Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion??

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share seba7011

seba7011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:00

Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion?? Witam! Nie dawno kupiłem ciągnik rolniczy claas z 2009r. Ciagnik podobno jest z 2009r bo kupiłem go jako nowy w starym roczniku po bardzo niskiej cenie, prawie po takiej jak dealer od firmy claas i mam taki problem ze przejrzałem cały ciągnik i na wszystkich czesciach pisze 2008r np. silnik, szyby, most itd. Słyszałem ze mozna sprawdzic rocznik na stronie producenta podając numery seryjne. Słyszał ktos o czyms takim i moze wie jak to sprawdzic??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion?? Dzisiaj, 01:13
  •  

#2 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 13:38

Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion?? A co masz w dowodzie wpisane??
części mogą być z 2008 roku a ciągnik został złożony w 2009
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#3 Share paszczak

paszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 16:47

Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion??

A co masz w dowodzie wpisane??
części mogą być z 2008 roku a ciągnik został złożony w 2009

w Claas nie ma możliwości sprawdzenia rocznika taką informację może udzielić jedynie fabryka na prośbę Dealera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share przemo75

przemo75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 09:11

Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion?? Puść mi na priva numer seryjny zobaczę co da się zrobić

Części do maszyn rolniczych

#5 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:12

Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion?? Numery seryjne? Chodzi ci chyba o numer VIN.
No a na poszczególnych częściach rzeczywiście mogą być podane daty produkcji danego podzespołu, a sam ciągnik został zmontowany już w 2009 r.
No a po drugie jak udało ci się tak tanio kupić nowy ciągnik, to przestań szukać dziury w całym i czepiać się szczegółów.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 13:14

Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion?? Przyłączam się do blachy. Sory kolego ale daj palec a chcesz całą rękę. Mówisz że kupiłeś w super cenie to tylko trzeba się cieszyć. Co Ci da teraz że np. jest to ciągnik z 2008 w co wątpię. Pójdziesz do sądu?, kasę od dealera będziesz chciał wyrwać. Tak jak w samochodach liczy się data zjechania z taśmy produkcyjnej, zawsze części z 2008 roku zostaną, to co wyrzucić mają. Kolejna rzecz to nie chce mi się wierzyć że rocznik masz inny bo homologacja jest wystawiana na podstawie dokumentów z fabryki a jako jedna z nielicznych marek możesz właśnie sobie w Claasie sprawdzić z jakiego roku jest maszyna nie raz rozbawiła mnie sytuacja jak mój kolega kupował kombajn i sprzedawca lekko go odmładzał słownie a jak sprawdził numery (jak to zrobił nie wiem) to się okazało że maszyna jest starsza 0 2-3 lata.
Pozdrawiam