Skocz do zawartości

Zdjęcie

180 -200 KM tylko z jakiej stajni

103 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:58

jaro . które dane masz na myśli .

Cenę.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
180 -200 KM tylko z jakiej stajni Dzisiaj, 06:05
  •  

#82 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 22:14

tier IIIb nikt bez adblue i katalizatora nie spelni :lol: przynajmniej na razie znawcy tematu tak twierdza, zobaczymy co przyniesie przyszlosc, najblizsza przyszlosc ;[

Nie dam sobie uciąć palca ale z tego co pamiętam co wyczytałem na stronie bodajże angielskiej Johndeere to Tier IIIB zwany też chyba zamiennie TIER IV bo i taki jest problem że chyba występuję te dwie nazwy Silniki DPS mają być tak jak pisze @bobekfarmer z katalizatorem ale jeszcze bez adblue, co do mojej aktualnej marki czyli Case czyli CNH to też już mają gotowy silnik pod tą normę i też jest bez adblue(ale to szef mi przekazał bo ostatnio w Austrii nie byłem.)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#83 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 kwiecień 2010 - 22:20

tier IIIb nikt bez adblue i katalizatora nie spelni :lol: przynajmniej na razie znawcy tematu tak twierdza, zobaczymy co przyniesie przyszlosc, najblizsza przyszlosc ;[

Zapewne Cummins da radę Euro 5 bez AdBlue zrobili to i Tier IIIb. Już Euro 5 bez AdBlue nie było możliwe a Scania z kooperacji z Cumminsem dała radę no i Iveco z Trector'em bo to w sumie silnik "Made in Cummins"
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#84 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 23:08

180 -200 KM tylko z jakiej stajni euro 5 dali rade, podobno tier IIIb ma byc jeszcze bardziej wymagajace, ale pozyjemy zobaczymy. w kazdym razie juz katalizator bedzie troszku ulga dla silnika.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#85 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 08:27

180 -200 KM tylko z jakiej stajni A co tam zareklamuje Jelenia :lol: żeby kto nie powiedział że myślę że to shit ;[

Mój odnośnik

ładna animacja

#86 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 13:20

180 -200 KM tylko z jakiej stajni rzeczywiscie dali rade z samym katalizatorem i filtrem czastek stalych, ciekawy jestem jakie bedzie teraz zuzycie paliwa i czy koszt zakupu pojdzie w sporo w gore.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#87 Share putino11

putino11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:opłacalne nowe technologie

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:55

180 -200 KM tylko z jakiej stajni rolniku sprzedawco .. spoko spoko bez obrażania forum jest od wyrażania różnych opini nie koniecznie muszą się one wszystkim podobać . dla wyjaśnienia pare słów jeżeli chodzi o mnie to jestem rolnikiem praktykiem ale muj świat na tym się nie kończy . TY jak zrozumiałem po twoim poście ((ale to szef mi przekazał bo ostatnio w Austrii nie byłem.) to skojżenie mam jedno i pewno tym chandlujesz .ALE już na temat o cherezji jak to nazwałeś .,,fan jd " w mojim przypadku jest zwykła maszyna do pracy i tyle ,w promieniu 50 km mam wszystkich dilerów różnych marek i dlatego wiem co pokim mogę się spodziewać a maszyna jak maszyna każda może się zje... no i co dalej - schody dostępność części cena INSTRUKCJA wymiany momęty obrotowe chwilowy brak kasy itd. jak współpracujesz z dilerem kilkanaście lat i nigdy cię nie zawiódł to teoretycznie nie będziesz szukał dalej . dlatego ja porównałem co proponyje konkurencja i stwierdziłem żę kilka marek innych od JD te które by mi odpowiadały kosztowały by tyle co JD (z tym samym wyposażeniem)TO PYTAM po co zmieniać dilera i marke .Goły wał korbowy do seri JD 7830 kosztuje 8,5 tyś zł a do Fendt 820 21 tyś ZŁ dzisiaj sprawdzone u dilerów SORY POPRZEDNIO PODAŁEM cene CAŁEGO KĄPLETU DO F .a np. części w DF to ty se kup (bez urazy ) jak ja robie tak ważne naprawy to nie kąbinuje poniweważ CHYTRY TRACI PODWÓJNIE . pisząc że jest prosty chodziło mi o naprawianie naprawy główne anie o ilość kabelków i rureczek gdybyś zjadł zęby na tym to wiedział byś odrazy co miałem na myśli .mówiąc skromnie chyba nie ma marki silnika który by nie był na moim stole .pytanie na koniec jak byś chciał aby silniki spełniały normy środowiskowe bez tych kabelków rureczek entej chłodnicy . Byle dizelek osobówka kilkunastoletnia ma recyrkulacje spalin . :lol:
byle zawsze do przodu z klasą

#88 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:09

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Co do części do Fendta czy DF tu wspomnianego które mają silniki Deutz to jeszcze bezpośrednio w Deutz'u można. A ceny części do Deutz'a są wysokie nieda się ukryć.

#89 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:19

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Nie do końca się zrozumieliśmy... ale nieważne:) a że sprzedaję to raczej ogólnie wiadomo:) nie ukrywam tego celowo... choćby nick...

Co do wzrostu ceny z katalizatorem... To na moje oko nie powinien zdrożeć(mówię o przesłankach fizycznych)a jeżeli to maks 2-3 tyś przecież nie ze złota ten katalizator, a jak będzie w praktyce to się przekonamy :lol:

#90 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:36

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Panowie cos mi sie zdaje że troche odbiegliśmy od tematu :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:51

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Dziękujemy za upomnienie i obiecujemy się poprawić, bo masz rację rzeczywiście.

#92 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 00:09

Co do wzrostu ceny z katalizatorem... To na moje oko nie powinien zdrożeć(mówię o przesłankach fizycznych)a jeżeli to maks 2-3 tyś przecież nie ze złota ten katalizator, a jak będzie w praktyce to się przekonamy :P

ze zlota nie, tylko z platyny :)
katalizotor w ZS nie redukuje NOx-ów co oznacza, ze silniki beda dalej optymalizowane pod spelnienie norm, a nie uzyskanie jak najwyzszej mocy i najnizszego jednostkowego zuzycia paliwa :)

sorry za OT

#93 Share putino11

putino11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:opłacalne nowe technologie

Napisany 09 kwiecień 2010 - 06:52

180 -200 KM tylko z jakiej stajni -DARK34 - czyli niemasz prostego wyboru jeżeli moło kasy to dozbieraj nic na siłe Prow przesuń do 2-lat można przesówać od podpiania umowy .Napewno tańszy traktor to nie tylko mniejsze wyposażenie tz.DE LUX ale i inne żeczy mniejsza pompa hydrałliczna słabszy podnośnik ,bez obciążników (lub betonowe)słabsze zaczepy rolnicze gorszej jakości opony które mogą po2 latach pękać przy tej mocy a rozbieżność cenowa na 1 tylnej wynosi do 9 tyś zł .Mój kolega mawia tak nieważne co on ma pod maską i dalej on ma umnie pracować jak jest potrzeba bo jak się nie wyrobie w terminie tooooooo :P :) :) :) :) :)
byle zawsze do przodu z klasą

#94 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:53

180 -200 KM tylko z jakiej stajni no ale ja chcę ten ciagnik na jesień a najpózniej na wiosnę przyszłego roku ponieważ mam ursus 1634 i juz nie daje rady obrobic tego a z tym pługiem co mam to sie wykończy rok chodził i juz podnośnik był robiony a mam wzmacniany od 1934

#95 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 21:30

180 -200 KM tylko z jakiej stajni A co powiecie nt. JD 7730? Jakie wyposażenie brać do tego ciągnika jeśli miałby pracować przy przyczepie samozbierającej na 50 ha zielonki , pługu i agregacie uprawowym na 50 ha ornej? Cenowo zmieści się w 350 netto? Warto inwestować w przekładnię autopower?

#96 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 czerwiec 2010 - 11:52

180 -200 KM tylko z jakiej stajni na forum byl przypadek ze AP padla po 800h, ale nie wiadomo dokladnie od czego, ale JD wypial sie na klienta bo bylo po gwarancji;/

potrzebujesz ciagnika az o takiej mocy? przyczepa o jakiej pojemnosci?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#97 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2010 - 13:55

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Nie wiem ile jest pracy przy wożeniu kiszonki, ale wykorzystując kosiarkę z kondycjonerem, zgrabiarkę i przyczepę można zwieźć kiszonkę. Do 7730 nie zapniesz pługa mniejszego niż 5 skib, zestawu siewnego węższego niż 4m. Może 6930 albo 7430? Mniejsze gabarytowo i moc ciut mniejsza. :)

#98 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 czerwiec 2010 - 17:15

180 -200 KM tylko z jakiej stajni tez mi sie wydaje ze seria 7000 bylaby za duza dla takiego gospodarstwa,.

to moglby byc glowny dla 200ha.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#99 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 17:48

180 -200 KM tylko z jakiej stajni panowie spokojnie gospodarstwo ciągle się rozwija :) Na 6930 dealer wystawił mi cenę o 20 tys zł wyższą niż na tego 7730 :) Wiadomo, chodzi mu o to żeby właśnie tego sprzedać, ale z drugiej strony to myślę że zawsze lepiej mieć te 30 km wiecej w zapasie...co byście powiedzieli na 339.000PLN netto z przekładnią AutoQuad, kpl obciążników, full opcja w kabinie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2010 - 18:02

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Jakie 30KM? Chyba 40-50. :)