Skocz do zawartości

Zdjęcie

kiedy siejecie buraki?

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:24

kiedy siejecie buraki? W mojej okolicy jeden gosciu dzis zasial 4 ha burakow cukrowych ja zamierzam we wtorek zasiac 3ha a w srode reszte 6 u mnie w poniedzialek zamierzaja juz uprawiac pod buraki ja tez zaczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kiedy siejecie buraki? Dzisiaj, 09:51
  •  

#2 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:48

kiedy siejecie buraki? udało mi się 2 ha zasiać w piątek ;) za reszta będzie trzeba poczekać aż obeschnie :/

#3 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:03

kiedy siejecie buraki? ja po świętach bo mam ciężkie ziemie i muszą dobrzre obsechnąć. u mnie w okolicy jeszcze nikt nie ruszał w pole

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:06

kiedy siejecie buraki? U mnie w okolicy jeszcze nie posiali nawozów na łąki po mokro a jak byłem dzisiaj na łące to normalnie pole ryżowe:)
Ja napwewno w polowie kwietnia bede sial
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

#5 Share Pos6630

Pos6630

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:09

kiedy siejecie buraki? ja dzisiaj siałem 2 ha to ledwo co obsiałem resztę to dopiero po świętach

#6 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 27 marzec 2010 - 20:23

kiedy siejecie buraki? My wczoraj posialiśmy nawóz Polifoska 8 ,Sól Potasowa i Saletrzak z Borem. A dzisiaj planowaliśmy siać buraki ;) niestety pogoda nie pozwoliła.Jakie odmiany siejecie i ile ha .My będziemy siali Jagode na 10ha ;[

#7 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:24

kiedy siejecie buraki? U mnie też do pola wszyscy nie wyruszyli bo warunki nie pozwalają ;) .Kiedy będę siał ? Najpierw obornik orka i się zobaczy, ale na pewno po świętach

#8 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 27 marzec 2010 - 20:57

kiedy siejecie buraki? u nas jeden napaleniec też już posiał ale on ma jakieś 40ha i co roku we wrześniu mu biorą więc musi się spieszyć
reszta bauerów twierdzi że jak się zasieje we wygrzaną glebę to szybciej wschodzą tak że może za 2 tygodnie jak pogoda pozwoli

#9 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 27 marzec 2010 - 21:13

kiedy siejecie buraki? troche prawdy w tym jest bo w cieplej glebie duzo szybciej wschodzi, nie tylko burak.

a pozatym termin siewu buraków to mniej wiecej II dekada kwietnia wiec jeszcze jest czas ;)

#10 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 27 marzec 2010 - 21:14

kiedy siejecie buraki? ja sieje trochę pastewnych ale zawsze w III dek. kwietnia

z tego co pamiętam ze szkoły to burak potrzebuje ciepłej ziemi ok 8st.C. Zbiór koniec września

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 28 marzec 2010 - 09:38

kiedy siejecie buraki? hmm no ja nie wiem czy w piątek sobotę nie posieje bo dopiero posiałem nawozy pod buraki i cudem wybełtałem troche:/ a na środe czwartek w planach mam siew pszenicy to jak się obrobię to burak poleci:/ a jak nie to wtorek środa po świętach i tyle...

#12 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 15:18

kiedy siejecie buraki? koledzy mam pytanie w jakim zakresie(od... do...) musi być rozstaw rzędów buraka cukrowego aby dobrze i swobodnie dało się to wykopać kombajnem samojezdnym typu ROPA lub HOLMER
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#13 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 16:50

kiedy siejecie buraki? Mój siewnik ma rozstaw międzyrzędzi co 45cm i dla kombajnu jest ok. Poza tym kombajny samobieżne mogą dostosowywać szerokości poszczególnych korpusów, dlatego niewielkie odstępstwa w rozstawie nie wpływają na jakość zbioru. W zeszłym roku przestawił mi się jeden znacznik i część pola było zasiane nie tak (rzędy na jednym łączeniu miały 39-40 cm), mimo to Ropa wykopała wszystko bez strat.
Everything is dust in the wind

#14 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 17:24

kiedy siejecie buraki? Piszę bo ma siewnik 5 rzędowy i dopóki kopałem neptunem było ok ale mam tego dość i chyba muszę dorobić;d jedną sekcję żeby było ok... Ty kolego miałeś blisko siebie ale na łączeniu dwóch siewników ja mam obawy czy przy 5 rzędach nie będzie problemu bo wtedy nie będzie 6+6 itd. tylko 5+5 itd. chyba że uda mi się skompletować do siewów 6 sekcję ;) i pytanie dodatkowe, napawał ktoś z was lemiesze przy sekcjach wysiewających? bo mocno już mam przytarte i za płytko mogę zasiać a nowe niedostępne bo stary siewnik...

#15 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 17:39

kiedy siejecie buraki? Wspawywałem kilka lat temu do każdej lemieszy po kawałku nieużebrowanego pręta (chyba fi 12 z tego co pamiętam) potem lekka obróbka szlifierką i efekt murowany - o niebo lepsze wschody - w najgorszym roku zeszło poniżej 95tys/ha, a tak to 100-110tys/ha (wcześniej było o wiele gorzej) ;)

#16 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 15:49

kiedy siejecie buraki? Dziękuję za pomoc;)

#17 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 16:28

kiedy siejecie buraki? Pomiędzy I a III dekadą kwietnia.
Kujawy.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:10

kiedy siejecie buraki? Ja od jutra myślę siać jakieś 14,5ha z teściem.U nas od piątku sieją.

#19 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 01 kwiecień 2010 - 11:56

kiedy siejecie buraki? u mnie kicha (byłe leszczyńskie obecnie wlkp.). Myślałem, że zdążę przed świętami, pole zawłukowane, ale jak zaczęło padać 25 to co dwa dni tak dolewa, że na polach znów stoi woda jak podczas wiosennych roztopów. Na jutro znów deszcze zapowiadają, więc przez najbiższe 10 dni mogę zapomnieć o polu. :) . Co do siania w ciepłą ziemię to się zgodzę, ale ważniejsze od tego jest by posiać w wilgotną, bo co z tego że posieję się w ciepłą, jeśli nie przyjdą deszcze, a ziemia jest za bardzo przesuszona to wschody są tak nierównomierne, że płakać się chce. Ja nigdy nie patrzę na temperaturę gleby tylko na jej wilgotność i kiedy tylko można siać to sieję, nie w błoto bo łatwo zrobić skałę, ale swoją wilgotność musi mieć by otoczka się rozpuściła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 18:17

kiedy siejecie buraki? No, posiane i opryskane! Tak jak u większości rolników na naszym terenie. A teraz czekamy na większy przymrozek w I dekadzie kwietnia i cukrownia jest bez surowca (żebym nie wykrakał :) )