Skocz do zawartości

Zdjęcie

Marchew i Cebula

77 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 czerwiec 2007 - 22:11

Marchew i Cebula .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Marchew i Cebula Dzisiaj, 02:11
  •  

#22 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 12:45

Marchew i Cebula

Ja co roku sieje ok 17 ha cebuli dymki. Z tego areału zbieram ok 400 ton.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na moją strone! www.cebuladymka.cba.pl
Jest ktoś na af co jeszcze uprawia dymke??

Na tej stronie pisze ze macie najwieksza plantacje dymki w polsce i tu sie nie zgodze :) bo w mojej okolicy moge podac conajmniej 2 przykłady z których jeden ma 20 ha dymki :( a drugi ma ponad 200 ha :) ale to juz moloch jest wiec nie przesadzałbym ze najwieksza :) Ja sam nie uprawiam ale mam zamiar zaczac

#23 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 21:43

Marchew i Cebula .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yooo

yooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 22:26

Marchew i Cebula Witam koledzy:) mam prosbe mozecie opisac proces produkcji cebuli ozimej u was w gospodarstwach? mam zamiar zasiac w tym roku 0,75 ha ozimej jaka lepsza odmina drogą wolfa czy tansza polska? obecnie sieje cebule jara i ponoc uprawa taka sama jak ozimej czy to prawda ? jak z opłacalnoscia widamo nie można przewidzec przyszłości ale jka było w ostatnich latach? czy zbyt jest pewnien ? ps. strasznie drogi ten wolf slyszalem ze 600 zł za jednostke !! ;( jaka książke polecacie o uprawie cebuli ozimej? wiecie niedługo siew a ja nawet nie mam nasion wiec trzeba sie szybko dokształcać :P

#25 Share zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 15 lipiec 2007 - 17:56

Marchew i Cebula to tak, najwazniejsza rzecza jest zeby ci ta cebula wzeszła, mi jednego roku wogole nie wzeszła z powadu suszy, (nie mialem jak tego nawodnic)
po drugie zimia musi byc z pokrywa sniezna bo w przypadku wystapienia duzych mrozow moze ci ja zalatwic
a co do odmian to ciezko mi cos doradzic poniewaz nie uprawiam w ten sposob cebuli juz jakies 5 lat, ale moge sie popytac ;]

#26 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 19:56

Marchew i Cebula .

#27 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 18:40

Marchew i Cebula

Najlepiej To cebule zasadzić. Jest to pewniejsze niż cebula z siewu, no i plony są wyższe, nawet gdy jest susza. Odwiedź moją stronę (PS. Odmiany są wpisane z zeszłego sezonu, nie wpisałem jeszcze z tego)
Można też sobie o nas poczytać w " WARZYWA 04/2006"

Widzę, że w dziedzinie cebuli masz duże doświadczenie. Moje gospodarstwo uprawia cebule z siewu zaledwie od 10 lat, rocznie oddaje około 150 ton cebuli obieranej. Teraz ze względu na brak ludzi do obierania jestem zmuszony zmniejszyc plantacje, ale juz mam w planach zakupienie maszyny do obierania cebuli i zwiększenie plantacji. Co ty robisz ze swoja cebula, oddajesz tylko w łusce czy również obierasz?? czy twoja cebula idzie na rynek polski czy moze za granice. POZDRAWIAM

#28 Share yooo

yooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 19:30

Marchew i Cebula ja tez sprzedaje 150 ton rocznie.. ale w łusce. jak na tym wychodzisz? bo słyszalem w tamtym roku ze na to samo wyszo po obieraniu a przed widocznie mial słaba cebule... albo drogich pracowników heh;) ps. ile taka maszynka kosztuje ?

#29 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 20:28

Marchew i Cebula

ja tez sprzedaje 150 ton rocznie.. ale w łusce. jak na tym wychodzisz? bo słyszalem w tamtym roku ze na to samo wyszo po obieraniu a przed widocznie mial słaba cebule... albo drogich pracowników heh;) ps. ile taka maszynka kosztuje ?

Ja wychodzę ogólnie nie tak źle. Nakłady pracy są bardzo duże i to jest najgorsze. Przez cała zime obieram cebule, gdyby chociaz jeszcze ludzie byli. W zeszłym roku cebula obierana na wolnym rynku po 1,50 a ja w kotraktacji oddawałem po.... 1,10 Masakra, nie moge sie dogadac z chłodnia do ktorej oddaje cebule. Maszyna do obierania to wydatek rzędu 50 tys....EURO!!! Juz słapalem kontakt w polsce i widzialem taka maszyne podczas pracy. Fajna sprawa.

#30 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 16:53

Marchew i Cebula Widze że niektóży nie rozumieją co to jest Cebula Dymka. Otuż to jest drobna cebulka 5-25mm. Ją się sadzi i z niej rośnie duża Cebula.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 18:50

Marchew i Cebula To chyba jasne, że cebule z dymki sie sadzi. Kto tego nie rozumie??

#32 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 17:47

Marchew i Cebula

To chyba jasne, że cebule z dymki sie sadzi. Kto tego nie rozumie??

Bo pytałeś mi sie czy sprzedaje ją w łusce?? A po co miał bym niby tą łuske z niej sciągać?? A co do wcześniejszych pytań to Sprzedaje ją w Polsce. Kiedyś szła też na export na Ukraine, Białoruś i raz nawet do Mołdawi.

#33 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 19:57

Marchew i Cebula

Bo pytałeś mi sie czy sprzedaje ją w łusce?? A po co miał bym niby tą łuske z niej sciągać?? A co do wcześniejszych pytań to Sprzedaje ją w Polsce. Kiedyś szła też na export na Ukraine, Białoruś i raz nawet do Mołdawi.

Dobra, nie zrozumiałem sprawy. Myślałem, że sadzisz cebule z dymki i zbierasz duża, a Ty normalnie siejesz i zbierasz mała cebule do sadzenia. W takim razie obieranie oczywiście nie ma sensu. Jeśli chodzi o Ukrainę czy Białoruś to są to rynki bardzo chłonne. Dwa lata sprzedawałem cebule Ukraińcom, z nimi można było zrobić dobry interes.

#34 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 15:29

Marchew i Cebula .

#35 Share dudi

dudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 16:59

Marchew i Cebula Mozesz podac linka do stronki gdzie jest pokazana maszyna do obierania cebuli.

#36 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 17:43

Marchew i Cebula .

#37 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 06:44

Marchew i Cebula jeszcze nie wykopałem cebuli, ale już teraz sądzę że powinno być również około 30 t/ha.Zobaczę jak to będzie po zbiorach...

#38 Share yooo

yooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 07:20

Marchew i Cebula a nie gnije wam cebula na polu??

#39 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 13:58

Marchew i Cebula

a nie gnije wam cebula na polu??

Nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yooo

yooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 19:02

Marchew i Cebula po ile sprzedajecie cebule?? interesuje mnie szczególnie cena workowanej jesli ktoś sprzedaje niech poda cene :P