Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik problem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witja1980

witja1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 18:14

Podnośnik problem Witam.
Mam problem z podnośnikiem, a mianowicie niechce podnośić do końca siłownik nie chowa się z 15cm. Wymieniałem uszczelki w rozdzielaczu bo ciekł oraz czysciłem cały tył ciągnika z zewnątrz, odpinałem cięgna i wtedy siłownik się chował do końca. Słychać tak jakby podniusł się do końca bo jak dosisnę wajchę przy siedzeniu to ciągnik troszkę się przydusza.
Czy może być zapowietrzony czy coś innego. Pomocy proszę
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik problem Dzisiaj, 15:59
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 18:50

Podnośnik problem Na hydraulice raczej sie nie znam ale słyszałem o przypadkach zabrudzonych rozdzielaczy , poprostu przy naprawie /uszczelnianiu czasem jakiś kawałek silikonu gumy z oringa( wadliwy montaż )wpadnie do rozdzielacza i już skubaniec nie działa , lub próba naprawienia rozdzielacza>>> rozbiera sie rozdzielacz wszytko dobrze nie ma co naprawiać ale przecież źle działał > składa sie go znowu tak jak był nic nie zmieniając i po złożeniu ku zdziwieniu wszystkich problem ustępuje . Wydaje mi sie że coś jest nie tak z regulatorem/ogranicznikiem rozdzielacza być może źle go złożyliście albo coś sie wygieło nie mam na myśli rozdzielacza tylko tego mechanizmu regulującego jego prace (nie wiem jak to fachowo nazwać ale myśle że wiecie o co chodzi ).
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:11

Podnośnik problem A może ten pierścień co jest na sworzniu tłoka wciska ogranicznik wysokości podnoszenia?
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share witja1980

witja1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:51

Podnośnik problem Gdzie szukać tego ogranicznika? pytam bo z MTZ mam styczność od niedawna

#5 Share bartek140881

bartek140881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 21:40

Podnośnik problem on jest na silowniku to jest taka obejma na tloczysku,luzujesz ja i mozesz skok regulowac tloka.ten ogranicznik wciska taki maly bolczyk ktory odcina doplyw oleju do tloczyska.Od tylu ciagnika powinienes go zaluwazyc.Czasami lubi sie on przyciac i wtedy niepodniesiesz podnosnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share witja1980

witja1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:30

Podnośnik problem Kolega Bartek miał rację wciśnięty ogranicznik podoszenia nie cofną się.

Dodaj odpowiedź