Zaloguj się, aby obserwować  
1014tojestto

Marchew i Cebula

Polecane posty

CzarnyBrat1    0
Najlepiej To cebule zasadzić. Jest to pewniejsze niż cebula z siewu, no i plony są wyższe, nawet gdy jest susza. Odwiedź moją stronę (PS. Odmiany są wpisane z zeszłego sezonu, nie wpisałem jeszcze z tego)

Można też sobie o nas poczytać w " WARZYWA 04/2006"

Widzę, że w dziedzinie cebuli masz duże doświadczenie. Moje gospodarstwo uprawia cebule z siewu zaledwie od 10 lat, rocznie oddaje około 150 ton cebuli obieranej. Teraz ze względu na brak ludzi do obierania jestem zmuszony zmniejszyc plantacje, ale juz mam w planach zakupienie maszyny do obierania cebuli i zwiększenie plantacji. Co ty robisz ze swoja cebula, oddajesz tylko w łusce czy również obierasz?? czy twoja cebula idzie na rynek polski czy moze za granice. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

ja tez sprzedaje 150 ton rocznie.. ale w łusce. jak na tym wychodzisz? bo słyszalem w tamtym roku ze na to samo wyszo po obieraniu a przed widocznie mial słaba cebule... albo drogich pracowników heh;) ps. ile taka maszynka kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0
ja tez sprzedaje 150 ton rocznie.. ale w łusce. jak na tym wychodzisz? bo słyszalem w tamtym roku ze na to samo wyszo po obieraniu a przed widocznie mial słaba cebule... albo drogich pracowników heh;) ps. ile taka maszynka kosztuje ?

Ja wychodzę ogólnie nie tak źle. Nakłady pracy są bardzo duże i to jest najgorsze. Przez cała zime obieram cebule, gdyby chociaz jeszcze ludzie byli. W zeszłym roku cebula obierana na wolnym rynku po 1,50 a ja w kotraktacji oddawałem po.... 1,10 Masakra, nie moge sie dogadac z chłodnia do ktorej oddaje cebule. Maszyna do obierania to wydatek rzędu 50 tys....EURO!!! Juz słapalem kontakt w polsce i widzialem taka maszyne podczas pracy. Fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

Widze że niektóży nie rozumieją co to jest Cebula Dymka. Otuż to jest drobna cebulka 5-25mm. Ją się sadzi i z niej rośnie duża Cebula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
To chyba jasne, że cebule z dymki sie sadzi. Kto tego nie rozumie??

Bo pytałeś mi sie czy sprzedaje ją w łusce?? A po co miał bym niby tą łuske z niej sciągać?? A co do wcześniejszych pytań to Sprzedaje ją w Polsce. Kiedyś szła też na export na Ukraine, Białoruś i raz nawet do Mołdawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0
Bo pytałeś mi sie czy sprzedaje ją w łusce?? A po co miał bym niby tą łuske z niej sciągać?? A co do wcześniejszych pytań to Sprzedaje ją w Polsce. Kiedyś szła też na export na Ukraine, Białoruś i raz nawet do Mołdawi.

Dobra, nie zrozumiałem sprawy. Myślałem, że sadzisz cebule z dymki i zbierasz duża, a Ty normalnie siejesz i zbierasz mała cebule do sadzenia. W takim razie obieranie oczywiście nie ma sensu. Jeśli chodzi o Ukrainę czy Białoruś to są to rynki bardzo chłonne. Dwa lata sprzedawałem cebule Ukraińcom, z nimi można było zrobić dobry interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi    0

Mozesz podac linka do stronki gdzie jest pokazana maszyna do obierania cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

jeszcze nie wykopałem cebuli, ale już teraz sądzę że powinno być również około 30 t/ha.Zobaczę jak to będzie po zbiorach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

po ile sprzedajecie cebule?? interesuje mnie szczególnie cena workowanej jesli ktoś sprzedaje niech poda cene :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53
ajlepiej To cebule zasadzić. Jest to pewniejsze niż cebula z siewu, no i plony są wyższe, nawet gdy jest susza. Odwiedź moją stronę (PS. Odmiany są wpisane z zeszłego sezonu, nie wpisałem jeszcze z tego)

Można też sobie o nas poczytać w " WARZYWA 04/2006"

k*rwa szymon nie przechwalaj juz sie tak tą swoja "największą" uprawa bo mnie sciska ze smiechu, g*wno prawda ze dymka lepsza w sezonie 2007 były strasznie drogie sadzonki poza tym lepiej zasiac odmiane wczesna z siewu bo lepsziejsza do przechowania od dymki a dymke mussowa ODRAZU trzeba sprzedawać a i mniejsze koszta nasion sa niż sadzonki dymki... poza tym pisz wyraznie ze mosz uprawde dymki ale sadzonek dymki przygł*pie jeden a pozniej poprawiasz innych jaki ty mądry a inni niedorozwoje... jedny plus uprawy cebuli dymki to to ze chwasty stanowia mniejszy problem niż z w cebuli z siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
k*rwa szymon nie przechwalaj juz sie tak tą swoja "największą" uprawa bo mnie sciska ze smiechu, g*wno prawda ze dymka lepsza w sezonie 2007 były strasznie drogie sadzonki poza tym lepiej zasiac odmiane wczesna z siewu bo lepsziejsza do przechowania od dymki a dymke mussowa ODRAZU trzeba sprzedawać a i mniejsze koszta nasion sa niż sadzonki dymki... poza tym pisz wyraznie ze mosz uprawde dymki ale sadzonek dymki przygł*pie jeden a pozniej poprawiasz innych jaki ty mądry a inni niedorozwoje... jedny plus uprawy cebuli dymki to to ze chwasty stanowia mniejszy problem niż z w cebuli z siewu

 

co do dymki to sie zgodze ze w tym roku to w naszym rejonie szału nie było. ps z siewu wiosennego dawala mi momentami 58t srednia 54t wiem dokładnie bo wszystko zwazone nasiona polskie siewnik zachodni :rolleyes:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Może i masz trochę racji, ale głównie od tego która cebula ci się lepiej przechowuje zależy od odmiany. Poza tym jeżeli wcześnie zbierzesz cebule z dymki ( dużą, która urosła z wysadki - informacja dla niedorozwojów) to poco ją przechowywać? Im wcześnie się sprzeda tym lepsza cena. Tak mi się wydaje.

Fakt, dymka w tym roku była droga, ale wynikało to z tego że był jej brak na rynku. Ale 2 lata temu (chyba) sprzedawaliśmy poniżej opłacalności. Także w tym roku sobie odbiliśmy.

Poza tym nie można orkeślic co jest lepsze: z dymki czy z siewu. "W wielu rejonach kraju sadzenie dymki jest jedyną możliwością uzyskania plonu cebuli, zarówno z zielonym szczypiorem, jak też całkowicie dojrzałej, przeznaczonej do krótszego lub dłuższego przechowywania po zbiorze. Dotyczy to zwłaszcza terenów o krótszym okresie wegetacyjnym (rejony podgórskie i nadmorskie), gdzie cebula z siewu nie znajduje optymalnych warunków wzrostu, gdyż opóźnienie siewu powoduje nieprawidłowe formowanie cebul oraz nierównomierne ich dojrzewanie."(hasło ogrodnicze)

 

troche racja ale kto w górach sieje cebule a bardzo wczesne odmiany z siewu schodzą z pola w bardzo podobnym terminie co dymka. oczywiscie dymka to temat godny przemyślenia itd ale zawszwe jest ale. pozatym chyba lepiej pogadać w dobrej kulturze i rzeczowo wymienić doświadczenia niz sobie ublizać. pozdrawiam


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

z rejonami o gorszych warunkach urawy cebuli moze i mosz racje.. ale ile to ogólnej uprawy max 5%? oczywiscie w tym roku nie opłaca sie przechowyać dymki i odmian wczesnych ale w zeszłym roku... poza tym dymka by napewno zgnila i to wczesniej od cebuli z siewu przynajmniej na przykadzie który znam bo dwój sasiadw tak mialo i ten co miał dymke pozaładowaniu na samochód do niezłą kałuze miał pod wozem..a drug dobry towar sprzedał ale to pojedynczy przykład gdzieindziej moze byc inaczej.. poza tym sa lata gdzie sprzedaz cebuli jest trudnościa i wtedy trzeba przechowywac bo przeciez za darmo się nie sprzeda. Ok kwestia ceny to juz decyzja kazdego rolnika z osobna ale według mnie po co przeplacac skoro nie widać róznicy ( choć ja twierdze z obserwacji ze z siewu lepiej sie przechowuje) no ale może w przyszłym roku moze bedzie inna cena dymki z powodu braku zainteresowania :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

HAHAH tak sobie czytam to co piszecie (chociaz nie na temat troche ) ale szymon naprawde my juz wszyscy wiemy ze jestes nalepszy i najwieszy nie musisz jush tego udowadniac :P Co do opłacalnosci to nie wiem jaka jest z cebuli sianej i zbieranej na siew dymki ale wiem jak jest z siewu na zbiór dobrej do przetwórstwa wg.mnie jest tak sobie przez kilka lat ale raz na jakis czas uda sie odbic za wszystkie lata . a jeszcze do NAJWIEKSZEGO gospodarstwa które sieje cebule i zbiera ja na siew do dymki (nawet nie umiem tego okreslic) to zdziwiłbys sie jaka była produkcja i na jakim areale około20km ode mnie (okolice gniezna) to wydaje mi sie ze nawet w zyciu nie widziałes takieo pola łacznie było ponad 300 HA a jezeli myslisz ze jestes najwiekszy to wez pod uwage ile z tej twojej cebuli mozna wysiac hektarów jezeli na ha potrzeba 1 tone dymki a watpie czy te twoje wilkoobszarowe areały by dały rade zaopatrzyc polske i zagranice w siew cebuli dymki :) hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

HAHAH tak sobie czytam to co piszecie (chociaz nie na temat troche ) ale szymon naprawde my juz wszyscy wiemy ze jestes nalepszy i najwieszy nie musisz jush tego udowadniac :P Co do opłacalnosci to nie wiem jaka jest z cebuli sianej i zbieranej na siew dymki ale wiem jak jest z siewu na zbiór dobrej do przetwórstwa wg.mnie jest tak sobie przez kilka lat ale raz na jakis czas uda sie odbic za wszystkie lata . a jeszcze do NAJWIEKSZEGO gospodarstwa które sieje cebule i zbiera ja na siew do dymki (nawet nie umiem tego okreslic) to zdziwiłbys sie jaka była produkcja i na jakim areale około20km ode mnie (okolice gniezna) to wydaje mi sie ze nawet w zyciu nie widziałes takieo pola łacznie było ponad 300 HA a jezeli myslisz ze jestes najwiekszy to wez pod uwage ile z tej twojej cebuli mozna wysiac hektarów jezeli na ha potrzeba 1 tone dymki a watpie czy te twoje wilkoobszarowe areały by dały rade zaopatrzyc polske i zagranice w siew cebuli dymki :) hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Czytaj uważniej! Tam pisze "w rejonach PODGÓRSKICH"

 

widze ze byłeś dobry z agronomii, ja nie mówiłem o Rysach. ale nie jestem takim specem od cebuli jak ty wiec co bym nie powiedział i tak ty wiesz lepiej wiec nie bede juz polemizował mam pomysła jak juz z ciebie taki gość to napisz ksiązke a nie cytuj wybrane fragmenty. pozdro :P


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj