeba wymienuić całe to do czego jest przymocowany i czyba jeszcze przystawkę. więc może lepiej poprostu poszukać 6340 lub mocniejszy 7340

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 22:12

most carraro do 7745 przecież carraro w różnych ciągnikach stosują iteż nie wyglądają na jakieś super wytrzymałe :)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 22:42

most carraro do 7745

te mosty sa twarde jak cholera nic się z nimi nie dzieje ja mam zrobione na swoim ponad 1200mtg i nic się nie leje i w ogóle tutaj jest prosto zrobiona kuta belka nie jest skręcana jak w starych przystawka jest lżejsza co do blokady to fakttycznie jest i zawsze działa te mosty są dobre tylko trzeba je odpowiednio traktować często smarować tak co około 100mtg jak by były lipne to by pół europy ich nie używało a tak chodzą w john deree zetorach lamborgini same deutz massey landini farmtrac i cholera wie gdzie jeszcze. co do zamiany to idzie to zrobić tylko trzeba sie liczyć z kosztami taki most to pewnie ponad 20tyś a do tego jeszcze trzeba wymienuić całe to do czego jest przymocowany i czyba jeszcze przystawkę. więc może lepiej poprostu poszukać 6340 lub mocniejszy 7340

1200mtg to nie jest tak dużo ,u nas jest most starego typu i zetor zrobił u nas już prawie 1500mtg i też nic nie cieknie :) Carraro zdecydowanie lepiej wygląda niż starego typu :) tylko właśnie cena może być wysoka i nie wiem czy się po prostu opłaca.

#12 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 07:35

most carraro do 7745 sąsiad też ma 7341 z 98r spsowadzony z anglii też ma carraro i ma 8 tyś mtg ma zapięty tur quicke chyba 620 założył tylkoszersze opony do przodu ile ten ciągnik w dupe dostaje zbierają z bratem 60ha łąk i 80ha słomy tyle przerobił pod obciążeniem i nic się nie dzieje a jego brat ma 7245 ogólnie maszyna rakieta ma zrobione 4,5 tyś mtg ale most już uszczelniali pare razy i robił już koło zwolnic, widać jakby tamte były dobre to by zetor je dalej klepał a nie kupował włoskich jak na razie nie mam z nim żadnych problemów i tak jak mówię wymagają częstego smarowania i będą nie do zajeżdzenia a i we włoskich kąt skrętu jest większy

#13 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 11:26

most carraro do 7745 naprawdę te mosty są nie do zajechania a ta blokada to działa lepiej niż w tych nowych zetorach bo tam jest jakiś mechanizm zapadkowy (tak się to podobno nazywa)i stale ciągną dwa koła mają tylko niewielki poślizg (różnicę w obrotach) jednego i drugiego koła ale podobno po asfalcie trzeba jeździć na wyłączonym mój wujek robi tymi traktorami w lesie i naprawdę dużo wytrzymalsze od zwykłego bo w 6245 zrobił w lesie już 5 tys. mtg. i nic się nie robi z nim a nie wiadomo ile w Anglii już było narobione mówię że to jest super sprawa ten most ale dosyć drogi

#14 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:53

most carraro do 7745 fakt faktem nie powinno się na nowych jeżdzić po szosie z włączonym chyba że jest np lód lub snieg bo strasznie wyje i się słuchać nie da a i mam pytanie w starych mostach jak ciągnik buksował to z przodu kręciło się jedno koło czy obydwa

#15 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 06:39

most carraro do 7745 no w starych kręciło się jedno a w tym buksują oba i to jest główna różnica

#16 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 03 październik 2010 - 05:20

most carraro do 7745 Jaki byłby orientacyjny koszt przerobienia 7211 na ten most Carraro i czy się w ogule da? Nie mam bardzo na co wrzucić tur-a, przydałby mi się przodek w Zetorze.

#17 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:18

most carraro do 7745 nie wiem czy jest sens napewno kóło od 15 do 20 tyś za noy typ lepiejposzukaj starej ciężkiej a i tak trzeba się liczyć z kosztami około 10 tyś belka opony tryby przystawka i dobry mechanik co zna się na rzeczy

#18 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 04 październik 2010 - 05:06

most carraro do 7745 Rzeczywiście koszt niewspółmierny do efektu. Ten starego typu mi wystarczy mam jeszcze Pronara. A jak jest ze wspomaganiem, do tura przydałby się orbitrol? A tak zwany "most lekki" do 7211 z turem dałby rade, są do nich części? Sąsiad ma 8045 i do ciężkiego mostu idzie kupić w Lublinie. Te lekkie mosty nawet mi się podobają wizualnie i jakbym znalazł taki niestyrany to jest sens jechać żeby go zobaczyć?

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 04 październik 2010 - 05:18

most carraro do 7745 Tak zwany lekki most to właśnie carraro a ciężki to czeski zetorowski.
Z tego co wiem to zetorowskie wymagają większej opieki... czasem trzeba uszczelnić albo coś wymienić a carraro są praktycznie bezobsługowe ale na pewno dużo droższe.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:43

most carraro do 7745 seweryn nie zgodze się z tobą osie carraro to zupełnie inna chistoria. tzw lekkie mosty to mosty zetoroskie które były montowane seryjnie w zetorze odpowiednio 5245 i 6245 są to mosty do mniejszych ciągników a te ćiężkie montowane były na życzenie w 6245 i seryjnie w 7245 i7745. lekka też mi się wydaje ładniejsza ma ona proste felgi bez zakszywień w carraro są tłoczone nie można mówić że stare zetoroskie są mocniejsze od tych włoskich te carraro są jedne z najlepszych firm która produkuje mosty na swoich licencjonowanych częściach. w nowych john derrah wkładają już chińskie u nas facet kupił na jesieni 2009 i na wiosnę się most posypał wymieniają części na gwarancji a tam chińskie tryby facet wywalczył zmianę osi na włoską i teraz jest zadowolony. stare były dobre jedna wada to że lubiły przy turach puszczać śruby na łączeniach ale tylko trzeba dokręcić od czasu do czasu i git a co do zmiany spomagania jak kupisz tura z szerszą ramą to ni musisz a jak z wąską to tak, jeżeli masz dobry ciągnik i nie chcesz go sprzedawać to polecam ci wyjazd do czech można kupić po okazyjnej cenie przodek nawet jeszcze bodaj od 7011 bo to te same. sam raz widziałem w komisie u pepików przodek od 7745 po spalonym ciągniku facet chciał 500 euro za most z felgami bez opon i z rurą tylko bez przystawki