Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 7400

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 23:08

Mf 7400 Wszystko o nich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 7400 Dzisiaj, 23:17
  •  

#2 Share marekmf475

marekmf475

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 17:47

Mf 7400

Wszystko o nich

hej. mam podobna prosbe

#3 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:40

Mf 7400 Zalety:
- duży rozstaw osi
- duża masa
- cały tyłek(przekładnia Vario, tylnia oś, podnośnik) jest taki sam jak w Fendtach i produkowany przez Fendta - byłem w fabryce i sam widziałem montaż
- silnik ma bardzo wysoki moment obrotowy
- możliwość zmiany przełorzenia dzwignią rewersu
- radar poślizgu kół w standardzie
Wady:
- brak joisticka zawierającego najważniejsze funkcje czyli trzeba zdjąć ręke z dźwigni jazdy żeby np. podnieść TUZ
- spora dopłata, za to żeby komputer naprawde działał z isobus
- brak powerbost
To są najważniejsze wyróżniki tego ciągnika w porównaniu z konkurencją.

Co do samego ciągnika to miałem nim okazje troche pojeździć na pokazie i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Fajnie działa automatyka przekładni i szczególnie dobrze sie jezdzi w trybie sterowania pedałem gazu. Poprostu wciskasz pedał i nic więcej Cie nie obchodzi, bo ciągnik robi reszte sam. Nie jest to jednak coś niezwyklego w tej klasie ciągników i prawdopodobnie konkurencja nie jest pod tym wzgledem gorsza.
Podsumowując:
Ciągnika może nie ma tyle bajerów co konkurencja(np. NH7000 AC) ale wyróżnia sie rozmiarami(rozstaw osi, masa), mocą(moment obrotowy) i trawałością(przekładnia Fendta)

Edytowany przez MF2007, 25 styczeń 2011 - 19:42.

#4 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 00:02

Mf 7400 Ale kojefo MF2007 przecież zaden ciagnik ze skrzynią bezstopniową nie ma Power Boosta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 09:11

Mf 7400 MF Dyna-VT nie ma Power Boosta, Fendt też nie, ale np JD AutoPowr, NH AC czy Claas Axion C-matic go mają.

#6 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 31 styczeń 2011 - 16:28

Mf 7400 No właśnie mnie ciekawi czemu Fendt i cała grupa AGCO tak niechetnie podchodzi do tego Power Boost

#7 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 27 luty 2011 - 12:43

Mf 7400 no massey Boosta nie ma tylko ze skrzynia bezstopniowa i tutaj przy zakupie ciagnika o mocy okolo 150km mozna sie zastanowic bo mamy do wyboru serie 64xx i 74xx w tej pierwszej jest dodatkowa moc ktora moze sie przydac a w drugiej niestety nie ma za to za nia przemawia skrzynia bezstopnowa:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 30 marzec 2011 - 20:30

Mf 7400 uważam jednak że Power Boost to taki bajer marketingowy. Przydaje się w przy pracy przy dużych prędkościach (z tego co wiem powyżej 8km/h) gdy chwilowo nam słabnie ciągnik i trzeba mu takie ''nitro'' zaserwować.

Wyobrażacie sobie cały dzień pracować na PB?? ja nie.

Power Boost przypomina mi wzmacniacz momentu obrotowego stosowny kiedyś przez Zetor-Ursus-ZTS Martin

Skład się bierze dodatkowa moc?? na pewno nie z kosmosu tylko głownie z baku.
Zapewnie w parze z zużyciem paliwa idzie zużycie silnika.
(to tak jak pić 50ml na raz a 100ml, funkcjonować też będziesz ale krócej ;)

Uwierzcie na słowo - jak się nie ma pod maską mocy pochodzącej z konwekcjonalnej pracy silnika to żaden system nie pomoże - wiem to z praktyki
Power Boost to rzecz którą bym nie uwzględniał przy selekcji (wyborze) mocy ciągnika tylko jako dodatkowe wyposażenie.

Podsumowując - dobra rzecz, tylko do używania z głową i nie dużą częstotliwością

Co do przekładni Vario (Dyna VT - zwał jak zwał) przypuszczam że konstrukcja i zasada działania tych skrzyń nie pozwala na użycie Power Boosta. Praca tych skrzyń niweluje koniecznośc generowania dodatkowej mocy przez silnik i poprzez odpowiednią redukcję prędkości i rozpoznawanie obciążenia radzi sobie dobrze bez PB.

Oczywiście należy również uwzględnić ekonomię przekładni: przekładnie Vario wychodzą z najlepszymi wynikami- pokazują to testy i praktyka.

Odnośnie całej serii 74xx - patrząc na oferowaną technologie i wyposażenie w stosunku do ceny i w porównaniu do konkurencji uważam, że MF tą serią podniósł poprzeczkę

Pozdrawiam

Edytowany przez jacekbee, 30 marzec 2011 - 20:34.