Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomocy!!!

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 23 marzec 2010 - 20:40

Pomocy!!! Przyjaciel prosił mnie aby mu zrobić formata. Wiem jak to sie robi, ponieważ już to robiłem u siebie i u znajomego. I w związku z tym mam pytanie. U mnie nie było większych problemów z instalowaniem Windowsa XP. U kuzyna natomiast został stary system i zainstalował się 2 a poprzedni nie został usunięty. Nie działał również internet :) Musieliśmy instalować sterowniki do karty sieciowej. A mój kolega ich niestety nie posiada... Co zrobić??A wracając do 2 systemów na komputerze.Czy to mój błąd? Jak to możliwe????? Co zrobić żeby nie popełnić tego błędu u przyjaciela? Jakie programy zainstalować zaraz po formacie???:) Liczę na szybką odpowiedż z waszej strony...

Pozdrawiam
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomocy!!! Dzisiaj, 11:31
  •  

#2 Share zetor8012

zetor8012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:13

Pomocy!!! Jak instalujesz to musisz zaznaczyć format tego dysku na którym jest win a nie następna instalacje tylko najlepiej wcześniej sprawdzić dyski czy nie ma nic wanzego jak jest to albo na drugi dysk albo na płytkę
Co do sterowników zobacz jakiej firmy jest karta sprawdź parametry a na pewno na stronie firmy lub na necie znajdziesz sterowniki

#3 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:38

Pomocy!!! Zgadzam się z @zetor8012 możesz również jeśli dysk jest podzielony na kilka partycji skopiować dane na drugą partycję na której nie masz zainstalowanego systemu. Trzeba zainstalować wszystkie sterowniki od kompa. Również należy zainstalować program antywirusowy a inne programy to w zależności do czego komputer ma być używany. Napisz do czego komputer ten jest wykorzystywany?
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#4 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 24 marzec 2010 - 10:48

Pomocy!!! jak wsadzisz botujaca plyte z systemem i jak masz w pewnym momencie czarny ekran i do wyboru bodajże 3 opcje to trzeba wybrac :zainstaluj świeża werse systemu, czy jakos tak , potem masz istniejace partycje, ja zawsze usuwam i tworze nowe i instaluje system na C:, mozna tak jak pisali wyzej nie formatowac partycji z danymi,
Ty pewnie przy wyborze, przy trzech opcjach wybrales cos innego
co do sterownikow to najlepiej zainstalowac wsio bo moze cos nie chodzic, sterowniki mozna sciagnąc ze stron producentów, najpierw plyte/chipset najlepiej
a programy to zalezy co robisz to to instalujesz
jesli nieinstalowal duzo programow to zrob formata jeszcze raz usunąc wszystkie systemy i instalujac nowy j/w, mozna miec 2 systemy ale poco? jesli nie uzywasz dwoch

>>>>>> 

#5 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 14:09

Pomocy!!!

Zgadzam się z @zetor8012 możesz również jeśli dysk jest podzielony na kilka partycji skopiować dane na drugą partycję na której nie masz zainstalowanego systemu. Trzeba zainstalować wszystkie sterowniki od kompa. Również należy zainstalować program antywirusowy a inne programy to w zależności do czego komputer ma być używany. Napisz do czego komputer ten jest wykorzystywany?

Na tym komputerze robie praktycznie wszystko od surfowania po necie do nagrywania płyt i oglądania filmów.
Mógłby ktoś napisać mniej więcej jakie programy musze zainstalować?? Będe wdzięczny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 24 marzec 2010 - 15:49

Pomocy!!! @Rolnik122894 :
"Mógłby ktoś napisać mniej więcej jakie programy musze zainstalować?? Będe wdzięczny... "
zaryzykuje % ,chyba sobie k.... jaja robisz! jak tu piszesz tzn ze masz kompa i jakąś przeglądarke, tzn ze tam u góry w aktywnym pasku mozesz wpisac google i potem szukaj...
program do nagrywania plyt , przegladarka www, odtwarzacz filmow, POWODZENIA
TO JEST FORUM ROLNICZE

>>>>>> 

#7 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 25 marzec 2010 - 07:30

Pomocy!!! co do braku sterowników w systemie sciągnij program EVEREST -odczyta konfiguracje komputera -następnie menadzer urządzeń- tam masz pytajniki na zółto - trzeba odczytać co to za sprzet i google -wpisać typ urządzenia oraz fraza Driver i sciągnać i zainstalować -

podaj co niemasz na komputerze ??
sterowniki AUDIO??
sterowniki do kontrolera Ethernet ???

--->> GABBER85

Poco te nerwy??? Forum Rolnicze tak ...ale tu jest ten dział wiec autor postu moze to pisac więc w czym problem??

#8 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 20:08

Pomocy!!! Więc na komputerze mam nie wiele. Obecnie Mozilla winnamp oraz nero :) Reszty szukam i nie wiem które programy najlepsze??

#9 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 25 marzec 2010 - 20:58

Pomocy!!! Powinieneś zainstalować kodeki DiviX jak masz na kompie oglądać filmy, Win Rar też powinneś zainstalować, microsoft office lub podobne programy do pisania o rozbudowanych funkcjach, Adobe Readera, i oczywiście dobrego Antywirusa
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share daweed

daweed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 18:54

Pomocy!!!

Więc na komputerze mam nie wiele. Obecnie Mozilla winnamp oraz nero :P Reszty szukam i nie wiem które programy najlepsze??

Kodeki - KLite codec pack
Archiwizacja - 7z
Muzyka - Foobar2000 - mniej obciąża komputer niz Winamp (wersja tylko angielska)
Filmy - best player - automatycznie szuka i sciąga napisy do filmów
Antyvirus - Nod32 4.0

Dodaj odpowiedź