Skocz do zawartości

Zdjęcie

McCormick MTX 135 czy Case 125

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 22 marzec 2010 - 15:26

McCormick MTX 135 czy Case 125 Witam Planuje zakup nawego ciągnika, tylko mam dylemat jaki wybrać rozważam między McCormick MTX 135 a Case 125
Ciągnik byłby głównym ciągnikiem w 60 hektarowym gospodarstwie.
Dodam jeszcze że mam podobne propozycje cenowe. i 5km odemnie znajduje się główny serwis Mccornika.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
McCormick MTX 135 czy Case 125 Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 15:35

McCormick MTX 135 czy Case 125 Hm... no to mimo że sprzedaję Case powiem że ten bliski serwis to duży plus McCormicka, a Case to Xline czy MC? i czy w nowym design-ie czy w starym?
i jak jakieś pytania masz techniczne, to choć CI i tak sprzedać nie mogę tego Case to odpowiem co by pomóc dokonać słusznego wyboru :)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#3 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 16:27

McCormick MTX 135 czy Case 125 a jak cena tego case z vatem bo też rozważam kupno McCormicka ale i New hollanda

#4 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 22 marzec 2010 - 17:22

McCormick MTX 135 czy Case 125 Jak masz tak blisko serwis to bierz McCORMICKA, ja mam taką gazete z testami ciagników i przeczytałem tam że MC są naprawdę bardzo dobre. Więc wybrał bym MC :)

Cena tego Case to ok. 225 000 zł. Fajny ten McCORMICK, bo patrzyłem na stronie http://maszyny.romanowski.pl/ i mi sie zdaje że jest lepszy od Case.

#5 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 17:55

McCormick MTX 135 czy Case 125 A ja z tego co czytałem to McCormick nie jest zbyt dobry jakościowo (psują sie) i co ciekawe nieby seria MTX to to samo co wychwalana pod niebiosa seria mx case ale mimo wszystko niezbyt sobie chwalą MC ( może to jakaś urban legend ) no ale tak jest. Ja osobiście bym polecał case chociażby z tego względu że ma wiecej biegów pod obciążeniem i można wziąść skrzynie 50-tke ( i te wyświetlacze/wskaźniki na słupku kabiny ahhhh normalnie jak dla mnie prawdziwy star trek) Na AF w galerii jest rozebrany MTX zdjęcie robił mechanik poszła zwolnica i zmieniał ją i niezbyt dobrze sie wypowiadał pisał że słabe materjały.
@Rolnik Sprzedawca mógłbyś mi wysłać na PW jaka jest cena maxxuma x line i multicotrolera w ful wypasie model 130 oraz cene cvx 140 :) jaki model mxxuma tego zwykłego to najsilniejszy 4-ro cylindrowiec? Pozdrawiam
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#6 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:01

McCormick MTX 135 czy Case 125 może konstrukcyjnie to i jest to co Case MX ale robiony jest w fabryce Landiniego we Włoszech a nie w Stanach...:)

Na tym też opieram moje twierdzenie z innego tematu że Case z Austrii jest lepszy niż NH z Anglii :)

#7 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:07

McCormick MTX 135 czy Case 125 A propo Landiniego ( McCormick i Landini tworzą grupe ARGO) podobno nie wiem tego na pewno ale MC produkują we włoszech i francji dawniej też w angli go robili w Dancaster ( czy jak sie to pisze) ale czytałem także artykuł w gazecie nie pamietam jakiej że Landini produkują/produkowali w byłych fabrykach Fortschritta w niemczech parawda to??
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#8 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:14

McCormick MTX 135 czy Case 125 chyba tylko we Włoszech Francja kojarzy mi się z MF raczej, choć mogę żyć w błędzie :)
żyłem w błędzie :
http://www.allbusine.../1065301-1.html

http://www.landini.c...images/argo.gif

#9 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:33

McCormick MTX 135 czy Case 125 Ale i tak to nie są aktualne dane w Doncaster zaprzestano produkcji podobno fabryki we włoszech i francji były bardziej zautomatyzowane / zaawansowane tech. od tej w angli , i w takim razie w byłych fabrykach fortschritta to już muszą długo nie produkować Landiniego skoro nie było jej na mapie. I Poprawiłem swojego posta bo napisałem że jest to grupa AGRO a powinno być ARGO .
EDIT: a NEW HOLLANDA to w jakim mieście w angli robią przypadkiem nie w doncaster?? bo mccormick jakby nie patrzeć jest firmą córką grupy CNH ( komisja europejska sie doczepiła i CNH musiało sie pozbyć fabryki w Doncaster to jej nie sprzedali tylko powołali do życia McCormicka i go usamodzielnili ) z tą produkcją New Holanda to chodzi mi oto że może MC sobie poszedł a na jego miejscu nie klepią przypadkiem NH ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share przemekaerox

przemekaerox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 14:14

McCormick MTX 135 czy Case 125 Mając 5km do serwisu sam sobie możesz odpowiedzieć że lepiej wybrać McCormicka. Mając 2 letnią gwarancję serwis będzie mógł do Ciebie przyjechać na każde zawołanie i nie powie Ci że to za daleko przyjedziemy jak będzie po drodze. Ja byłem bardzo zadowolony z serwisu p.Romanowskiego. Odnośnie ciągnika to jak wiesz to MTX to ciężkie ciągniki także napewno się sprawdzi w Twoim gospodarstwie.

#11 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 14:33

McCormick MTX 135 czy Case 125 New Hollanda klepią w fabryce mieszczącej się w Basildon (przedtem robili tam Forda).
http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/tam_gdzie_rodzi_sie_niebieska_sila,31963d6441170c62334c.html

#12 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 16:05

McCormick MTX 135 czy Case 125 Kolego Andrzej 24871 muszę się wtrącić odnośnie MCCormicka i faktów z którymi się mijasz.
Więc wcześniej Case produkował słynne MX, MC, CX w Doncaster . Z chwilą gdy New Holland kupił Case to komisja europejska i to prawda kazała rozdzielić lub sprzedać firmę ze względu na monopol. Tak powrócono do marki McCormick ale to odrębna firma i nie jest związana z CNH tylko później weszła w grupę ARGO. Sprzedana została fabryka w Doncaster ale również we Francji fabryka przekładni, jak zobaczysz na tabliczkach znamionowych w McCormicku na skrzyniach jest made in France. Case MX, CX, MC miał własne skrzynie swojej produkcji właśnie we Francji obecnie w McCormicku MTX jest ta sama skrzynia co w Case MX po drobnych zmianach. To że się psuje to dobvre pokaż mi co się nie psuje.
Z moich doświadczeń z MTX-ami to gorąco polecam ten ciągnik ze względu na budowę bardzo masywną, ciężar własny , trakcję w polu i uciąg i naprawdę małoproblemową sprawdzoną konstrukcję. Co do silnika fakt IVECO to nie to samo co Cummins ale za to pali mniej. Kolejna rzecz to w MTX nie ma nic z Landini bo raczej Landini skorzystało na połączeniu bo zaadaptowało większe ciągniki McCormick do swojej gamy modelowej identycznie jak kiedyś NewHolland z Case. Jeżeli komuś prostota się nie podoba i lubi Star Treka to niech kupi Case gadżet na gadżecie. Nigdy Case MX nie był robiony w USA a zresztą amerykanie wcale to światowej czołówki jakości nie należą. Podsumowując orientuję się i w Case (bardziej w modelach wcześniejszych mniej w aktualnych) i McCormicku i osobiście wybrałbym McCormicka MTX ale to moje prywatne przekonanie. Miłego wyboru

#13 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 03 kwiecień 2010 - 20:33

McCormick MTX 135 czy Case 125 Dziękuje za pomoc wyborze ciągnika
Wybrałem McCormicka MTX 135 i jestem z niego zadowolony

#14 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 07:38

McCormick MTX 135 czy Case 125 Gratulacje.Nie zapomnij fotek dodać :P

#15 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 09:52

McCormick MTX 135 czy Case 125 Kolega już je dorzucił
Zrób jakąś fotę w kabinie :P

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:02

McCormick MTX 135 czy Case 125 Spółdzielnia kupiła u nas MC 200km i po gwarancji się popsuła skrzynia,był w serwisie chyba z 6 razy[koło 400km] nie było czym w polu robić a trzeba było zboża siać, to kupili drugiego 240km.Od dwóch lat bez awarii chodzą super.

#17 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:14

McCormick MTX 135 czy Case 125 Cóż dobrze jak kogoś stać na kupno drugiego ciągnika, jak się posiadany zepsuje poważniej:) ale raczej mało takich :lol: Nie jest to żadna uszczypliwość w stosunku do MCCormicka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share lukasz125

lukasz125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 21:18

McCormick MTX 135 czy Case 125

Witam Planuje zakup nawego ciągnika, tylko mam dylemat jaki wybrać rozważam między McCormick MTX 135 a Case 125
Ciągnik byłby głównym ciągnikiem w 60 hektarowym gospodarstwie.
Dodam jeszcze że mam podobne propozycje cenowe. i 5km odemnie znajduje się główny serwis Mccornika.

Dodaj odpowiedź