Skocz do zawartości

Zdjęcie

kiedy siejecie buraki?

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 02 kwiecień 2010 - 09:07

kiedy siejecie buraki? no i dopiero będziecie ryczeć :) (odpukać)
moim zdaniem dobrze zrobiliście starzy ludzie u nas gadają że jak we wielki tydzień tak pada to będzie później susza więc trzeba dobrze zagospodarować wodę która jest w ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kiedy siejecie buraki? Dzisiaj, 18:20
  •  

#22 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 02 kwiecień 2010 - 10:15

kiedy siejecie buraki? u nas jest tyle wody, że już nie ma miejsca by być w ziemi, ale jest na :) , może masz jakis pomysłjak taka wodę zagospodarować :) .

#23 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 11:32

kiedy siejecie buraki? Może pola ryżowe? Chińce zalewają nas tanią tandetą, a my ich ryżem :)
Everything is dust in the wind

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 14:00

kiedy siejecie buraki? u mnie nieliczni posiali ale to na lekkich glebach a u mnie niestety glina i trzeba czekać na pogodę bo łatwo się skorupa robi :) więc się ciesze ,że nie posiałem go śnieg dziś padał :) choć zawsze już były posiane ...... zresztą co nagle to po diable więc niema co się śpieszyć :) a siejemy w tym roku odmianę tizianna

#25 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 02 kwiecień 2010 - 14:56

kiedy siejecie buraki? apropo tej tandety
chinole podobno wszystko robią z butelek plastikowych :) więc nie może być takie złe
butelka plastikowa była przecież przełomowym wynalazkiem :)

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:00

kiedy siejecie buraki? No i posiałem 8,5ha u teścia a mi się udało jeden siewnik i deszcz zgonił, to se teraz poczekam, a jeszcze pole mokre.A 07-04 posiałem u siebie a teraz leże chory bo się trochę zmarzłem.

#27 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:14

kiedy siejecie buraki? Buraki posiane 2 dni temu, jeszcze tak wczesnei nie siałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 21:48

kiedy siejecie buraki? Ja buraki zasiałem 7 kwietnia :P Ale mam pytanie.. czy nasienie ktore leżało 10 lat w opakowaniu w suchym wzejdą buraczki czy nie?? bo zasieliśmy jedną paczke i teraz czekamy we wtorek tydzien od siewu

#29 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 12 kwiecień 2010 - 07:37

kiedy siejecie buraki? powiem tak, ja bym nie siał takich nasion, a napewno wcześniej zrobiłbym próbę na siłę kiełkowania. Jak policzysz koszty ewnentualnego przesiewania (nowe nasiona i tak będziesz musiał kupić) to wyjdzie, że zamiast zaoszczędzić to dołożysz do interesu. Chyba, że te nasiona pomieszałeś z kilkoma innymi paczkami i siałeś w miarę małych odstępach (20 - 22 cm) to może nie będzie za bardzo widać różnicy we wschodach, tylko czy to miało sens? raczej nie, a napewno to duże ryzyko bez zrobienia próby na kiełkowanie.

#30 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 16:56

kiedy siejecie buraki? no to większość buraków juz na wierzchu:) ale mam problem z rzepakiem który pierwszy wyszedł, i opryskałem go Tajfunem zanim wzeszły buraki :/ pryskałem 5 dni temu, po jakim czasie powinny być efekty i czy wogóle go weźmie??? :/

#31 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 17:24

kiedy siejecie buraki? to przecież to samo co randap bo substancja aktywna to glifosat 360, więc pierwsze efekty po ok 8-10 dniach a całkowity efekt po ok 3 tygodniach. Tylko czy był sens pryskania tak wcześnie, nie lepiej było poczekać trochę i opryskać środkiem o szerszym działaniu, np safari 50 wg? z miesznką betanalu. Wiem, ze to drożej, ale i spektrum chwastów miałbyś większe na polu.

#32 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 23:00

kiedy siejecie buraki? To dobrze ze ma takie opóżnione działanie, bo już się martwiłem ze mi nie podziałał środek i będzie akcja graca:) betanal+goltix to swoją drogą daję, ale mi tutaj chodziło tylko o zwalczenie rzepaku zanim wzejdą buraki, bo za 2 tygodnie to juz bym go niczym nie zniszczył, nie uszkadzając przy tym buraków :/

#33 Share Lisek94

Lisek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 06:03

kiedy siejecie buraki? Siema, jestem ze śląskiego powiat tarnogórski. Czy moge już śmiało siać buraki pastewne?? i jakie powinny być odstępy w sianiu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 06:05

kiedy siejecie buraki? późno, bo późno (ciągłe deszcze), ale wreście posiane 17 kwietnia 5,5 ha. Teraz czekać na wschody i pierwsze opryski ;)