Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Siewnik Uproszczony?

120 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 08:39

Jaki Siewnik Uproszczony? Witam. Zastanawiamy się nad zakupem siewnika do uprawy uproszczonej.Dostałem oferty na takie siewniki jak:
-Lemken Compact Solitair 3 metry za 161 tyś zł,
-Kockerling Ultima 3 CS (to ta nowa wersja z podłużnym zbiornikiem) 41 tyś Euro,
-Horsch Pronto 3 DC za 37 tyś Euro
-Pottinger Terrasem R3 za 140 tyś zł
-Amazone Cirrus 3001 za 35 tyś Euro.
Siewnik ma obsiać 130 ha zbóż rocznie oraz 30 ha kukurydzy. Jednakże do kukurydzy nadaje się tylko Kockerling. Ten siewnik ma współpracować z Deutz Fahrem o mocy 170 KM. Ja liczyłem że czwórkę nim uciągnę ale żaden dealer nie daje mi gwarancji że dam radę go uciągnąć. Chociaż widziałem że @deer 150 konnym JD ciągnie. Ja mam gleby 4-6 klasy. Jak chcecie jeszcze jakieś informacje do walcie śmiało. Zawsze odpowiem. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Siewnik Uproszczony? Dzisiaj, 06:39
  •  

#2 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 18:57

Jaki Siewnik Uproszczony? Jeśli po orce nie będziesz siał to 170KM do 4m powinno spokojnie wystarczyć.

Do kukurydzy najbardziej odpowiedni będzie siewnik punktowy.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2010 - 19:21

Jaki Siewnik Uproszczony? 6910 nie ma 150KM, a jedynie 135KM. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to z doświadczeń wynika, że najlżej "idzie" w polu redlica radełkowa(Ultima), ponieważ sama wytwarza sobie docisk. Urządzenia oparte o redlice talerzowe mają sztucznie wytwarzany docisk, co powoduje, że stawiają większy opór. Dodatkowo radełkowa jest prostsza w budowie, ponieważ brak w niej łożysk. Ultima ma szerokie koła kopiujące, więc na lekkiej ziemi lepiej utrzyma głębokość. Poza tym w Ultimie masz sekcje uprawową i siewną w jednym.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:51

Jaki Siewnik Uproszczony? Koło mnie chodzi Ultima 6 metrów z Claasem 240km ale niekiedy zapina do niego Fenda 716 i też daję rady ale mniej spala, dlatego go zapina.Tak twierdzi.Co do ceny to 4 metry jest droższa o 2 tys euro ,cena z 27-03 a 3m kosztuję chyba 45 tyś ale nie jestem pewien bo nie starałem się zapamiętać ale na pewno 2 tyś różnicy.

#5 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 29 marzec 2010 - 21:15

Jaki Siewnik Uproszczony? Tylko czy Ultima dobrze wymiesza resztki pożniwne?-Zastanawiam się dlaczego ten siewnik jest tak mało popularny-zdecydowana większość wybiera Horscha, Vaderstada i Lemkena. @tomek73 jak się sprawuje ta Ultima? jakim agregatem koleśprzygotowuje wcześniej pole do siewu?/ Jak nie masz górek to 170KM spokojnie w 4m da radę.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2010 - 21:37

Jaki Siewnik Uproszczony? Czemu ma nie wymieszać jak ma kultywator?

#7 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 06:36

Jaki Siewnik Uproszczony? No ja będę siać w orkę. Na jesień bezorkowo po agregacie ścierniskowym. Na wiosnę w orkę. No mi się kockerling podoba z tego względu że można nim siać kukurydzę. Ja nie będę kupował siewnika do kukurydzy specjalnie na 2 dni w roku. Do jeszcze miejsce w garażu zajmuje.

#8 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 13:32

Jaki Siewnik Uproszczony?

Czemu ma nie wymieszać jak ma kultywator?

Chodzi mi o to, że pracuje stosunkowo płytko-więc słabo będą "wmieszane" resztki w glębę-a wierzchnią warstwę to jak najbardziej wymiesza. Jeśli przed siejąca jest sekcja uprawowa to można ją niezależnie zagłębić na tyle ile pójdzie.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2010 - 15:22

Jaki Siewnik Uproszczony? Polecam obekrzeć filmu na YT z udziałem Ultimy, zresztą i tak uprawia się na tyle na ile się sieje.

#10 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 15:42

Jaki Siewnik Uproszczony? No na dobrą sprawę to gdzieś czytałem artykuł, że koleś po kombajnie wjeżdza Kockerlingem Vario na 5cm i w to od razu potem idzie siew Ultimą. Tyle, że dalej się zastanawiam skąd takie małe przekonanie do tego sprzętu? 200KM traktor i 6m siewnik można zapinać, do tego nie trzeba talrzy ani żadnych łożysk wymieniać. Wie ktoś może ile kosztuje nówka Ultima 6m?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2010 - 16:37

Jaki Siewnik Uproszczony? Mając do wyboru prawie te same siewniki i Vaderstada zdecydowałem się z ojcem kupić Compact-Solitaira HD 400 4m
W Lemkenie bardzo mi się podoba że dają dożywotnią gwarancję na każdą część. Na wstępie proponowałbym odrzucić Poteingera i Amazone, te firmy próbują dogonić czołówkę Horsch i Vaderstad ale jak narazie zostają z tyłu pod względem konstrukcyjnym. Vaderstad to taki Fendt wśród maszyn - przepłacasz za markę i jej znaczek.

Co do uciągu to na ziemiach luźnych (bo takie pewnie masz) taki siewnik będzie potrzebował trochę więcej KM, lecz nie śmiem twierdzić, że 170km nie poradzi sobie z siewnikiem 4metrowym - poradzi sobie na pewno lecz nie osiągnie może większych prędkości a siewniki pneumatyczne wiekszą dokładność mają przy większej prędkości roboczej. Jeżeli miałbym Ci coś polecić i dysponujesz większą gotówką to zastanów się nad Vaderstadem Rapid RD300C - siewnik mechaniczny dający lepszą precyzję siewu i coś mi koleś z Vaderstada mówił,że modele trzymetrowe mają wysiew nawozów. Dlatego jeśli chcesz mieć super sprzęt w dodatku przepłacony kup Vaderstada ;)

#12 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 17:29

Jaki Siewnik Uproszczony? Ja się skupie na tych markach: Lemken, Horsch i Kockerling może, bo zastanawiamy się czy naszego Mistrala warto sprzedawać. A co myślicie o Accordzie MSC i Kuhnie Speedlinerze?

#13 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 17:47

Jaki Siewnik Uproszczony? Kuhna chyba nikt na AF nie ma ale możesz spróbować napisać do użytkownika @marcin8410 On ma Accorda MSC tyle, że 6m. Mi coraz bardziej podoba się Ultima ;) -prostota budowy, mało zużywalnych elementów - ciekawe dlaczego sobie za niego aż tyle "życzą"-więcej niżeli za Pronciaka z tego co podajesz.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2010 - 18:16

Jaki Siewnik Uproszczony? Oglądałem SpeedLinera na pokazach, to strasznie szybko się talerze zużywają w nich, tak przynajmniej mówił operator, bo sprzęt był z prywatnego gosp. Poza tym jakimiś szczegółami, za pewne się różni od pozostałych.

@Kuba87 zauważ, że Ultima podobnie jak Rapid wiele się nie zmieniła, czyli to o czymś świadczy. ;)

#15 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 18:39

Jaki Siewnik Uproszczony? Bo ta nowa ultima jest droższa od tej starej.

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 23:08

Jaki Siewnik Uproszczony? Po ultimie zboże wygląda super,uprawia też agregatem z tej firmy,2 x agregat i siew.resztki pożniwne są super wymieszane pole równe,żadnej grudy.Przedtem siał AT 4 metry to posiał nim chyba ponad 6 tyś ha ogółem i dalej go ma.

Stosuję PRP i piąty rok nie orze.Robił odkrywkę w tamtym roku to widać było różnice między PRP a NPK [ma kawałek na NPK zostawiony]Ma naprawde dobre plony i wszyscy go chwalą na okolice.WODR robi u niego pokazy i ma ok 300 ha.Mieszka niedaleko Yacentego

Ja też myśle o nim ale przy ponad 80 ha i obecnej sytuacji to chyba nie ma sensu,za drogi.

#17 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:09

Jaki Siewnik Uproszczony? @hubertojdana ty kupiłeś ten siewnik popokazaowy od firmy Gravit? My jeszcze nie wiemy czy nie weźniemy czwórki bo prawdopodobnie dostane na pokazy ten siewnik http://www.otomoto.p...show&id=B174188 i sprawdzę czy mój ciągnik da radę. Jeżeli tak to biorę czwórkę.
Dostałem ofertę na siewnik Accord MSC 3000 za 165 tyś. W wyposażenia ma: 4 koła na przodzie siewnika oraz regulację głębokości pracy sekcji talerzowej.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2010 - 13:36

Jaki Siewnik Uproszczony? Jasiupila@ nie nie wzieliśmy popokazowego siewnika z firmy Gravit.
mieli go już sprzedanego i w dodatku jak za popokazowy cena była troche zawyżona.
Poeteinger nie jest ,,wytrzymałą'' maszyną jeśli chodzi o agregaty uprawowo-siewne. Nie polecałbym Ci kupować tej maszyny. Słaba konstrukcja, sporo drobnych awarii, użytkownicy narzekają na je. Jednakże cena może wydawać się atrakcyjna....

#19 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 17:35

Jaki Siewnik Uproszczony? Witam . ja bym polecił horscha ,sa to dobre siewniki moim mocnym argumentem jest to ze w mojej okolicy jest takich 5 siewnikow :3 siewniki 3m ,jedna 4m i 6m .siewniki 3m pracuja na arealach od 170ha do 300 ha 4m pracuje na 1300 ha a 6m na 3 tys ha . Sam mam wziasc 3m pronto TD express(zawieszany)Polecam horscha bardzo precyzyjne maszyny w siewie
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 17:46

Jaki Siewnik Uproszczony? Na jakiej podstawie uważasz że sa precyzyjne w siewie i to bardzo ???
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Dodaj odpowiedź