Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 312 Vario

403 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 17:33

Fendt 312 Vario Masz jakieś dane jakie jest dopuszczalne obciążenie osi przedniej? Bardzo ciekawe to co piszesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 312 Vario Dzisiaj, 01:08
  •  

#302 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 17:37

Fendt 312 Vario Gdzieś kiedyś czytałem (taką mam pamieć że pamiętam praktycznie wszystko tylko czasami trochę tak nieuporządkowanie :D )-na szybko link do dyskusji o tym teście-http://www.landtreff...est-t49476.html

#303 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2012 - 17:40

Fendt 312 Vario Dane są z instrukcji obsługi Fendta podane.
max. dopuszczalne obciązenie osi przedniej 3500 kg
Max.dop. obciązenie osi przedniej ładowacz czołowy przy 7 km/h 6500 kg
Są to dane słowo w słowo z instrukcju fendta.
Nie wiem czy ciekawie czy nie, czy prawdziwe czy nie, ale takie mam przekonania, i tylko dobry agrument je zmieni :P

#304 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 18:15

Fendt 312 Vario Znalazłem ten test a właściwie jego część-http://www.deutzforu...3543ae10bb77594 niestety nie mogę znaleźć części dotyczącej obciążenia przedniej osi-a gdzieś to przecież czytałem !

#305 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 18:34

Fendt 312 Vario Ciekawe wyniki tego testu, o ile zwycięzca jest oczywisty, to Valtra wypadła bardzo cienko. Aż dziwne, że w Polsce kreuje się ją na klasę premium, a w Niemczech stawiana jest na równi z NH.

Edytowany przez Mariusz x, 11 marzec 2012 - 18:34.

#306 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:07

Fendt 312 Vario Mariusz-kiedyś o tym pisałem...ciekawe jest również to że JD całkiem cienko nie wypada (a w Polsce i owszem)

#307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 22:14

Fendt 312 Vario 3 miejsce nie jest złe. Ten ranking ocenia poziom techniczny, nie ma co z nim dyskutować, Niemcy są raczej solidni w tych kwestiach.

#308 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:34

Fendt 312 Vario A takie pytanie czy ten test jest liczony 1 najlepsza itd czy tam 5 najlepsza itd. :P

#309 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:36

Fendt 312 Vario Mi osobiście vario się nie podoba, sam posiadam fendta z 84r i nie chciał bym vario tylko młodszego favorita z lat 90 w zwyższ. Już wyjaśniam dlaczego seria vario mi się nie podoba bo oczywiście zaraz zadane by było takie pytanie, otóż ta skrzynia bezstopniowa działa na mnie jakoś nie pozytywnie lubię sobie włożyć bieg i mięć gaz pod nogą a po za tym waga przy porównywalnej mocy bo mój ma 115km waży 6950kg więc bije go na pewno w uciągu.

Edytowany przez kamin60, 11 marzec 2012 - 22:37.

#310 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:44

Fendt 312 Vario @kamin60 Taa ale masz zapewnie 6 garów do tego jeszcze jakaś niezła bombka to taka waga wychodzi. Gdybyś teraz np. jakąś 700 porównał to by było w tej samej wadze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:47

Fendt 312 Vario w niemcowni 1 jest najlepsza

#312 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 07:38

Fendt 312 Vario

@kamin60 Taa ale masz zapewnie 6 garów do tego jeszcze jakaś niezła bombka to taka waga wychodzi. Gdybyś teraz np. jakąś 700 porównał to by było w tej samej wadze.

6 garów jest to się zgadza a te 7t to bez obciążników które zapinam na przodek tuz. Waga jest porównywalna z fendem vario 718 tyle że on ma 180km a nie 115 jak mój.Na elektronikę to gadać nie mogę bo fendt robi solidną więc to mi nie przeszkadza, najgorsza dla mnie jest ta skrzynia bezstopniowa wydaje mi się jakby był ten ciągnik dla bab tak jak automat w samochodzie.

Edytowany przez kamin60, 12 marzec 2012 - 07:40.

#313 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 07:49

Fendt 312 Vario młody jesteś, wyrośniesz z tego... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#314 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 14 marzec 2012 - 23:14

Fendt 312 Vario vario jak każda rzecz ma swoje wady i zalety. do zalet można zaliczyć np: niemożliwość zaduszenia silnika(mimo starań nie udało mi się zadusić) no i to że to idealna skrzynia do transporu, stoisz sobie na światłach, zapala się zielone, wciskasz gaz do dechy i się niczym nie przejmujesz, nawet tym że masz 2 przyczepki nap******e pszenicą :)

#315 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 17:47

Fendt 312 Vario @Dekakura niemożliwość zaduszenia silnika nie jest dzięki Vario, a dzięki sprzęgle turbo i TMS.

Edytowany przez F1traktors, 16 marzec 2012 - 17:48.

#316 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 13:21

Fendt 312 Vario Ile teraz kosztuje Fendt 312 Vario TMS z przednim Tuzem i resowrowana osią?? Pozdrawiam Adi16l

#317 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:14

Fendt 312 Vario

@Dekakura niemożliwość zaduszenia silnika nie jest dzięki Vario, a dzięki sprzęgle turbo i TMS.

mysle, ze jednak jest dzieki vario.
w tych ciagnikach nie ma sprzegla hydrokinetycznego (turbomatic).
tms to tylko system zarzadzania skrzynia.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#318 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:37

Fendt 312 Vario @brzozak2 W nowych Fendtach jest sprzęgło turbo i w instrukcji niestety nie jest opisane czy to jest faktycznie sprzęgło hydrokinetyczne ale pisze że dzięki niemu nie ma szarpania silnikiem w trudnych warunkach więc według mojego rozumowania nie zadusza silnika. Jak się myle poprawcie. A system TMS to nie jest system zarządzania skrzynią, tylko przez nią można jechać na pedale gazu i na joy'u. Jest to system sterowania silnikiem a skrzynią i poprzez następujące obciążenie sam dobiera obroty. Można więc pomyśleć iż jade z pługiem bez TMS np. 1500 obr/min, wjeżdżam w miejsce bardziej mokre, albo spuszczam glębiej pług i obroty gwałtownie spadają przez większe obciążenie na silnik. Normalnie przy pracy każdy by wtedy dodał gazu, ale jeśli chciałby ktoś umyślnie zadusić silnik bez TMS jest w stanie, Z tms nie ma opcji. Takie jest moje zdanie.

#319 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:37

Fendt 312 Vario Turbo, nieturbo to i tak nic innego jak zwykly zmiennik momentu obrowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:41

Fendt 312 Vario

@brzozak2 W nowych Fendtach jest sprzęgło turbo i w instrukcji niestety nie jest opisane czy to jest faktycznie sprzęgło hydrokinetyczne ale pisze że dzięki niemu nie ma szarpania silnikiem w trudnych warunkach więc według mojego rozumowania nie zadusza silnika.

zle jest twoje rozumowanie, sprzeglo turbomatic to bylo sprzeglo hydrokinetyczne stosowane przez fendta, ale te ze skrzynia vario takiego nie posiadaja. to ze lagodniej przenosi moment obrotowy nie znaczy, ze mozesz calkowicie stanac bez rozlaczania napedu, tzn mozesz, ale poprzez vario nie sprzeglo.

A system TMS to nie jest system zarządzania skrzynią, tylko przez nią można jechać na pedale gazu i na joy'u. Jest to system sterowania silnikiem a skrzynią i poprzez następujące obciążenie sam dobiera obroty.

no czyli jest to system zarzadzania skrzynia i ok silnikiem. to ze mozesz sterowac joy'em jest tylko dodatkiem, najwazniejsze jest dobieranie obrotow silnika, albo przelozenia skrzyni, bo na to samo wychodzi w zaleznosci od obciazenia.

Turbo, nieturbo to i tak nic innego jak zwykly zmiennik momentu obrowego.

nie jest to zmiennik momentu obrotowego bo nie ma w tych sprzeglach sterowanych kierownic.