dark34

160 -200 KM tylko z jakiej stajni

Polecane posty

tomek73    576

JD daje ale za najwiekszą kasę, nic za darmo.W takich rzeczach to raczej tylko NH,

Case daje. ale u mnie potem odbierał i chcieli żebym dopłacał do tego co dzień przed ustaliłem, to wyszedłem od nich.

JD jak mi naliczył to co chciałem, to kupiłem w NH lepszy, droższy model i jescze zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Najwięcej bajerów to oferuje chyba Fendt.

Jeżeli ciągnik miałby pracować jako główny w ciężkich pracach głównie uprawie to JD będzie bardzo trafnym wyborem. Kwestie spalania. Są szeroko znane opinie na temat wysokiego spalania w JD w czym jest trochę prawdy przy lekkich pracach ale w cięższych pracach w pełni wykorzystany ma spalanie niższe niż pozostałe marki przy czym widać większa elastyczność w tym ciągniku.

Robiliśmy u znajomego małe porównanie JD 6150 M - 144 KM mocy ZNAMIONOWEJ z NH T7.200 - 155 KM mocy ZNAMIONOWEJ współpracowały z tymi samymi maszynami m.in. w orce z pługiem Kverneland obracanym 5-cio skibowym spalanie wyszło na korzyść JD. Najciekawszą rzeczą w całym naszym porównaniu było to że ciągnik który firma NH sprzedaje jako 200 konny pracował z takimi samymi prędkościami z podobnym obciążeniem do JD sprzedawanego jako 150 konny. Wybór T7.200 zasugerował sam przedstawiciel stwierdzając że seria T.6 może być nie wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Każdy swoje chwali. Takie tematy są bezużyteczne. Najlepiej pojeździj po dealerach weź ciągniki na testy to sam sobie na pytanie odpowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Ja akurat użytkuję ciągniki jednej i drugiej marki i zawsze podkreślam ciągnik do lekkich prac, transportu jak najbardziej NH jeżeli ktoś potrzebuję woła roboczego tylko JD. Dodam tylko że różnica w cenie zakupu zniweluje się później w częściach zamiennych i kosztach serwisu. Na moim przykłądzie sam się przekonałem że serwis i części słabszego i mniej skomplikowanego NH są dużo wyższe niż mocniejszego i bardziej zaawansowanego JD.

Najlepiej gdyby udało ci się wziąść ciągniki na testy i sam byś je sprawdził we własnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delo5060    0

właśnie ten ciągnik ma być zastępcą NH TM125, mam dosyć duże maszyny dlatego postanowiłem wybrać coś mocniejszego aby ciągnik nie był katowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0

Witam, szukam ciągnika o mocy 165km-200km byłem u paru dilerów najlepiej mi wypadł Case puma 175cvx. Jakie wy macie propozycje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Mam ten sam problem kolego, i też spodobał mi się case 160 na powershifcie mało tych ciągników jest u nas mówią że są identyczne od new hollanda ale na pewno bardziej wygodne i cena konkurencyjna u mnie albo John deere 6150M albo Case puma , ale każdy ma plusy i minusy troche dpf się boję w john deere natomiast w case że ta elektronika zacznie się psuć.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Jak chcesz Porównywać Z pumą to jak już 6150 R, M nie ma nawet Stałej blokady na przedni napęd ;( no i mniejszy udźwig w porównaniu do Pumy, a jak byś wybrał pumę to polecam przekładnię ful power shift wtedy w transporcie jest bajka , i moim zdaniem w pumie jest wszystko logiczniej po układane , ale to moje zdanie, no i DPF:( kolejny minus JD, no ale ramę można zaliczyć na plus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0

Ja 6r skreśliłem od razu. Interesuje mnie Case, New holland no i może Massey. Cena z Case i new holland taka sama wyposażenie też takie same. Czy są proste w obsłudze,awaryjne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Claas bądź MF ze względu na ekonomie i moc uciągu rzeczywistą, a nie papierową dzięki rozkładowi masy.

 

Case to to samo co NH.

JD to już nie ten samo co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Pamiętaj również, że Case/NH to nie są ciągniki do intensywnej eksploatacji. Używanie na maksa prowadzi do awarii. Elektronika jest w zasadzie w każdym ciągniku. Każdy potencjalny użytkownik chce skrzynię full power shift, ehr, elektrohydrauliczna zawory i takie tam. Jak ciągnik ma być do intensywnej pracy to raczej JD. Może 7R? Jak koniecznie Case, NH, to nie kombinuj z mocą na styk do maszyn, tylko próbuj mocniejszego.

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0

Claas bądź MF ze względu na ekonomie i moc uciągu rzeczywistą, a nie papierową dzięki rozkładowi masy.

 

Case to to samo co NH.

JD to już nie ten samo co kiedyś.

 

Claas zdecydowanie nie, mają mały uciąg w mojej miejscowości jest AXION 810 jego prędkość z pługiem 6 skibowym jest taka sama jak u JD 6930

 

A 7R troszkę za duże i za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Weź na testy nowego Axiona, ponoć dużo się pozmieniało, mówie o modelu 2013/2014. Bo ten axion o którym mówisz jest to z tej serii, w której moc użytkowa na kołach to nie całe 170km jak się nie myle (nie mylić z mocą maksymalną ok. 190km) JD. 6930 ma jak się nie myle coś koło 170km więc możliwe, żę stara 810 wypada podobnie jak JD - w końcu moc ta sama :D

 

Nowa 810 ma mocy na kołach ok. 190-200km to już co innego niż w starej rzeczywiste 170 :D Trzeba patrzeć na te normy bo strasznie kombinują ludzie, jedni podają wg takiej normy inni wg takiej, a w polu wychodzi co innego.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Kozaczyna99,nie powiem Ci tak dokładnie, a strzelać nie chcę bo jeszcze kogoś ustrzelę :P kiedy planujesz zakup? Bo pewnie przez zime dobre ceny mają dilerzy, czy to zamówienia przedsezonowe czy wyprzedaż rocznika.

 

Link do strony Claas z nowym Axion: http://app.claas.com/2013/axion800/pl/

 

I sam teraz powiedz, że stary Axion przy nowym to nie to samo :D Nawet wyposażenie ponoć mają lepsze i ceny, przy najmniej tak na bednarach było mówione ale jak to jest to najlepiej dilera odwiedzić i samemu się przekonać B) Jak na lato to niech firmy dadzą do porównania na test i wykorzystać na tym teście ile można. Zobaczysz jak się sprawuje na Twojej ziemii z Twoimi maszynami bo w necie to każdy ma inne warunki, inną ulubioną marke, a co najważniejsze inną WYOBRAŹNIE - często jako bajkopisarz :wub: :wub: :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Nikomu to nie mówię co ma kupić ale wydając tyle pieniędzy myślę, że nie zaszkodzi odwiedzić każdego dilera, postarać się by każdy z dilerów dał maszynę na pokaz oraz zapoznać się z opinią użytkowników, którzy mają takie ciągniki, ale nie te przechodzone z zachodu lecz Ci, którzy kupili jako nowe bądź pewniaki i mogą coś powiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

Jeśli chodzi o ekonomie to na pewno ciągnik z koncernu CNH. Był test ciągników 200 KM w niedawno w top agrar i NH wypadł najlepiej we wszystkich kategoriach spalania. Claas ma od niedawna też silniki FPT więc coś o tym świadczy (poprzednie john deere).

Jeśli chodzi o różnice z Case Puma/NH T7 co różnią się kolorem, wnętrzem i fabryką gdzie są robione. Puma składana jest w Austrii na rynek zachodni (w tym Polska), a w W. Brytanii Pumy na rynek wschodni i tam też składane są T7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

sz2p zapraszam do testów DLG POWERMIX w których to w przypadku spalania najlepiej wypada claas i to są testy w takich samych warunkach przy takim samym obciążeniu wykonywane na wozie pomiarowym. Claas ma też silniki FPT ale nie w całej gamie i nie powiesz mi, że ten silnik co ma NH jest identycznie ten sam w Claasie bo w takim wyjściu wychodziło by, ze silniki Deutz w Fendzie są te same co w Deutzu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

Identyczne w 100% nie są, ale T7 ma silnik 6,7l i odpowiednik mocą w Claas też ma taki sam. Różnić mogą się sterownikiem, turbosprężarką i jeszcze kilkoma rzeczami. Duży wpływ na spalanie ma także przekładnia. W teście top agrar były ciągniki z bezstopniową skrzynią (które mają zwykle mniejszą sprawność niżeli tradycyjne) i w tym zestawiemu (nie pamiętam czy był claas) pod względem spalania wygrał NH. A co do DLG POWERMIX to sprawdzałem i rzeczywiście Claas ma najmniejsze spalanie ale jest on na hexashift, a T7 na autocommand...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Ja sam nie wiem czy tym testom to wierzyć można bo każdy rolnik i inne pole i sprzęt zweryfikują to :P

To NH był na bezstopniówce w tym teście, a reszta na jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko że w testach wszystkie ciągniki pracują w identycznych warunkach- więc mają takie samo pole do popisu i mogą się wykazać. Wtedy wiesz jak który ciągnik w czym jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Milian
      Witajcie,
      Szukam osób z województwa wielkopolskiego - najlepiej rolników 
      Kogoś, kto podzieli się swoją wiedzą na tematy rolnicze, a przede wszystkim osoby, z którą sympatycznie i wesoło będzie można spędzić czas wolny (także pesymiści i smutasy nie są zbytnio mile widziani ).
      Jest tutaj ktoś taki? Jeżeli tak, proszę o podanie powiatu i paru informacji o sobie.
       
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Stoję przed wyborem wyposażenia do obory oraz ruszt dla krów mlecznych.
      1)Ogólnie jakieś opinie o rusztach danych firm?  Oglądałem ruszta firmy lokenberg i państwo bardzo chwalili je chociaż nie pytałem o cenę to podobno nie są tanie ale krowy na nich bez problemu okazywały ruje i komfortowo się poruszały. Mam nadzieję że poznam opinie o rusztach innych firm oraz czy krowy bez problemu się obskakują bo podobno przy niektórych jest problem.
      2)Szukam również rozwiązania na poidła, otóż lepsze jest zamontować podgrzewane z elektryką przy poidle czy np. wymuszony obieg i grzałkę wpiętą w instalacje?
      3) Kurtyny oglądałem z arntjena taka jakby plandeka zwijana oraz z poliwęglanu chyba z jfc i tu bardziej podchodzą mi te z poliwęglanu bo jednak więcej światła przepuszczają
      4) Ogrzewanie na hale . Podłogówka czy lepiej nagrzewnica?
      5) Mieszadło do gnojowicy i tu jestem zielony. Lepiej na stałe czy np takie zawieszane do ciągnika. Nie orientuję się w ogóle w cenach tego typu urządzeń. Szambo ok 500m3 taka S slalom
      Na razie to tyle, chyba że coś mi się przypomni. Fajnie by było jakby ktoś podał swoje spostrzeżenia w temacie oraz różnych producentów danego sprzętu który się sprawdza i nie ma z nim problemu
    • Przez Wojtek026
      Jakiej szerokości posiadacie kosiarki dyskowe z jakimi ciągnikami i jak to się sprawdza czy dla kosiarki 2,8m na zawieszeniu bocznym musi być bardzo równa łąka, czy im szersza kosiarka tym gorsza jakość koszenia, czy szersze szybciej się uszkadza czy zużywa rama i jej elementy w sensie om szersza tym łatwiej połamać i czy z taką np. 2,8m ciężko w transporcie czy mocno wystaje ponad ciągnik i na druty trzeba uważać? ogólnie czy warto pchać się w 2,1m do ciągnika 80km?
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-nowa-alka-210-unia-famarol-samasz-260-CID757-IDmdVXy.html#95144b6ed4;promoted co o tej alce sądzicie
      cena netto niby nawet z gwarancją
    • Przez Arasowsky
      Witam. Zakupiłem sobie władimirca T25A2 i chciałem co nie co poprawić. Problem jest z hamulcami, ponieważ hamuje tylko na prawe koło. Ciagnik staje w miejscu, natomiast lewe koło nie zostawia śladu. Czy to normalne? Nie mam także dźwigni blokady mechanizmu różnicowego. Czy to może być tym spowodowane? 
    • Przez PatrykAd
      witam. Jak w temacie, sipma nie ucina całej siatki tylko po środku noża na ok 30cm tak więc kręci się nom stop i muszę nozem ręcznie odcinac możliwe że nóż się skrzywil? proszę o pomoc z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj