Skocz do zawartości

Zdjęcie

dursban warunki stosowania

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 26 marzec 2010 - 20:34

dursban warunki stosowania mam pytanko.jak głęboko mieszacie z glebą po wykonaniu oprysku tymi środkami?bo w etykietach napisali że bronami.tylko jakiego kalibru.bo lekkimi a ciężkimi to jest różnica co do głębokości mieszania.bo ja zastanawiałem się nad żeby pryskaniem podczas orki.mam zaprawiarkę zrobioną z pompą na wom-ie to tylko dysze na pług założyć i dobrze ustawić.ale czy nie jest jeszcze za wcześnie?bo tym się pryska 3-4 dni przed sadzeniem ale nie rozumiem dlaczego nie można wcześniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dursban warunki stosowania Dzisiaj, 20:09
  •  

#2 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:43

dursban warunki stosowania a co tam chcesz sadzic?? ja robie tak ze jak mam pole zawukowane to uprawiam raz wtedy idzie oprysk i uprawa na gotowo. oczywiscie mowie o podwojnej uprawie gdzie sa gliny ciezkie do uprawy.a uprawiam roznie ale robie to agregatem na waskim zebie sprezynowym.

#3 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 15:43

dursban warunki stosowania ziemniaki będę sadził.ja dopiero wczoraj zaorałem 2 ha bo tyle się dało.niestety muszę orać na wiosnę bo mam poplony.na szczęście ostatni sezon to był z poplonami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawcio21

pawcio21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 13:09

dursban warunki stosowania witam chce prysnac przed sadzeniem dursbanem ziemnie ale nie wiem czy jak bedzie chlodno to mozna prysnac ????

#5 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 15:37

dursban warunki stosowania a nie prościej przeczytać etykiete na oprysku???

#6 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 18:25

dursban warunki stosowania Z tego co słyszałem wiele opini jest takich ze własnie trzeba pryskac gdy gleba jest nie nagrzana i najlepiej w pochmurny dzień bo wtedy zmniejsza sie wyparowywanie środka w kosmos. Sam nie moge udzielic opini z własnego doświadczenia bo też bede pryskal pierwszy raz ale innym środkiem niz dursban. pozdrawiam

#7 Share pawcio21

pawcio21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 19:50

dursban warunki stosowania ja prysne i zobacze co wyjdzie :/ heee czas pokaze jak to powiadaja czlowiek sie uczy na bledach heee:)

#8 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:18

dursban warunki stosowania dokładnie najlepiej sie uczyc samemu bo opinie sa rozne a na co bedziesz pryskał na drutowca???

#9 Share pawcio21

pawcio21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:48

dursban warunki stosowania nom standard:) druty :) hee . Mialem zaprawic ale jak to powiadaja ze sie to nie nadaje na kielkowki :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 29 marzec 2011 - 07:24

dursban warunki stosowania Tez będe pryskał dursbanem od drutowca, tylko kiedy pryskac tuż przed sadzeniem czy np. tydzień wcześniej?

#11 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:17

dursban warunki stosowania a jaka bedziecie dawac dawke na ha?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#12 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:39

dursban warunki stosowania najlepiej opryskac zaraz przed siewem czy sadzeniem, i tak jak ktos wspomniel najlepeij w nie bardzo sloneczny dzien a najlepiej gdyby po pracy poszeld równy deszczyk to bylo by super, ja zawsze pryskam od drutowca czy pedrakow przed siewem buraka.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#13 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:23

dursban warunki stosowania Instrukcje stosowania ŚOR można znaleźć tutaj http://www.bip.minro...Id=648&LangId=0
Jeżeli chroniony ma być ziemniak to polecam zaprawę Prestige Forte 370FS, kilka lat stosowałem starszą formulację 290FS.
Działanie bardzo dobre a opryski na stonkę są zbędne.

#14 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:10

dursban warunki stosowania A ja w tym roku bede zaprawiał i pryskał. Chciałem prysnąć pyrinexem ale u mnie wogole w sklepoach nie ma i mowia za jest wycofany. To mówicie że pryskacie dursbanem a jaka dawka z doświadczenia bo etykiety to tylko dsa do poczytania jak nie ma co robic a w realizacji jest zupełnie inaczej. pozdro

#15 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 06:59

dursban warunki stosowania taka dawka jak pyrinexa bo to to samo. Etykieta zazwyczaj jest po to żeby ją przeczytać. A każde odstępstwo od instrukcji jest przestępstwem choć nieraz się robi. Ja tam zawsze mówię że to co napisali na etykiecie to wcześniej sprawdzili. Więc efekt powinien być

#16 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:00

dursban warunki stosowania Ej wytłumaczcie mi bo nie kminie tematu tych robali. Skąd one się biorą? One przezimowywyją w ziemi? Można to teraz jeszcze jakoś sprawdzić czy one są, lub czy maja zamiar być na ten sezon? Ja nigdy nie pryskałem przed sadzeniem zadnym z tych środkow i niby u mnie tego nie ma nieliczne bulwy sie trafiają, z góry dzieki :P

#17 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:09

dursban warunki stosowania drutowce żyją 4 lata w ziemi zanim przerobią się na owada i odlecą. A potem wrócą i złożą jaja i od nowa. A żeby sprawdzić to kopiesz 32 dołki na hektarze i przesiewasz. Ale kto by się w to bawił. Jak w jednym roku są dziurawe to potem wiadomo co robić. Na piachu i kwaśnej glebie jest ich więcej. I jak jest mniej uprawek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:23

dursban warunki stosowania U mnie nie tylko na piachu bo na glebie III jest pełny opór. W 2009 roku na jednym kawałku miałem zniszczenia przez drutowca 100%. Były w uprawie po pszenicy i mówią że najlepiej żeruje w słomie pozbożowej i w oborniku. W 2010 roku miałem na takim polu co juz 15 lat zboża nie było i drutowca brak. W tym roku planuje produkcję ziemniaka na stanowisku z drutowcem i będe pryskał i zaprawiał jak to nic nie da to się zdenerwuje. Pozdro