Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja w stodole

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 26 marzec 2010 - 20:57

Instalacja w stodole Witam wszystkich agrofotowiczów!!!

Mam zamiar przerobić instalację elektryczną w stodole, bo stara już wysiada. W jaki sposób mam ją wykonać? Jakie kable najlepsze, założyć 3 żyłowe czy 2? Łączyć na ,,wago,, czy skręcać kable? Co lepsze? Przełączniki i puszki hermetyczne? Mile widziane schematy.
Pozdrawiam.
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja w stodole Dzisiaj, 08:08
  •  

#2 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:10

Instalacja w stodole kolego kabel proponuje 3razy 1,5 i robic to wszystko na skretke teraz juz wiekszosc tak robi. a puszki to nie koniecznie hermetyczne(w sumie to nie ma dosc duzej roznicy cenowej a bylo by lepiej) ale dobrze by bylo jeszcze kabel w peszlu puscic.

#3 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:45

Instalacja w stodole albo w specjalnej rurce PCV puszki ja bym zalozul chermetyczne i jeszcze dodatkowo kabelki zlutowal ale zrobisz jak bedziesz chcial ;)

#4 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:48

Instalacja w stodole blazek a od kiedy to kable sie lutuje w instalacji na budynku?????

#5 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 27 marzec 2010 - 06:08

Instalacja w stodole Jeśli niema wkuc w scianach proponuje zakupic rurki PCV z uchwytami -łaczenia-rozgałęźniki użyc puszek z złączkami na sróbki .Nic nie piszesz o tz sile 380V ale jak dla mnie konieczne -podpięcie urządzeń na tz siłę- kabel 4x2,5m2 - co do instalacji 220V uzyć kabli 3 żyły Uzienienie-0-faza .Koniecznie aby na dojśćiu głównym był wyłacznik główny odcinający oraz puszka z bezpiecznikami -jest wiele na rynku wiec to tylko kwestia wyboru i zasobu w kieszeni-Napewno jakieś zabezpieczenia przeciw przepięciowe-przeciążeniowe.Właczniki Hermetyczne do załączania 220V.Obudowy lamp też z kloszem-zabezpieczy to pękniecie zarówki i rozpryskiem a tak sie może zdarzyć noi oczywiscie staranny montaż nie partyzantka-bo to stodoła i chyba wiesz co mam na mysli

schemat nikt ni nie poda bo nikt nie wie co i gdzie planujesz
zerknij linka
http://images.google...ved=0CDMQsAQwAw

#6 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 27 marzec 2010 - 09:01

Instalacja w stodole Przez to właśnie założyłem ten temat. Mam pewne wątpliwości ze jak to zrobie bez kosultacji z kimś kto się na tym zna to z mojej stodoły mogą zostać same dachówki. :( Ale widze ze koledzy znaja sie na elektryce ;) Dziękuje za rady. A co do siły to nie będe robił, ponieważ obok na budynku gospdarczym jest gniazdo a do stodoły jest jakieś 5m więc nie widze sensu zakładania gniazda :) A jeśli chodzi o 220V to zrobię tak jak mówił kolega @elektrotech wyłącznik-bezpiecznik na budynku gospodarczym skąd będzie zasilanie stodoły. Przewody 3x1,5mm2 poprowadzone rurkami PCV, puszki, lampy oraz wyłączniki hermetyczne. A łączył będe chyba na ,,wago,, wydaje mi się to dużo bezpieczniejsze jak na ,,skretke,,. Co o tym myślicie??
A dla tych co nie wiedzą co to wago: ;[
http://allegro.pl/it..._5_fv_lodz.html

http://allegro.pl/it..._4_fv_lodz.html

http://allegro.pl/it..._10szt_415.html

Pozdrawiam
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 marzec 2010 - 09:26

Instalacja w stodole Po co kupować przewód 3x1,5 mm2, skoro i tak instalacja będzie w rurkach PCV. Wystarczy pojedyńczy przewód 1,5 mm2, na napięcie 500V lub 750V. No i oczywiście porządek od samego początku. Czyli przewód L- brązowy, N- niebieski, PE- żółto-zielony, oraz w obwodzie oświetlenia np. czerwony. I daj sobie spokój z tymi złączkami samozacinającymi. Listwa śrubowa 5x2,5 mm2 i masz pewność połączeń. Tutaj masz przykład jak to wygląda. Na zdjęciu jest akurat 5x10 mm2.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2010 - 10:11

Instalacja w stodole Można zastosować wyłącznik różnicowoprądowy zaraz za wyłącznikiem głównym, znacznie zwiększy bezpieczeństwo, no ale niestety taka przyjemność trochę kosztuje.

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 07:52

Instalacja w stodole Kabel 3x1,5 stosuję się do oświetlenia,a 3x2,5 stosuję się do gniazd taka jest zasada,co do złączek samozaciskowych też bym sobie odpuścił.W rurki PCV raczej bym założył nawet giętkie starczą.

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 08:38

Instalacja w stodole a ja zrobilem sobie instalacje i przewod puscilem goly na scianie i mocowalem go do sciany na opaskach 2*1,5 do oswietlenia a w gniazadch 4*2,5
w garazu tak samo no i w oborze tez

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 28 marzec 2010 - 11:10

Instalacja w stodole Ja mam w scianie i w rurkach puszczaną instalke, co do grubosci kabli to sie zastanów 2 razy bo nie wiadomo jakie sprzety bedziesz podłanczal za 5 lat , zeby Ci sie instalacja nie paliła gdzies, lepiej od razu wydac troche wiecej i mieć spokój,
nie wiem jakie masz uklady budynkow ale mozna dodatkowe wyjscia-wtyki zostawic gdzieś "z tyłu" gdyby Ci trzeba bylo podlanczac cos jeszcze kiedys

>>>>>>