Skocz do zawartości

Zdjęcie

180 -200 KM tylko z jakiej stajni

103 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2010 - 05:19

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Nie twierdzę, że musisz narzekać. Akurat z tym, że są dopracowane szczegóły, jak mają lepszą stylistykę, to się nie zgodzę. Case ma bardziej ogarnięta kabinę i lepsze materiały. Zresztą, to czy mają ładniejszą/lepszą stylistykę, to kwestia gustu, a solidność wykonania nie jest natomiast subiektywna. :) Z Twojego postu wynika, że nawet jakby Belarusa(wybaczcie właściciele) ładnie wystylizował, to będzie solidnie wykonany... :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
180 -200 KM tylko z jakiej stajni Dzisiaj, 00:46
  •  

#42 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 31 marzec 2010 - 09:35

180 -200 KM tylko z jakiej stajni tez mi sie bardziej widzi case od NH. Case jest przede wszystkim bardziej popularny w USA. Często go widac na filmikach. NIektore serie NH które powinny byc takie same ulegaja wyposazeniem wewnatrz Case. Np T6000 a Maxxum. W nh nie ma multicontrollera

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2010 - 20:47

180 -200 KM tylko z jakiej stajni

Lepsza stylistyka oznacza lepsze dopracowanie szczegółów.

I wszystko jasne...
PS. Źle dobierasz słowa.

#44 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 04 kwiecień 2010 - 11:00

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Stylistycznie bardziej podoba mi się Case- czuć moc i solidność (oczywiście o wygląd mi chodzi), a nie taki "nos gargamela" jak w NH :P . Ale tak ogólnie to widzę że NH vs. Case to jak ursus vs. Zetor - bitwa nie do rozstrzygnięcia :D
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#45 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 11:13

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Te porównanie nie jest zbyt trafne. NH ma bardzo zgrabny jak nazwałeś " nos gargamela " a case to ma taki szeroki kulfon.

#46 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 11:36

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Nasz T 7040 z przednim obciążnikiem i pełnym bakiem wazy 10ton więc nie wydaje mi się aby na tą moc był lekki- do tego przedni podnośnik i wysunięty obciążnik dają bardzo dobre rozłożenie masy a miękka przednia oś daje lepszą przyczepność do podłoża. Takze polecam te serie ale każdy kupuje to co sam uznaje dla siebie za najbardziej odpowiednie.

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 12:19

180 -200 KM tylko z jakiej stajni powiedz tylko, ktory z pelnym obciazeniem wazy mniej, nie ma przedniego podnosnika i amortyzowanej osi, ktora poprawia uciag? :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 17:41

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Ostatnio firma John deere przeprowadzała testy ciągnikiem 7730 to ciągnik z miękką osią miał lepszy uciąg niż z standardową. Opisane to jest wszystko w "Rolniczy Przegląd Techniczny"

#49 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:09

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Tak Będzie kolego bo teraz osie są już aktywne i nie tylko amortyzują na drodze ale i w polu przy mniejszych prędkościach nie pozwalają się odrywać przednim kołom od podłoża.I John pierwszy z tym nie wyszedł a raczej bardziej na końcu.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:55

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Dokładnie. W dodatku przy amortyzowanej przedniej osi, właśnie poprzez tę amortyzację ciągnik z takim samym obciążeniem styka się z podłożem. Dzięki temu eliminujemy ''podskoki'' przedniej osi i mamy równy uciąg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 19:04

180 -200 KM tylko z jakiej stajni hmmm wiem o tym ze amortyzowana os poprawia uciag, chodzilo mi ze nie tylko case posiada takie udogodnienie, co wiecej posiadaja je wszyscy, wiec bezsensem jest wymiena tego jako atut danej marki :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:11

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Chyba nie wszyscy mają oś aktywną(w znaczeniu poprawy uciągu, poprzez dociskanie kół do gruntu przy podnoszeniu się przodu ciągnika a nie tylko amortyzację przy występowaniu sił napierających od dołu ku górze ) nie chcę się spierać ale tak mi się coś obija o głowę. Co do Case to chyba nie do mnie bo nawet go tu nie wspomniałem :(

P.S.
Stosunkowo udanej nocy wszystkim :lol:
Panowie co my robimy ... w teren zamiast siedzieć na AF ;[
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 23:43

180 -200 KM tylko z jakiej stajni case, nh jeden diabel, w kazdym razie nie do ciebie :lol:

kto mialby nie miec aktywnego zawieszenia w tym sensie? owszem mozna rozroznic pare rodzaji amortyzowanych osi, ale gdyby jakies nie dociskalo kol to by tez nie moglo amortyzowac, tak mi sie wydaje.

#54 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 23:59

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Ostatnoi był u mnie dealer Claasa i Axion 820 tez wchodzi w grę :lol:

#55 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 09:44

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Cenowo jak wychodzi w porównaniu do konkurencji?

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#56 Share putino11

putino11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:opłacalne nowe technologie

Napisany 05 kwiecień 2010 - 14:20

180 -200 KM tylko z jakiej stajni witam wszystkich forumowiczów postanowiłem włączayć się w dyskute 1 raz na ten i inne tematy (sądze że mam troche wiedzy i doświadczenia )pierwszy raz na wasze forum i ten temat wszedłem kilka dni temu a 2 miechy temu po różnych za i przeciw zamówiłem zielonego 7830 a wybierałem między wszystkimi markami troche jak nasza sądowa temida nic na oko tylko fakty i tak np 1. fendt 820 byłby tańszy , 2. tylko pełen wypas ,3. różni dilerzy oprucz fenda bo tam tylko korbanki ,4. poróżnych za i przeciw postawiłem na nowego ,5.tylko powyżej 180 KM , 6. i takich tam kilka jeszcze innych ,A i jeszcze coś jesienią zamówiłem usługe orki i było to tak john deere kilku letni model nie pamietem moc 160KM pług 4 skiby obracany z pakomatem głębokość minimum 25cm pole klinowate (trójkąt)po pszenicy ożimej bardzo pofąłdowane mozajka ciężka glina , żwir , dołkami połąkowa czarna obszar 10ha nie orane około 6-7 lat (dlatego że ja mam uprawe bezorkową)no i wynik cena 200 zł za 1 ha paliwo 170 litrów wypalone z dojazdem około 10 kilometrów . Każdemu testowi polowemu można coś zarzucić a prawda jest taka żę połowa sukcesu zależy od i tylko od KIEROWCY co też już dużo forumowiczów pisało.zapraszam do dalszej dyskusji nara .ps. jeżeli fundusze ograniczone to tylko clas mam nawet jego aktualną wycene z pełnym wypasem , silnik john deera , amortyzacja , podnośnik przedni itd..... cenowo bezkonkurencyjny w tym co proponuje konkurencja .
byle zawsze do przodu z klasą

#57 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:56

180 -200 KM tylko z jakiej stajni New Holland t7040 300 tys netto. Case Puma 180 330 tys netto Claas Axion 820 320 tys netto a Massey Ferguson 6495 69500 tys netto euro

#58 Share putino11

putino11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:opłacalne nowe technologie

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:56

180 -200 KM tylko z jakiej stajni Jeżeli chcesz kupić traktor na kilkanaście lat to po 1 .tylko kupuj z pełnym wypasem jak z PROW to tym bardziej a dlatego że to co dzisiaj nazywamy wypasem za kilka lat będzie minimum no i niestety będziesz żałować ,.będziesz ty nim jeżdził czy jakiś mużyn z afryki jak to drugie to manułal skrzynia i taboret pod dupe .dalej to czy twoje gospodarstwo nadal będziesię rozwijać czyli zakup gruntów , wydajniejsze maszyny i najważniejsze czy ty chcesz zdrowo do emerytury (kręgosłup , stres )bo jak raz zobaczyłem gośćia jak pęknoł mu wał korbowy silnika i sprzedawca powiedział mu jego cene to myśleliśmy że zawału dostał . a co do ceny clasa którą podałeś to z jakim wyposażeniem . Poprzednicy gdzieś tam rozpisywali się o wadze i tak oto ja wiem jedno że jak po polu jedzie 10 tonowy traktor to ziemia sama ze stracu się trzęsie a przy 4 metrowym grubrze czasami ta waga jest za mało a ugniatanie gleby to kwestia ogumienia kiedyś miałem traktor co się nazywał t-25a władymiriec jego nacisk na glebe :lol: na 1cm kwadratowy był większy niż przy zielonym 7830 narka.
byle zawsze do przodu z klasą

#59 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 20:41

180 -200 KM tylko z jakiej stajni no ja własnie nie chce ani ful wypasu ani amortyzowanej oski i skrzyni bezstopniowej bo mi to jest nie potrzebne ja to chce wziasc na PROW ale tak czy owak nie wystarczy mi kasy bo juz sporo wykorzystalem zostalo mi cos kolo 100 tys do wykorzystania, full wypasu nie chce bo znajomy dobral sobie sporo takich pier**l i polowy nie uzywa a druga polowa to nie bardzo wie do czego sluzy jezeli chodzi o wyposazenie jakie jest w cenie to wszystko jest w wersji podstawowej nie pamietam dokladnie co tam jest a mf to  - moc znamionowa 185 KM wg ISO,
 - moc max.198 KM, Power Boost przy 2000 obr/min 210 KM,
 - silnik SISU Diesl, 6-cyl. 6.6 l Tier 3, Common Rail,
 - skrzynia Dyna-6 24/24 (40 km/h) + hydr. przekł. nawrotna, system Autodrive,
 - programowanie obr. silnika,
 - klimatyzacja + ogrzewanie kabiny,
 - regulowana kolumna kierownicy, fotel pneumatyczny, siodełko dla pasażera,
 - komin boczny, analogowo-cyfrowa deska rozdzielcza, duże teleskopowe lusterka zewnętrzne,
 - wycieraczka tylnej szyby ze spryskiwaczem,
 - zaczep górny automatyczny, przestawialny wysokościowo,
 - zaczep dolny do przyczep jednoosiowych ( dolna belka ),
 - zaczep dolny PITON do przyczep jednoosiowych ( bolec ),
 - ogumienie przód 540/65 R28,
 - ogumienie tył 650/65 R38,
 - tylny TUZ - udźwig 9 100 kg,
 - EHR - sterowanie TUZ-em,
 - kpl. przegubów kulowych do końcówek zaczepów ramion dolnych Walterscheid,
 - tylny WOM - 540/1000 obr./min, obsługa z zewnątrz,
 - 3 pary wyjść hydraulicznych ( hydraulika zmiennowydatkowa, 110 l/min),
 - oświetlenie robocze przednie ( 4 szt. ) i tylne ( 2 szt.), montowane w dachu,
 - oświetlenie robocze przednie na słupkach kabiny ( 1 para ),
 - oświetlenie robocze na tylnych błotnikach ( 1 para ),
 - oświetlenie robocze na schodach do kabiny,
 - światło ostrzegawcze - "kogut"
 - kpl. narzędzi,
 - wąż z końcówkami do pompowania kół,
 - instrukcja obsługi w języku polskim,
 - obciążnik blokowy pod ramą 265 kg,
 - AMORTYZOWANA PNEUMATYCZNIE KABINA,
 - radio CD.
 - obciążniki przednie 720 kg (12x55kg, 1x60kg z zaczepem),
 - instalacja pneumatyczna do przyczep jedno- i dwuobwodowa,

Gwarancja: 12 m-cy
Kraj pochodzenia: Francja
Cena netto w/w maszyny: 69 500,00 €
Cena brutto w/w maszyny: 84 790,00 €

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 23:35

180 -200 KM tylko z jakiej stajni zastanow sie czy WOM 540E nie bedziesz potrzebowal?