Skocz do zawartości

Zdjęcie

w co zainwestować

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andriejcmg17

andriejcmg17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i nowinki techniczne jak i również stare sprzęty. Koncerty rockowe. WOODSTOCK

Napisany 26 marzec 2010 - 19:07

w co zainwestować Witam Agrofotowiczów. Mam dylemat w związku z tym w jakim kierunku pójść. Areał gospodarstwa to 10 ha jest ono traktowane jako dodatkowe źródło dochodu wydzierżawienie komuś nie wchodzi w gre. Kierunki które wchodzą w gre to: bydło mięsne (opasy-byki) Swinki ( hodowla tuczników-sprzedaż prosiąt) produkcja roślinna (ziemniaki) z góry dzięki za rady. mam możliwość wzięcia w dzierżawe około 5 ha. chodzi głównie o to aby ziemia nie przynosiła strat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
w co zainwestować Dzisiaj, 07:54
  •  

#2 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 26 marzec 2010 - 19:21

w co zainwestować Rozumiem ze codziennie jestes na gospodarstwie tak?Na towim miejscu bym zaczal hodowac opasy.Tylko ta hodowla powinna byc duza bo z malej malo pieniedzy bedzie

#3 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 19:28

w co zainwestować Według mnie inwestowanie w gospodarkę jest mało opłacalne, chyba żeby mieć ponad 100 ha. Każdy wie jaka jest sytuacja na wsi i spadające lawinowo co roku ceny produktów rolnych, a rosnące ceny środków ochrony roślin, nawozów, paliw itp itp. Najlepiej znaleźć sobie odpowiednią pracę i nie "bawić" się w rolnictwo, a ziemię oddać w dzierżawę i otrzymywać z tego tytułu dopłatę z UE. Hodowla świnek jest nieopłacalna. Z ziemniakami można wyjść na swoje, lecz trzeba mieć odpowiedni rynek zbytu (na chipsy itd lub sprzedawać ludziom na targu). ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 19:34

w co zainwestować

Witam Agrofotowiczów. Mam dylemat w związku z tym w jakim kierunku pójść. Areał gospodarstwa to 10 ha jest ono traktowane jako dodatkowe źródło dochodu wydzierżawienie komuś nie wchodzi w gre. Kierunki które wchodzą w gre to: bydło mięsne (opasy-byki) Swinki ( hodowla tuczników-sprzedaż prosiąt) produkcja roślinna (ziemniaki) z góry dzięki za rady. mam możliwość wzięcia w dzierżawe około 5 ha. chodzi głównie o to aby ziemia nie przynosiła strat

Nie tylko Ty masz takie dylematy, mogłeś jeszcze napisać jakiej klasy ziemia i czy są łąki oraz jakie masz sprzęty, zainwestować zawsze warto, ale w bydło mięsne zainwestować trzeba dużo i nie tylko w stado podstawowe ale musisz zrobić kiszonki lub siana zmagazynować zboża na paszę itd a na dochód czyt. zwrot poniesionych kosztów długo trzeba by czekać, świnki, tutaj poniesione nakłady dużo szybciej się zwracają, więc jeśli masz dobrą ziemie orną i nie masz łąk można spróbować,

#5 Share andriejcmg17

andriejcmg17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i nowinki techniczne jak i również stare sprzęty. Koncerty rockowe. WOODSTOCK

Napisany 26 marzec 2010 - 20:35

w co zainwestować ziemia to 4 klasa. łąki ni posiadam ale grunt który moge wziąć w dzierżawe to jakieś 3 ha łąki. a co do ziemniaków to niedaleko mnie (do 30 km) jest kilka gorzelni oraz w Trzemesznie krochmalnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 marzec 2010 - 16:36

w co zainwestować

...Najlepiej znaleźć sobie odpowiednią pracę i nie "bawić" się w rolnictwo, a ziemię oddać w dzierżawę i otrzymywać z tego tytułu dopłatę z UE.

No ja właśnie tak uprawiam 2ha i wiesz co, chyba zostawiam w tym roku te ziemię. Niby 2 ha ale tak zachwaszczone że i roundup i uprawki pożniwe i zmianowanie wiele nie dały przez te dwa lata, część jest podmokła trochę i tam zawsze chwasty wyłażą tak że idzie mi więcej kasy na ŚOR niż na innych działkach. Ziemia 3 klasy. No chyba, że właścicielka zjedzie i będę płacił podatek a jej max 400PLN od ha dam i to na umowę dzierżawy minimum 5 lat zawartą notarialnie a nie całość dopłat.

Naprawdę kończą się czasy gdy warto było mieć kilka ha i dać komuś w dzierżawę a brać dopłaty, u nas sporo osób z takich dzierżaw rezygnuje bo przeważnie małe działki a i właściciele marudni. Lepiej odkupić ziemię albo niech sobie taki właściciel szuka innego chętnego.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke