Zaloguj się, aby obserwować  
1014tojestto

Marchew i Cebula

Polecane posty

yooo    53

jakie odmiany polecacie na wczesny zbiór odmian jadalnych marchwi? odmiany polskie duzo i czy wogole odbiegaja jakoscia i plonem od zachodnich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Ja w tym roku mam tylko odmiane "Laguna". jest ona przeznaczona na wczesny zbiór.Zaletą tej odmiany jest to ze nie ma zielonych końcuwek.Przez co lepiej sie przezentuje w woreczku po umyciu :D . A co do polskich odmian to raczej nie sieje,zawsze jakieś holenderskie odmiany brałem.Chociaż w rzeszłym roku miałem jakaś polską odmiana (nie pamietam nazwy) która była nawet bardzo ładna :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

a gdzie kupujesz nasiona? i po ile? i jaka ilosc potrzebna na zasianie 1ha? co sadzicie o marchwi amsterdamskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
Ja w tym roku mam tylko odmiane "Laguna". jest ona przeznaczona na wczesny zbiór.Zaletą tej odmiany jest to ze nie ma zielonych końcuwek.Przez co lepiej sie przezentuje w woreczku po umyciu :D . A co do polskich odmian to raczej nie sieje,zawsze jakieś holenderskie odmiany brałem.Chociaż w rzeszłym roku miałem jakaś polską odmiana (nie pamietam nazwy) która była nawet bardzo ładna :D

moge sie myslic ale z tego co pamietam to zielone koncwoki powstaja min w wyniku siania marchwii w suchej piaszczystej ziemi na redlinach bo redliny sie osypuja i odkrywaja marchew gdy rosnie wiec chyba odmiana tu nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
moge sie myslic ale z tego co pamietam to zielone koncwoki powstaja min w wyniku siania marchwii w suchej piaszczystej ziemi na redlinach bo redliny sie osypuja i odkrywaja marchew gdy rosnie wiec chyba odmiana tu nie ma znaczenia

A wiec; marchew sieje na wałach a nie na redlinach :D wiec ziemia sie nie obsypuje :D Zasiałem dwie odmiany na tym samym polu w takich samych warunkach no i "Laguna " nie miała zielonych końcówek a odmiana nr2 miała :) więc to zależy od odmiany :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Mam pytanie,kto juz posiał cebule bo ja jeszcze nie posiałem z powodu deszczu.

Druga sprawa to czekam za usługa siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

ten gostek od kropeczek to chyba jakis uposledzony jest .... ale im wyzej wleziesz tym bardziej boli d*pa jak spadniesz hehe..pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
A wiec; marchew sieje na wałach a nie na redlinach :D wiec ziemia sie nie obsypuje :D Zasiałem dwie odmiany na tym samym polu w takich samych warunkach no i "Laguna " nie miała zielonych końcówek a odmiana nr2 miała :) więc to zależy od odmiany :)

Rozmawiałęm z moimi wujami ktorzy sieja marchew juz od ponad 10 lat i mowili mi ze zielone koncowki sa od złego zasiania tzn w złych warunkach . zreszta [pisze o tym włąsnie w ostatnim warzywku wiec cos musi w tym byc :) PS ja juz troche posiałem marchewki i wrzuce fotki przy okazji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
a gdzie kupujesz nasiona? i po ile? i jaka ilosc potrzebna na zasianie 1ha? co sadzicie o marchwi amsterdamskiej?

Płaciłem 53zł za papierek nasion ;) na 1 ha potrzeba ok 20 papierków :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Czemu nikt nic nie pisze o cebuli wiosennej??? Nikt nie sieje czy moze nie chce sie podzielic doswiadczeniem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja zasialem 1.5ha cebuli

0.5 musialem zlikwidowac do nie wzeszla a mianowicie to odmiana IRKA

bo supra i efekt pieknie mi wzeszla

 

czy ktos z was sial sumatre i bile??

i holederska lorenzo

czekam na wasze oceny

 

PS co wiecie na temat marchwi Monanty( holederki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Moje wschody to 70% moze wiekasz porosnie :) Czym pryskac na choroby grzybowe cebule???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja tylko stosuje nawozy przed siewnie

i pozniej saletre amonową lub wapniowa ale to jeszcze za jakis czas polowa lipca nie poznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4
ja tylko stosuje nawozy przed siewnie

i pozniej saletre amonową lub wapniowa ale to jeszcze za jakis czas polowa lipca nie poznie

kolego nawozy azotowe na cebule to sie sieje max do 3 dekaty czerwca


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ile siejecie azotu na cebule i kiedy pryskacie na choroby grzybowe? ja juz raz opryskałem na grzyba 2 dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

sieliscie kiedys juz którąś z tych odmian cebuli ozimej? augusta, swift, glob? co o nich sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyRap    0

Trochę z innej beczki.Słyszałem, że można przerobić samemu kombajn ANNA do zbioru cebuli, tylko nie wiem jak, może ktoś z Was wie jak to zrobić. Najlepiej gdyby ktoś przedstawił tą przeróbkę na zdjęciach. Niebawem czas zbiorów i tzrba pomyśleć, żeby ręcznie nie naginać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

jak jeszcze sialismy cebule to zawsze zbieraliśmy ją Anną.wyglądało to tak że sciągaliśmy ten bemben który idzie po redlinie oraz te radła które podrywają ziemie na dolną taśme. No i jeszcze "jeżyk" był wyłąnczony a na nim była blacha po której cebula sie ześlizgiwała i wpadała na górną taśme. Jedyna wadą tego było to że zawsze na koncu redliny trzeba było zbierac cebule która nie weszła na taśme.Widziałem kilka raży takie wałki z tworzywa które zastępują bemben i wtedy wszystko elegancko kombajn zbiera:)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj