seba7011

Jak sprawdzic rocznik ciągnika claas arion??

Polecane posty

seba7011    0

Witam! Nie dawno kupiłem ciągnik rolniczy claas z 2009r. Ciagnik podobno jest z 2009r bo kupiłem go jako nowy w starym roczniku po bardzo niskiej cenie, prawie po takiej jak dealer od firmy claas i mam taki problem ze przejrzałem cały ciągnik i na wszystkich czesciach pisze 2008r np. silnik, szyby, most itd. Słyszałem ze mozna sprawdzic rocznik na stronie producenta podając numery seryjne. Słyszał ktos o czyms takim i moze wie jak to sprawdzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A co masz w dowodzie wpisane??

części mogą być z 2008 roku a ciągnik został złożony w 2009


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszczak    0

A co masz w dowodzie wpisane??

części mogą być z 2008 roku a ciągnik został złożony w 2009

w Claas nie ma możliwości sprawdzenia rocznika taką informację może udzielić jedynie fabryka na prośbę Dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Numery seryjne? Chodzi ci chyba o numer VIN.

No a na poszczególnych częściach rzeczywiście mogą być podane daty produkcji danego podzespołu, a sam ciągnik został zmontowany już w 2009 r.

No a po drugie jak udało ci się tak tanio kupić nowy ciągnik, to przestań szukać dziury w całym i czepiać się szczegółów.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Przyłączam się do blachy. Sory kolego ale daj palec a chcesz całą rękę. Mówisz że kupiłeś w super cenie to tylko trzeba się cieszyć. Co Ci da teraz że np. jest to ciągnik z 2008 w co wątpię. Pójdziesz do sądu?, kasę od dealera będziesz chciał wyrwać. Tak jak w samochodach liczy się data zjechania z taśmy produkcyjnej, zawsze części z 2008 roku zostaną, to co wyrzucić mają. Kolejna rzecz to nie chce mi się wierzyć że rocznik masz inny bo homologacja jest wystawiana na podstawie dokumentów z fabryki a jako jedna z nielicznych marek możesz właśnie sobie w Claasie sprawdzić z jakiego roku jest maszyna nie raz rozbawiła mnie sytuacja jak mój kolega kupował kombajn i sprzedawca lekko go odmładzał słownie a jak sprawdził numery (jak to zrobił nie wiem) to się okazało że maszyna jest starsza 0 2-3 lata.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj