Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 312 Vario

403 odpowiedzi na ten temat

#381 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:23

Fendt 312 Vario A byłeś w Indiach ,Chinach czy w wielu innych tego typu krajach ? :D -czy też tylko powtarzasz obiegowe opinie ?Tak-myślimy że wyprodukowanie silnika rodem z C 330 byłoby bardziej ekologiczne niż jakiegoś potworka z SCR ,DPF i co tam sobie trzyliterowego wymyślisz...
Jeszcze bardziej ekologiczne byłoby ich niewyprodukowanie :D .
PS.Widziałeś kiedyś politykę bez spisków ?Jak teraz słucham wyśmiewania się z "teorii spiskowych" to ogarnia mnie czarna rozpacz nad stanem intelektualnym większości -tak się śmiesznie składa że w dziejach ludzkości roiło się od spisków...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 312 Vario Dzisiaj, 05:18
  •  

#382 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:38

Fendt 312 Vario A gdzie ja napisałem cokolwiek nt Indii czy Chin???
Z całą pewnością wyprodukowanie prostego silnika od C330 byłoby bardziej ekologiczne niż rozbudowanego, nowoczesnego silnika, chociażby ze względu na to, że składa się on z mniejszej liczby części, wymaga mniej zaawansowanej obróbki. Oczywiście nie twierdzę że użytkowanie takiego silnika byłoby bardziej ekologiczne czy ekonomiczne. Ale dążenie do sztucznego, nadmiernego komplikowania konstrukcji wiąże sie z większymi kosztami wyprodukowania, eksploatacji, większym ryzykiem awarii...

O stanie intelektualnym większości nie chcę się wypowadać. Jeżeli już mówisz o "teoriach spiskowych" to czy fakt istnienia wszelakich spisków od zamierzchłych czasów jest równoznaczny z przyzwoleniem na ich występowanie? Nie mam zamiaru rozbudzić jakiejś rewolucji, ale widzę że nawet posiadanie własnych poglądów na pewne tematy nie jest mile widziane przez "tłum".

#383 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:43

Fendt 312 Vario @lucky-przeca ja to do @hubertussa pisałem...

#384 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 18:49

Fendt 312 Vario A to przepraszam... Rzeczywiście...

#385 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:05

Fendt 312 Vario

Mam rozumieć że chcesz brać 716 scr, bo starej serii 700 już chyba nie mają. Pewnie ze 120 tys. euro albo i lepiej będzie kosztować. Dokładnie nie wiem. Jak masz duże, długie i prostokątne pola to możesz wziąć varioguide- system automatycznego prowadzenia na polu. Jeśli tego nie bierzesz to varioterminal bedziesz miał 7", ale jak tak to 10,4" bo tamten takich opcji jak Variodoc, kamera, mapy i varioguide nie posiada. Ja wybrałem tą lepszą wersję przy 724 vario i bym nie zamienił, ale trzeba miec proste pola bo na klinach nie użyjesz tego bo będziesz musiał poprawiać i ciągnik moze nie zawrócić sam.

Pola mam proste, ten system powinien pracować doskonale na moich działkach. A jak z wyposażeniem ?? Przyznam że to mój 1 nowy ciągnik resztę miałem używane, ale w końcu przyszedł czas na zmianę, zastanawiam się też nad 718

#386 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2012 - 19:27

Fendt 312 Vario q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 18:45.

#387 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:49

Fendt 312 Vario Jakoś emisję substancji szkodliwych czy to w motoryzacji czy przemylśle trzeba ograniczzać. Większośc chętnie korzysta ze zdobyczy cywilizacji i coraz nowszych rozwiązań. To wszystko kosztuje nawet jeśli chodzi o środowisko. Z drugiej strony mówi się, że to błędne koło. Proponuje zamieszkać w starej chacie najlepiej bez prądu i niczego innego. Pole orać koniem. Nie będziecie uczestniczyli w nakręcaniu błędnego koła.
Jaro nie trzeba gdzieś być, aby o czymś się dowiedzieć. Inaczej aby dowiedzieć się o Bitwie pod Grunwaldem np musieli byśmy się przenieść w czasie. Bo inaczej ktoś napisał by czy powiedziałbyłeś tam, że wiesz jak to było.
O Chinach czy Indiach napisałem dla przykładu. Jeszcze nie tak dawno podobne problemy mieli mieszkańcy wielu miast Europy,Japoni czy USA a nawet górnego śląska. Jednak przez nakręcanie błędnego koła jak piszą niektórzy. Polegającego na zaostrzeniu norm ekologicznych w motoryzacji czy przemyśle. Znacznie ograniczono zjawisko smogu czy kwasnych deszczy. I naprawde nie trzeba tam byc wystarczy poczytać. Nawet w podstawówce na geografi tak uczyli. I nauczycielka też tam nie była.

#388 Share pitero16

pitero16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:49

Fendt 312 Vario Wstaw fotki twoich fend'ów @rmiecz8

#389 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:53

Fendt 312 Vario

Jak masz wątpliwość to weź lepiej 718. Zawsze zapas mocy. Przyjedź do mnie to obejrzysz sobie 724 vario. Ja coś to na pw.

Ok może wpadnę do ciebie nie długo szgeóły napisałem na PW

#390 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:55

Fendt 312 Vario "Jaro nie trzeba gdzieś być, aby o czymś się dowiedzieć. Inaczej aby dowiedzieć się o Bitwie pod Grunwaldem np musieli byśmy się przenieść w czasie. Bo inaczej ktoś napisał by czy powiedziałbyłeś tam, że wiesz jak to było."-hmm a ile wiesz o bitwie pod Grunwaldem ?Wiesz tyle ile usłyszałeś na lekcji historii-coś tam że w lipcu i dwa nagie miecze-prawda ?
Prawdopodobnie tyle samo wiemy o tym jak jest ze środowiskiem w w/w krajach co i o owej bitwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 20:33

Fendt 312 Vario Sory że się wtranżalam, i przerywam w sporach ale czy ktoś by mógł mi pomóc przy wyborze fendta i rozwiać moje wątpliwości.

#392 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2012 - 20:21

Fendt 312 Vario Kolego a ty chcesz nowego 716?? bo jak nosilem sie z kupnem 716 to namawiali mnie na 718(820 juz niebylo mozliwosci kupic) ale tylko dlatego ze wiedzieli ze mam 820 i bede psioczyl ze duzo slabszy ostatecznie nabylem 724 scr . Fotki wstawialem w innym temacie
Jezeli nowy to polecam gdyz to prawie to samo co 820 a 718 to calkiem to samo co 820 . Ceny po dlugich targowaniach byly na poziomie 103tysiace euro za 718 99tysiakow za 716 bez pneumatycznej kabiny . ALe rok minol:) wiedz wiem ze byly podwyzki /
. w uzywkach niepomoge nigdy uzywanego niekupowalem .

Miecz 8 Pokaz fotki ja pokazalem moich 820 i 724 a ty splawiles mnie ze twoje gdziez zaginely . troszke czasu minelo moze pokaz tego 724 bo masz duzo lepiej wyposazony z duzym terminalem tak przynajmniej mowisz

Edytowany przez kgbck, 27 listopad 2012 - 20:30.

#393 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 17:44

Fendt 312 Vario Ja chce nowego tylko w przedziale mocowym tak do 180 koni a 724 ma koło 240 km, aż taki duży mi nie potrzeba, w ostateczności 718

#394 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 18:22

Fendt 312 Vario no ja ci niekaze kupic 724:) ale za 718 trzeba sie spieszyc po przezte normy emisji spalin przestaja je produkowac a calkiem nowa 718 scr kosztuje juz prawie 125-130tysiakow za stara mysle ze na 105tysiakow mozna zejsc
Przerebialem ten temat szukajac traktora i dowiedzialem sie ze fendt 716 ma slabszy tylni most w porownaniu do 718 ale rownierz wytrzymaly . 718 ma most z 820 roznia sie te 2 modele tylko tym ze 820 wychodzila bogato wyposazona a 718 niemiala pneumatycznej amortyzacji kabiny i czegos tam jescze to wszystko . wiedz ja bym sie spieszyl bo traktory sa klasy 820 wytrzymalosciowej a moja przebija juz 5000tysiakow i absolutnie nic w niej niebylo robione tylko tanken i doroboty przy moim areale okol 300ha ciagnik jest do wszystkiego i w kzdej robocie sie super sprawdza nawet przy zbieraniu snopkow z pola po 2 na tura srednie spalanie 3-5 litrow na godzinke przy spokojnej robocie ( Niezapierdzielaniu 40 km na godzine od snopka do snopka:) )

Edytowany przez kgbck, 28 listopad 2012 - 18:28.

#395 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:21

Fendt 312 Vario Ja mam tylko trochę ponad 200ha. Ale nie będzie sam fendty będą mu pomagać(te starsze). pisałem z rmiecz8 i mam do niego jechać w tym tygodniu mieszka ode mnie 50km i obejrzeć tą serię scr. Z rmiecz8 znamy się jeszcze z liceum teraz znalazłem z nim kontakt.Coraz bardziej zastanawiam się nad nową serią scr. Pieniędzy starczy a później może będę sobie w brodę pluł że starą wziąłem. Wszystko się okaże po jeździe testowej u rmiecza8

#396 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:28

Fendt 312 Vario licze na fotki a moze filmik z jazdy probnej!!

#397 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:37

Fendt 312 Vario Być może czemu nie ale wątpię żeby był na to czas ale czemu wy się tak śmiejecie z rmiecza8 ?? co on wam takiego zrobił czyżby czysta zazdrość ??

#398 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:42

Fendt 312 Vario Ale my sie niesmiejemy obiecal mi fotki swojego 724 bo ja mu pokazalem mojego i niedotrzymuje slowa a tak nic do niego niemam bo niechcial bym jego pracy .

Edytowany przez kgbck, 28 listopad 2012 - 20:45.

#399 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2012 - 20:50

Fendt 312 Vario q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 18:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów