triplex2

zy ktoś wie w jakim ciągniku jest takie zawieszenie?

Polecane posty

triplex2    0

Witam serdecznie wszystkich

Piszę pracę dyplomową na temat "projekt układu zawieszenia osi przedniej ciagnika rolniczego"

zwracam się do państwa z prośbą o napisanie w jakich ciągnikach (nazwa ciagnika, model, ewentualnie link do zdjęcia) zostały wykorzystane poniższe rozwiazania konstrukcyjne zawieszeń osi przednich:

1) zawieszenie osi przedniej na resorze zamocowanym wzdłuż ramy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2be5541a9cb5b94.html

 

2) zawieszenie ze sprężyną śrubową w zwrotnicy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1834cf249eaba22.html

 

3) ze sprężynami talerzowymi w zwrotnicy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e25677a6ce30e3e1.html

 

4) z pakietem sprężyn śrubowych

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e04cdada37124b8.html

 

 

oraz jeśli ktoś posiada jakies informacje na temat zawieszenia pneumatycznego osi przedniej w ciagnikach rolniczych np takiego jak w Valtra seri T to prosze o kontakt prywatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Pierwsza fotka- Kirowiec T150K i K700

druga- na 100% MTZ stara wersja

czwarta-LTZ też stara wersja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio    0

Pierwszy typ zawieszenia URSUS C-45, a drugi URSUS C-4011 lub Zetor 4011(właściwie to to samo) i jeszcze w Ursusie C 385 i pochodnych (w tych wersjach bez przedniego napedu)biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplex2    0

witam robcio

niestety w c45 jest zawieszenie osi przedniej na resorze piórowym zamocowanym w poprzek ramy tak jak i man B18A na zdjęciu nr1 jest przedstawione rozwiązanie z resorem zamocowanym wzdłużnie

co do rozwiązań 2,4 to wszystko się zgadza chociaż szukam ciagników z pokazanym rozwiazaniem na schematach czyli niestety z osia napędzaną, wiem że jest to trudnę dlatego zwracam się z prośba o pomoc do państwa. Wiadomo przecież ze co dwie głowy to nie jedna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
matt    0

1 wersja to jak wyżej ktoś napisał to kirowiec

2 wersja na 100% most stożkowy stosowany w biąłoruskich mtz-ach

4 wersja to również mtz tylko na moście krzyżakowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplex2    0

dziękuję bardzo

dzieki wam mam już przykłady do 2 z tych 4 rozwiązań

nadal poszukuję przykładów do rozwiązań nr3 i nr4

do numeru 4 tak jak piszeczie będę szukał w ciągnikach MTZ a może ktoś zna jakiś dokładny model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

4 to ltz

 

2 to każdy mtz oprócz tych nowszych od ok 5 lat na "krzyżakach" czyli od 82,82t nowsze 820 no i pronary (właśnie tu są może schematy)

 

to star zsrrowskie napędy ;) a co właśnie z nowymi są proste rozwiązania zwykła oś amortyzowana i skomplikowane na wachaczach (jak w samochodach) stosowane w większych ciągnikach (fendt,jd są nawet w galerii na af możę właściciele się zgłoszą)a w nh jest nawet oś skręcana (superster) ale nie wiem czy amortyzację ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplex2    0

4 to ltz

 

2 to każdy mtz oprócz tych nowszych od ok 5 lat na "krzyżakach" czyli od 82,82t nowsze 820 no i pronary (właśnie tu są może schematy)

 

to star zsrrowskie napędy ;) a co właśnie z nowymi są proste rozwiązania zwykła oś amortyzowana i skomplikowane na wachaczach (jak w samochodach) stosowane w większych ciągnikach (fendt,jd są nawet w galerii na af możę właściciele się zgłoszą)a w nh jest nawet oś skręcana (superster) ale nie wiem czy amortyzację ma

witam sebe1033

tak wiem że są nowoczesne zawieszenia osi przedniej takie jak hydrauliczne w lamborghini R6.185, hydropneumatyczne Agrotron X710, pneumatyczne Valtra Seri T, niezależne typu ILS(independent link suspension)John Deere 8430 i 8530, są także na 2 resorach w poprzek ramy skoda 30, na resorze poprzecznym nad osią man B18A, na resorze poprzecznym pod osią ursus c45, oraz zawieszenia sztywne czyli wszystkie ciagniki z regulowanym rostawem osi zamocowanej wahliwie na sworzniu centalnym np Wladimirets T25, oraz ciagniki z jednym kołem przednim Farmall F12 lub kołami bliźniaczymi John Deere MT

te rozwiązania konstrukcyjne o które państwa pytam są stare dlatego jest mi ciężko cokolwiek znaleźć samemu pochodzą z książki H. Dajniak Ciągniki. Teoria ruchu i konstruowanie WKiŁ. wydanie 3 Warszawa 1979r ale musze je ująć w pracy i podac przykład zastosowania

Jeśli ktoś zna jakieś typy zawieszenia osi przedniej, których nie wymieniłem to będę bardzo wdzięczny:)

zwracam się też do państwa o pomoc przy zawieszeniu pneumatycznym gdyż takie mam zaprojektować, może ktoś ma ciagnik z takim zawieszeniem lub książkę serwisową do takowego ciagnika, lub materiały na ten temat. Jeśli jest ktoś z podlaskiego i posiada taki ciągnik to byłbym bardzo wdzięczny za możliwość zobaczenia na żywo jak ono wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj