Skocz do zawartości

problem z alternatorem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2010 - 18:11

problem z alternatorem mam problem z alternatorem, ponieważ świeci mi sie kontrolka ładowania na wysokich obrotach, wymieniłem regulator i szczotkotrzymacz ale to nic nie pomogło, dodam ze to jest alternator z mostkiem diodowym. przepraszam ze o samochodzie, ale zauważyłem ze na AF jest kilku bardzo dobrych elektrykow którzy znają się na rzeczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z alternatorem Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 22 marzec 2010 - 18:25

problem z alternatorem Kiedy kontrolka się świeci włącz np. światła stopu czy jakiekolwiek inne. Jeżeli ustąpi - nie przejmuj się, masz doładowany akumulator. Jeszcze jakbyś był łaskaw podaj oznaczenia tego alternatora, albo zrób zdjęcia. :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2010 - 18:45

problem z alternatorem alternator to jest elmot AA 125R 14V 55A jest też kod kilkunasto cyfrowy ale to chyba nie potrzebne. A kontrolka pod obciązeniem takze świeci.

http://allegro.pl/it...super_cena.html

taki sam jak ten

#4 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 22 marzec 2010 - 19:04

problem z alternatorem Na 99% poszły Ci diody.
Jedna kosztuje ok.10zł. Idź to elektryka i mechanika alternatorów i on Ci je kupi i wymieni.

#5 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:04

problem z alternatorem A jak jest na wolnych obrotach? Jak kontrolka się nie świeci to może być wina luźnego paska. Taki problem miałem w ciągniku.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2010 - 19:06

problem z alternatorem pasek naciągnięty ile sie da, http://moto.allegro....inquecento.html

wie ktoś do czego służy ten mostek i czy on też mógł ulec awarji?

A i czy ten mostek z poprzedniego linku nie zastępuje tego?? http://moto.allegro....aewoo_tico.html

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2010 - 20:20

problem z alternatorem chyba raczej to jest to samo ale lepiej niech sie wypowie jakiś specjalista.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 marzec 2010 - 22:37

problem z alternatorem

Na 99% poszły Ci diody.
Jedna kosztuje ok.10zł. Idź to elektryka i mechanika alternatorów i on Ci je kupi i wymieni.

Jeżeli nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd. Polecasz wymienić diody prostownicze, które w tym modelu są praktycznie niewymienne (dla amatora), to jest raz, a dwa to w tym przypadku uszkodzony jest mostek prostowniczy wzbudzania i to on jest do wymiany.

#9 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 23 marzec 2010 - 06:57

problem z alternatorem w zasadzie tak- wymiana mostka le i też moze być i stojan oraz wirnik ewentualnie czy kabel zielony ten co łaczy mostek z regulatorem jest dobry -sprawdz czy nie przetarty od osłony mostka. Równocześnie dobrze możesz mieć zwarcie na wirniku (pod pierścieniami slizgowymi)- najgorsza opcja.Dlatego też zacznij od mostka-wymień cały jesli to nie pomoże lepiej kupić używany

ale i też:
- stojan traci izolacje względem masy typowe w fiatach (brak masy) choć to się dzieje sporadycznie-
- sprawdzić jakość lutów na mostku
- przebicie-zwarcie w stojanie

ps to typowy Altek który jest w CC700 -mam taki w samochodzie- u mnie żażyła i zaświeciła sie na stałe-przyczyną wtedy było wytarcie się jednej szczotki-wymiana kpl szczotkotrzymacza-regulator pomogła

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2010 - 15:09

problem z alternatorem a możliwe też jest że szczotki są niedotarte, podłożyłem podkładke pod regulator i problem znikł ale tylko na chwilę. co to może byc

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 23 marzec 2010 - 15:16

problem z alternatorem To raczej nie jest przyczyna niedotartych szczotek. Sprawdź czy alternator ładuje mimo świecenia się kontolki. Jeżeli napięcie jest w normie, to najbardziej prawdopodobną przyczyną będzie mostek wzbudzania.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2010 - 16:40

problem z alternatorem jak się włącza kontrolka to światła przygasają tak jakby na samym aku były, wiec chyba nie ładuje, jak rozebrałem altka to na wirniku kilka kabli od uzwojenia się rusza. A i czy można sprawdzić diody bez odlutowania ich od stojana, bo nie mam czym normalna lutownica nie daje rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 23 marzec 2010 - 17:53

problem z alternatorem niewiem co napisać ale napisze. oddaj alternator do fachowca... mniej stracisz, jak i tez mniej nerwów z naszej strony sory ale ...niemasz bladego pojecia co piszemy..........