Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 17:59

Rozsiewacz Hej ostatnio zaciekawiła mnie wersja w rozsiewaczach o otwieraniu hydraulicznym. Mam stary rozsiewacz gdzie trzeba było by coś zrobić aby się dobrze otwierało, więc pomyślałem o hydraulice. Jak myślicie czy można sobie założyć taki siłownik jak to wykonać i czy wogóle jest to opłacalne. Jestem ciekaw czy ktoś już takie coś robił ma może jakieś foty jak to zamontowane i czy takie otwieranie zda egzamin. Może są gotowe siłowniczki do kupienia i założenia??:) Użytkowany by był w zetorze 7211 i c-360.

Ps. Jest to rozsiewacz jedno tarczowy około 500l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 19:34

Rozsiewacz Mówiąc krótko to do rozsiewacza o jakim piszesz jest to całkowicie nieopłacalne. Dobra instalacja kosztuje 1000zł i to jest koszt samych części. Wymieniając: rozdzielacz 250zl, siłownik 300zł, plus do tego cztery węże, kilka przejściówek i wtyczek. Oczywiście możesz to zrobić taniej, ale efekt też będzie inny. Ja teraz będę przerabiał bogballe na hydraulikę i trochę się zorientowałem co i jak. Zamierzam założyć siłownik dwustronnego działania, bez stosowania jakiś sprężyn. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że nie wystąpią problemy z samoczynnym otwieraniem lub zamykaniem otworów. Ale z racji, że nie ma sprężyny muszę zamontować rozdzielacz z regulowanym ciśnieniem, ponieważ za duże ciśnienie spowoduje pogięcie przez siłownik rozsiewacza. Więc żeby zrobić porządnie 1000zł trzeba wydać, ale mam nadzieję, że efekt końcowy będzie lepszy niż fabryczne otwieranie, za które mi krzyknęli 3 tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 20:57

Rozsiewacz Jeśli masz w Zetorku pneumatyczne wspomaganie zaciągania sprzęgła WOM-u możesz podejrzeć rozwiązanie i zrobić na powietrze.
Na Allegrogo.pl widziałem siłowniczek pneumatyczny ze skokiem 10 cm za jak dobrze pamiętam 40 zł. dołożyć do tego trochę węża, jakiś zawór i wyjdzie tanio i dobrze:)