Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor forterra 9641 cieknący olej obok przedniego koła

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirek1251

mirek1251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 17:32

zetor forterra 9641 cieknący olej obok przedniego koła witam. mam problem w zetorze, mianowicie obok przedniego koła cieknie mi olej, zapewne uszkodził się simering, byłem w agromie ale nie wiedzieli dokładnie jaki tam idzie. może zna ktoś z Was rozmiar tego simeringu.(opcja że rozbiorę i zobaczę rozmiar odpada ponieważ ciągnik jest codziennie potrzebny). proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor forterra 9641 cieknący olej obok przedniego koła Dzisiaj, 12:03
  •  

#2 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 marzec 2010 - 17:41

zetor forterra 9641 cieknący olej obok przedniego koła A w instrukcji nie ma podanego numeru?

#3 Share mirek1251

mirek1251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 18:09

A w instrukcji nie ma podanego numeru?

nie mam instrukcji ;/

#4 Share ROTEZ

ROTEZ

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:37

zetor forterra 9641 cieknący olej obok przedniego koła mirek152 a dokładnie od której strony ci leci ten olej od strony przedniego mostu czy od strony satelit przedniego koła jak od satelit to rozmiar simeringa jest taki COMBI 45-65-12 jest to simering w obudowie metalowej ja przy swoim 9540 juz dwa razy ten simering wymieniałem i to przy tym samym kole

#5 Share mirek1251

mirek1251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:47

mirek152 a dokładnie od której strony ci leci ten olej od strony przedniego mostu czy od strony satelit przedniego koła jak od satelit to rozmiar simeringa jest taki COMBI 45-65-12 jest to simering w obudowie metalowej ja przy swoim 9540 juz dwa razy ten simering wymieniałem i to przy tym samym kole

wyciek jest przy samym przednim kole, bo całe jest ono zalane olejem... więc który to może być??

#6 Share ROTEZ

ROTEZ

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:54

zetor forterra 9641 cieknący olej obok przedniego koła najlepiej skrecic kołem na max i wtedy bedziesz widział gdzie leci napewno ci kapie na felge sadze ze jest to ten sam simering co u mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:35

zetor forterra 9641 cieknący olej obok przedniego koła Mam podobne pytanko bo w moim 7341 też troszkę leci olej z strony satelit przedniego koła. Wyciek jest znikomy, simering i naprawa pewnie droga więc naprawa poczeka do następnej zimy. Chciał bym się zapytać jaki tam może być olej? ( Ciągnik sprowadzony z Anglii ) Czym uzupełnić, czy zmienić na nowy? No i JAKI??? :)

#8 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:40

Mam podobne pytanko bo w moim 7341 też troszkę leci olej z strony satelit przedniego koła. Wyciek jest znikomy, simering i naprawa pewnie droga więc naprawa poczeka do następnej zimy. Chciał bym się zapytać jaki tam może być olej? ( Ciągnik sprowadzony z Anglii ) Czym uzupełnić, czy zmienić na nowy? No i JAKI??? :)

aral fluid hgs

#9 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 październik 2016 - 07:05

zetor forterra 9641 cieknący olej obok przedniego koła Pojawił mi się wyciek oleju w Zetorze Forterra z miejsca w którym wał przedniego napędu wchodzi do skrzyni. Rozebrałem i wymieniłem simering który tam był. Tylko nie rozwiązało to problemu, bo olej nie kapie teraz z wejścia wału do skrzyni tylko przesącza się po frezach wałka wewnątrz tarczy hamulcowej i skapuje po wentylacji tarczy hamulcowej. Ten simering który wymieniłem był w obudowie tej przystawki przy skrzyni, a wewnątrz niego wchodziło przedłużenie od tarczy hamulcowej. To miejsce uszczelniło się, ale olej przecieka dalej po frezach wałka. Co z tym zrobić, czy tam był jeszcze jakiś uszczelniacz którego nie zauważyłem, czy może tam jest za wysoki poziom oleju że przecieka, bo nie wiem o co chodzi.
Dzięki za jakieś wskazówki.

Edytowany przez tompil, 16 październik 2016 - 07:05.

#10 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 16 październik 2016 - 07:35

Kolego u mnie jak zmienialem tarcze hamulcowa na wale w 11441 tez byl walek mocno zapocony i przy okazji mechanik wymienil uszczelniacz w tej przystawce,ale dodatkowo nalozyl na na grubo silikonu .Robione bylo to z 1,5 roku temu i jest ok.-suchutko .

#11 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 październik 2016 - 10:03

Wymieniłem oring 36 i simering 32 według katalogu. Teraz nie leci przy samej przystawce tylko przesącza się po wałku wewnątrz tego elementu 11 i leci po tarczy hamulcowej. Czy to przyssawkę trzeba rozebrać i wymienić tam jakieś uszczelniacze, bo może w tej przystawce nie powinno być tyle oleju?

Krzysiek czy rozbierał u ciebie całą tą przystawkę czy wymienił tylko ten simering zaraz za tarczą hamulcową?

Ostatnio zaczęło już tak mocno lecieć że litr oleju dziennie mi wykapie.

Załączone miniaturki

• Zetor Forterra I 8641-11641_Page186.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 16 październik 2016 - 11:33

Simering za tarcza hamulcowa ,w przystawce ale pamietam ze jak wyjal ten walek z frezem to nakladal silikon . Po wyjeciu walka troche wylalo sie oleju .A simering zalozyles jaki bo teraz to kupisz niby nowe a chinskie g...