Zaloguj się, aby obserwować  
case135

jaki pług??

Polecane posty

case135    5

Witam!

Chcę kupić pług do mojego MF 6140 90KM. Chciałbym żebyście mi doradzili jakiś dobry pług no i żeby dużo mnie nie kosztował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A jaki cię interesuje: zagonowy czy obrotowy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ja polecam 4*40 spokojnie sobie poradzi i za ciężko nie będzie miał.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

No pług ładny nie powiem. Ale ma jeden minus otóż. Jest na jeden wąż i jakiejs spręzynie!! Odpuść sobie to sa czary!! Szukaj czegoś na 2 weżę!!


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stevan    0

To jest sprzęt, firma dobra i trójka z trójką sobie na pewno poradzi a z czwórką to różnie ale pług fajny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

petekw mozesz mi wytlumaczyc roznice miedzy dwoma wezami a jednym bo nie wiem za bardzo co i jak z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

na dwa weze napewnio lagodnie sie bedzie p bracal a\ na jede bedzie szarpac traktorem wiem z doswiadczenia . 2 weze ok a jkeden nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TracerPL    0

ja do ciągnika 90km bym kupił 4 obracaną


Moje sprzęty to :
- T-25
- MF 255
- Farmtrac 670DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Dokładnie nie znam zasady działania tej sprężyny. Ale wiem że po obrocie pługa przez hydraulike sprężyna przytrzymuje pług w tej pozycji. W tej chwili chyba żadna firma już nie robi tego typu obrotu. Tak miały tylko stare modele pługów i ludzie bardzo narzekali na to rozwiązanie. Mam sasiada który miał tez obrotówke Lemkena z takim obrotem na jeden waż i spręzyne. Mówi ze monostwo problemów z tym miał. W tym roku kupił Niemayera ale juz na 2 weże. Znacznie ladniej, równiej obraca sie pług.

Sam mam obrotówke tez na 2 weże oczywiscie.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

ja do ciągnika 90km bym kupił 4 obracaną

 

 

Nie lepiej 5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jeśli była by to 4 na lekkiej ramie to by sobie poradził , kolega miał do c360 3*30 i radził sobie bez problemu a tu jest przecież jest 90 km do dyspozycji.

Ja bym jednak polecał 4*35 lub 4*40 będzie wystarczający do tego ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, dajmy spokój z 4... Lepiej porządną 3 i będzie szedł jak kuna ze spojlerem ;[ Można by się jeszcze o jakiś wał pokusić, żeby wiedział co ciągnie ;)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case135    5

No mnie bardziej interesują pługi zagonowe... Teraz pytanie czy lepiej kupić nowe czy używane... Podajcie jakieś dobre firmy pługów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A z dużo tańszych:

Vogel & Noot, Unia Group, Akpil, Agromasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case135    5

interesują mnie pługi do ceny max. 6000 zł bo chcę kupić jeszcze jakiś fajny kultywator z przednim i tylnymi wałami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Polecam agro-masz lub staltech słyszałem pozytywne opinie o pługach tych firmy, cena też nie jest wygórowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case135    5

No a ja słyszałem akurat że nie za dobre są te pługi bo lemiesze się szybko ścierają... A co myślicie o AKPILU?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja słyszałem wiele pozytywnych opinie o firmie Akpil, natomiast Agromasz czy Staltech do najlepszych nie należą. A co do ścierania lemieszy to na to nie ma lekarstwa. Zachodnie może wytrzymają trochę dłużej, ponieważ dają lepszą stal, jednak są kilka razy droższe od polskich. Pług Akpil co prawda obrotowy ma użytkownik kamil900830, wiec zagadaj do niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

No a ja słyszałem akurat że nie za dobre są te pługi bo lemiesze się szybko ścierają... A co myślicie o AKPILU?? :)

Zawsze można pomyśleć żeby założyć lemiesz od jakiegoś zagranicznego pługa wtedy wytrzyma znacznie dłużnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj