Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Siewnik Uproszczony?

120 odpowiedzi na ten temat

#21 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:34

Jaki Siewnik Uproszczony? Bo są precyzyjniejsze od mazura... :lol:
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Siewnik Uproszczony? Dzisiaj, 03:04
  •  

#22 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:51

Jaki Siewnik Uproszczony? Ja poleciłbym Lemkena, bo w mojej okolicy chwalą sobie maszyny tej marki, ale także ktoś ma siewnik marki Horsch tylko nim jeszcze nie siał bo kupił go na jesieni już po sezonie.

#23 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:09

Jaki Siewnik Uproszczony? Miód na moje serce, sprzedawcy Lemkena wylałeś kolego ;[ Dobre robią maszyny, oj dobre. Lecz konkurencja stawia wysoko poprzeczkę, bo i Vaderstad-a i Horsh-a trzeba docenić a i Pottinger się pcha nie mówiąc o mniej znanych u nas min. Ultima Knockering-a o ile dobrze zapisałem.
Edytowane za radą kolegi poniżej :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:17

Jaki Siewnik Uproszczony? Kockerling "o" z kropkami powinno być. A Ultime właśnie robi Kockerling. :lol:

#25 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:36

Jaki Siewnik Uproszczony? Ale tak jak kolega napisał:

W Lemkenie bardzo mi się podoba że dają dożywotnią gwarancję na każdą część

Ale to nie wszystko, bo produkują części do siewników, pługów itp. do których nie potrzeba kluczy by je zdemontować(nie do wszystkich!!!).

#26 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 15:49

Jaki Siewnik Uproszczony? My dzisiaj rozmawialiśmy z ojcem @nonka i oni testowali już Unie, Accorda, Kockerlinga i teraz mają Lemkena. Mówi że Unia Quick to jest polska katastrofa, Accorda gdzieś utopił bo miał za wąskie opony i że wysiew miał kiepski. O Kockerlingu mówił że to nie jest głupie rozwiązanie, o Lemkenie same pozytywy na wszystkie tematy. W tym tygodniu mam przetestować jutro tego Pottingera ale ja go nie chce kupić tak naprawde ja chce tylko przetestować jak se będzie radził z nim mój ciągnik ale sprzedawca o tym nie wie. W czwartek jadę po Kockerlinga i Accorda mają w piątek przywieź. Po testach powiem wam jakie mam wrażenia z ich pracy i co wybieram. QRolnikSprzedawca jak się nazywa twoja firma i skąd jest?

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2010 - 16:10

Jaki Siewnik Uproszczony? Jasiupila@ http://www.techpom.pl/ to jest stronka firmy, której przedstawicielem jest @R.Sprzedawca
Jeżeli miałbyś kupować Lemkena to radzę Tobie najpierw przejechać się do ich. Niezwykle miła i wysoko wyszkolona kadra pracowników i dealerów. Nawet jeżeli masz innego dealera Lemkena w swojej okolicy jedz do Techpomu :lol:
Wyniki sprzedaży tej firmy mówią same za siebie ;[
PS. @R.Sprzedawca słyszałem, że firma w której pracujesz miała najwiecej podpisanych umów w 2009r z jednym z banków? :(

#28 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 22:17

Jaki Siewnik Uproszczony? No niech zgadnę o jaki Bank Ci chodzi ;[ :(
Współpracujemy z kilkoma ale ubiegły rok był udany patrząc na współprace z tym jednym z banków :)
A co do pozostałej części wypowiedzi to aż mi głupio :lol: z powodu takich komplementów :)

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2010 - 09:13

Jaki Siewnik Uproszczony? Komplementy są uzasadnione, więc nie powinno być Ci głupio :lol: pozdrów kolegów z pracy

#30 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 kwiecień 2010 - 16:30

Jaki Siewnik Uproszczony? Hubert Vaderstad Rapid w wersji C ma wysiew nawozów nie tylko RD300C ale i 400 600 oraz 800 Prospekt
Co do Kvernelanda Accord MSC to mamy 3metrową wersję stałą nie składaną, trochę śmiesznie wygląda no ale. Z jakości wysiewu jesteśmy zadowoleni. Wersja MSC+ ma wysiew nawozu Dane techniczne
U nas Kverneland wygrał ceną bo większość maszyn mamy tego producenta to uzyskaliśmy sporą zniżkę. U1614 do jazdy bezorkowej był za mały i nie dawało rady utrzymać prędkości 15km/h dopiero Valmet Mega 190KM sprostał temu zadaniu. Wiadomo skrzynia w 1614 to nie potęga. Co do siewu po orce czyli takiego jaki stosujemy u nas to Ursus na bliźniakach spisywał się dobrze ale prędkość 12km/h to max. Pole zrobione Packomatem. MSC mamy od 3 lat i nie narzekamy na niego. U nas nie sieje za dużo ale za to nadrabia na usługach.

Post nr 900
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2010 - 17:47

Jaki Siewnik Uproszczony? Co do Ultimy, to ona sieje w pasy 5-6cm, więc nie każdemu to odpowiada i z tego co czytałem nie ma wysiewu nawozu jednocześnie. Rapid na lekką ziemie nie jest za dobry, poza tym słabo kopiuje poprzecznie. Także z Vadera lepszy będzie Spirit, ale wtedy zostaje wyłącznie 4m.

#32 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:48

Jaki Siewnik Uproszczony? O Kvernelandzie słyszałem że maszyny robi niezaciekawe(słabej jakości), ale nie wiem czy to prawda.

#33 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:25

Jaki Siewnik Uproszczony? Ultima może być z nawozem, ale tylko płynnym z tego co wiem. W którymś TAP o tym pisali.

#34 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 kwiecień 2010 - 22:13

Jaki Siewnik Uproszczony?

O Kvernelandzie słyszałem że maszyny robi niezaciekawe(słabej jakości), ale nie wiem czy to prawda.

15 lat korzystamy z maszyn tej firmy i nie mamy zamiary ze względu na jakość rezygnować z tej marki :lol:
Może po prostu ktoś kto Ci takich głupot naopowiadał nie dba o sprzęt
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#35 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 07 kwiecień 2010 - 23:34

Jaki Siewnik Uproszczony? A czy ktoś może mi przedstawić wady i zalety siewu w pasy(ultima) i siewu np takim Solitairem Lemkena?

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2010 - 07:25

Jaki Siewnik Uproszczony? W siewie pasowym nie masz równych odstępów między roślinami, łan w siewie pasowym jest bardziej bujny, nie znać tak rządków. W siewie rzędowym masz jednolite wąskie paski, kiedyś czytałem, że w rzędowym jest lepsze przewietrzanie łanu. Natomiast w pasowym rośliny pokrywają równomierniej glebę i ma to skutkować mniejszym zachwaszczeniem.

Pytanie z innej beczki, czy ktoś praktykował siew przez przykrywanie? Rzeczywiście jest to najszybsza forma siewu przy zachowaniu względnej dokładności?

#37 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 10:05

Jaki Siewnik Uproszczony? Pytanie co to jest względna dokładność...
Jak tu utrzymać zadaną głębokość siewu?
DEZERTER

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2010 - 11:06

Jaki Siewnik Uproszczony? Względna, czyli zachowujesz ilościową dokładność oraz poprzeczną, gorzej ze wzdłużną. Siejesz na głębokość na jakiej pracuje sekcja uprawowa, a same nasiona są wpuszczane pod strumień gleby. W takiej uprawie łatwo sieje się mieszanki, jeżeli masz dwa aparaty siewne, do jeden dawkuje jedną roślinę, drugi drugą. Nie ma kłopotu ze stosunkiem ilościowym.

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 14:53

Jaki Siewnik Uproszczony? http://www.agrofoto....mage&img=209813 kolega testuje Ultime. Poczekamy do wieczora może coś zadecyduje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 15:52

Jaki Siewnik Uproszczony? Już teraz mogę wam powiedzieć że do określenia tego siewnika wystarczy jedno, z deczka wulgarne słowo. Jest za***ista. Mam nadzieje że nie dostane za to %. Ojciec myśli czy se jej już nie zostawić. Mamy na nią korzystną ofertę więc się zastanawiamy. Mamy czas do jutra.

Dodaj odpowiedź