Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odblokowanie biegu - Ceres

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share StreetSoldier

StreetSoldier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 22:42

Odblokowanie biegu - Ceres Witam, od kilku dni już przeglądam to forum, czytałem już tu mnóstwo tematów i tak mnie jakoś naszło ;p żeby napisać, a raczej zapytać, czy wie ktoś może jak odblokować 5 bieg w Renault Ceres 85X ?? Żółw- jest 5 + półbiegi, zając-4 + półbiegi (5 nawet nie da rady włączyć). Skrzynia to Twinshift, a ciągnik z Francji więc nie dziwne, że zablokowany. Jężdżę tak już kilka lat, ale od tego lata muszę dużo jeździć ulicami... więc przejeżdżając jednego dnia kilkadziesiąt km, będzie różnica od tego jak szybko będę się przemieszczał...

Pozdrawiam, Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odblokowanie biegu - Ceres Dzisiaj, 13:17
  •  

#2 Share StreetSoldier

StreetSoldier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 17:13

Odblokowanie biegu - Ceres Nikt nie spotkał się jeszcze z czymś takim?

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 18:39

Odblokowanie biegu - Ceres czyli jaka tam jest skrzynia bo jakoś nie jasno napisałeś-20/20???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share StreetSoldier

StreetSoldier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 00:30

Odblokowanie biegu - Ceres Dokładnie tak. Tyle że w obecnej chwili jest 18/18 bo na zającu jest ostatni bieg zablokowany.

#5 Share StreetSoldier

StreetSoldier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 maj 2010 - 17:51

Odblokowanie biegu - Ceres Tylu użytkowników a nikt nie spotkał się z takim przypadkiem? Nie mogę znaleźć rozwiązania i odpowiedzi, pomóżcie koledzy.

#6 Share arekkal87

arekkal87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:07

Odblokowanie biegu - Ceres Witam , to dopiero mój początek na forum.
Kilka dni temu przeprowadziłem odblokowanie biegu w jd 3300 a wiec odpowiedniku ceres, jest to dosc prosta rzecz.
Ja miałem zdjętą kabinę, trzeba odkręcić pokrywę skrzyni , ja najpierw odkręcałem dźwignie od zmiany biegów i reduktora, nastepnie wybiłem kołka na wodziku reduktora , odbezpieczyłem dwie śrubki, następnie bolca cofnąłem do tylnego mostu, z lewej strony jest wkrecona zaslepka , musisz ja wykrecic i wysunie się bolec ok 10cm , albo musisz wyciągnąc go magnesem , skadasz wszystko w odwrotnej kolejnosci i masz 5 bieg , zdjęcia moge wysłać na email. Pozdrawiam
ps. może ktoś pomoże z półbiegami , kiedy włączam to ciągnik staje i daje wrażenie spalonego sprzęgła.

#7 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 10:48

Odblokowanie biegu - Ceres te półbiegi masz elektrycznie załączane??
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#8 Share arekkal87

arekkal87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 20:30

Odblokowanie biegu - Ceres Tak , półbiegi elektrycznie, ale już rozpołowiłem ciągnik wyjąłem kosz półbiegów 2 miedziane czy jakieś tarczki maja zerwane środki i jedna stalowa również, ale to nie problem juz zamówione , ok 250 zł komplet , ale gorsze jest to ze naderwało kosz trzymający te tarczki w miejscu na segier a kosztuje ponad 2 tys, i nie wiem co robić używanego szukam.
Nie wiecie może jakie powinno być ciśnienie na hydraulice z tyłu ciągnika na wyjściach a jakie na wspomaganiu i sterowaniu półbiegami? Dzięki za info.
Jeśli macie jakieś namiary na części to poproszę

#9 Share konrad00017

konrad00017

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:52

Odblokowanie biegu - Ceres mój brat ma ceresa 85x tylko że renault też z francji i też ma tylko 4 biegi a 5 jest zablokowany.kolego arekkal87 czy ten problem pojawił się po odblokowaniu 5 biegu?

#10 Share bartek15208

bartek15208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:09

Odblokowanie biegu - Ceres -- połączono --

Witam musze odblokowac 5 bieg w Renault Ceres 95x i chcialbym sie dowiedziec jak to sie robi gdzi doladnie mam odkrecic, czy to znajduje sie pod fotelem czy blizej galki zmiany biegow. Czy wystarczy odkrecic fotel mate wygluszajaca i pdloge pod fotelem i to w tym miejscu bedzie dostep? Prosze was o pomoc pozdrawiam

--połączone posty--

Witam kolego arekkal87 mogbyc mi podeslac zdj/eia na maila piotrek15208@wp.pl. z gory dziekuje pozdrawiam

Edytowany przez Marcin91, 28 styczeń 2013 - 17:58.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adameo9874

adameo9874

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:41

Odblokowanie biegu - Ceres Witam posiadam ten ciągnik od nie dawna jak by był ktoś tak miły i mógł zrobić fotostory i instrukcje jak odblokować ten 5 bieg w Renault ceres 85x

#12 Share sebastianborkowski

sebastianborkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:13

Odblokowanie biegu - Ceres witam koledzy . proil bym o pomoc w odblokowaniu 5 biegu w renault ceres 95 . jak tkos cos wie na ten temat to prosil bym o kontakt 519-449-472

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:21

Odblokowanie biegu - Ceres czytales post nr. 6 ?

Polska B

#14 Share sebastianborkowski

sebastianborkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 luty 2014 - 19:57

Odblokowanie biegu - Ceres tak czytalem . ale moze ma ktos jakies zdjecia jak cos to prosil bym o pszesłanie asienkaborkowska_1985@o2.pl .i czy trzeba kabine sciagac

#15 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 12 luty 2014 - 08:47

Odblokowanie biegu - Ceres Kolego czytałem że sam dekiel od góry wystarczy zdjąć, kabiny nie trzeba ściągać.

Edytowany przez Wojtek987, 12 luty 2014 - 08:50.

#16 Share sebastianborkowski

sebastianborkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 luty 2014 - 15:11

Odblokowanie biegu - Ceres kolegol wyciaglem wszystko tak jak pisze w poscie 6 ale nie wiem co dalej odkrecic

Edytowany przez sebastianborkowski, 12 luty 2014 - 20:31.

#17 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 luty 2014 - 07:11

Odblokowanie biegu - Ceres Poruszaj wodzikami i zobaczysz o co sie opiera, co blokuje ten bieg. Jak nie to pisz na priv do gości co to robili i pogadaj z nimi.

#18 Share sebastianborkowski

sebastianborkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 luty 2014 - 08:12

Odblokowanie biegu - Ceres pisalem ale nikt nie odpisal . nie wiem ktore to ta pokrywa skrzyni zeby ja odkrecic

Edytowany przez sebastianborkowski, 09 marzec 2014 - 22:32.

#19 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 13 luty 2014 - 12:50

Odblokowanie biegu - Ceres Z opisu wynika :
"Ja miałem zdjętą kabinę, trzeba odkręcić pokrywę skrzyni , ja najpierw odkręcałem dźwignie od zmiany biegów i reduktora, nastepnie wybiłem kołka na wodziku reduktora , odbezpieczyłem dwie śrubki, następnie bolca cofnąłem do tylnego mostu, z lewej strony jest wkrecona zaslepka , musisz ja wykrecic i wysunie się bolec ok 10cm , albo musisz wyciągnąc go magnesem ,"
Że odkręcił dźwignie od zmiany biegów a następnie zdją pokrywę od góry, następnie na wodziku od reduktora (zmiana szybkie wolne) (nie żłów zając) jest bolec o długości 10cm. Aby go wybić trzeba odkręcić dwie śrubki.
Powłączaj wodzikami na wolnych biegach bieg 5 - powinien wejść a na szybkim zakresie powinien się blokować (pewnie o ten bolec)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sebastianborkowski

sebastianborkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 luty 2014 - 18:47

Odblokowanie biegu - Ceres kolego to chodzi zeby odbezpieczyc te dwie srubki co sa na klucz 17 czy te dwie co sa na kluczyk 10 i zabezpieczone drutem . jak by ci to nie sprawilo problemu to prosil bym o numer telefonu bo mam juz sciagnieta ta pokrywe . jak cos to moj numer 519 449 472