Skocz do zawartości

Zdjęcie

ŁUBIN ŻÓŁTY SZEROKOLISTNY

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rolnik888

rolnik888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 20:03

ŁUBIN ŻÓŁTY SZEROKOLISTNY witam!
mam pytanie: czy ktoś wie gdzie mogę zakupić nasiona łubinu żółtego gorzkiego wąskolistnego? prowadzę gospodarstwo ekologiczne i dostałem polecenie zasiania tego gatunku by użyźnić glebę, decyzja na odmianę mirela, mam tylko problem z pozyskaniem tego łubinu, łubn ten może być konwencjonalny, czyli kupiony od innego rolnika

i przy okazji taki sam problem mam z gryką ekologiczną, czyli z dostępem do nasion

pzdr:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ŁUBIN ŻÓŁTY SZEROKOLISTNY Dzisiaj, 01:13
  •  

#22 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:49

ŁUBIN ŻÓŁTY SZEROKOLISTNY Może ktoś mi doradzi, czy poznaniakiem można posiać łubin i jak ustawić go do siewu. Słyszałem że można też siewnikiem do nawozu wysiać? Pierwszy raz mam zamiar wysiać łubin, więc nie mam o tym żadnego pojęcia.

#23 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 26 czerwiec 2011 - 23:35

ŁUBIN ŻÓŁTY SZEROKOLISTNY

Może ktoś mi doradzi, czy poznaniakiem można posiać łubin i jak ustawić go do siewu. Słyszałem że można też siewnikiem do nawozu wysiać? Pierwszy raz mam zamiar wysiać łubin, więc nie mam o tym żadnego pojęcia.

Witam
Ja sieje poznaniakiem go co drugą rurkę ale w tym roku zasiałem co każda wysiew około 220 kg/ha 4 i 5 klasa ziemi zasiałem dwie odmiany wąskolistne słodkie zeus kwitnie na biało dużo nowszą jest odmianą wyższą szybciej rośnie i lepiej zagęszcza łan i ten niebieski z którego już w tym roku rezygnuje :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tygrysko

tygrysko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 październik 2011 - 21:14

ŁUBIN ŻÓŁTY SZEROKOLISTNY Witam !! A mój łubin w tym roku się nie udał bo zjadła go antraktoza po deszczach i pomoże mu tylko orka !!:) B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 02 listopad 2011 - 22:12

ŁUBIN ŻÓŁTY SZEROKOLISTNY jak widzisz pierwsze ogniska choroby to pryskaj, bodajże gwarant i jakiś środek jest który hamuje potogen wywołujący tą chorobę ;)

a i nie ma szerokolistnego :D
jest: biały (kwitnie na biało), żółty (kwitnie na żółto) i wąskolistny (kwitnie na różne kolory)

Edytowany przez kryssr, 02 listopad 2011 - 22:15.