Skocz do zawartości

Zdjęcie

Będą sie zgrywać?

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 23:12

Będą sie zgrywać? Widzę że nie przekonałem Was. Jak będę miał chwilę to nagram wam filmik i dam na do poglądania. Jak zachowuje się koło w moim Fendzie, Case i MF 5435 to zrozumiecie kto ma racje.

Ja cały czas mam na myśli prętkość obwodową, a nie obrotową koła. Bo koło przednie faktycznie obraca się szybciej od tylnego. Jednak pomimo to w przeliczeniu obwodowej prętkości koła przedniego do tylnego koła. To tylne koło ma większą prętkość obwodową. Cały czas mam to na myśli, choć może żle wysławiałem się.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Będą sie zgrywać? Dzisiaj, 21:30
  •  

#22 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 23:17

Będą sie zgrywać? Co? Prędkość obwodową? Pierwsze słysz- weź ty to wyjaśnij :) :)

#23 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 06:26

Będą sie zgrywać? @PALAX mylisz się w całej rozciągłości tematu i nie musisz nikogo przekonywać ;)

Podczas jazdy do przodu wszystkie koła pokonują taką samą drogę, ale podczas skrętu przednie koła muszą pokonać większą drogę od tylnych i włączony przedni napęd zwiększa promień skrętu tym bardziej im jest wolniejszy.

Zajrzyj sobie do instrukcji MF, Fendta i poczytaj co tam pisze na temat zmiany rozmiaru kół (o ile jest taki punkt).
JD zaleca na przykład żeby przednie koła miały wyższą prędkość obwodową o 1-7%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 11:38

Będą sie zgrywać?

Co? Prędkość obwodową? Pierwsze słysz- weź ty to wyjaśnij ;[ ;)

Droga jaka przebywa zewnetrzna powierzchnia opony przełożona na ruch po plaszczyznie

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#25 Share Slawek0

Slawek0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 17 wrzesień 2014 - 07:42

Będą sie zgrywać?

Witam!

Mam CASE 5150. Jeździł on na oponach, przód: 540/65/24 i tył: 600/65/38 i wszystko było w porządku. Nie dawno wymieniłem opony z przodu na: 480/70/24 , pojeździł tydzień i poszła zębatka od załączania przedniego napędu w skrzyni biegów. Czy mogło to być od nie zgrywania się opon tył - przód ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 wrzesień 2014 - 08:12

Będą sie zgrywać?

Różnica w obwodach jest minimalna. O ile wcześniej opony były dobrze dobrane to nie powinna to być wina zmiany ogumienia.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/