Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 czy 360-3p?

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MATUS2

MATUS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiscie rolnictwo :D

Napisany 31 grudzień 2010 - 09:29

MTZ 82 czy 360-3p? jak na 12h i do pomocy no to chyba lepiej by sie nadał 3P.. ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 czy 360-3p? Dzisiaj, 03:34
  •  

#42 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 24 luty 2011 - 11:13

MTZ 82 czy 360-3p? Już kupiony w 2010 był MTZ 80 i póki co to muszę uszczelnić chłodnicę bo mi płyn do chłodnicy wycieka . Ale na razie
jestem zadowolony z kupna , bo w polu nie miałem żadnej awarii z nim .

#43 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 21 październik 2011 - 10:43

MTZ 82 czy 360-3p? Gdyby jeszcze kiedyś ktoś miał dylemat czy C360-3p czy MTZ, bo C360-3p za słaby, a MTZ za mocny to proponuję się zastanowić jeszcze nad zwykłym jumzem. Jumz ma 60 KM , ale za to dużo większy moment obrotowy niż jakikolwiek C360 i w nowej kabinie dużo większy komfort pracy, a można znaleźć całkiem dobry egzemplarz za nieduże pieniądze. Problem polega tylko na tym, że ciężko jest już znaleźć taki traktor w dobrym stanie, zresztą tak samo jak C-360, ale warto poszukać :).

#44 Share Deutz610

Deutz610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 19:52

MTZ 82 czy 360-3p? Uważam tak samo jak @Matus2 bo na pomocniczy na 12ha lepiej c-360-3p

#45 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:23

MTZ 82 czy 360-3p? Postanowiłem odświeżyc temat tot mój problem za rok na wiosne mamy zmieniac traktor oczywiście jak ktos czytał moje pozostałe tematy to wie że będę się pozbywał t-25 i tak jak w temacie co wybrac c-360 czy mtz niektórzy mówią że mtz mniej spali od c-360 i wiecej zrobi i tez mówia że mtz to smoki.To jaki traktor wybrac??? to będzie traktor główny mamy 11 ha z dzierżawą. ja jak skończe szkołe bedę przejmował gospodarstwo.

#46 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:06

MTZ 82 czy 360-3p? MTZ mocniejszy, więcej biegów, lepszy komfort. Tyle że droższy od 60, ale w każdym razie MTZ to już jakiś krok do przodu a nie wstecz. Czy spali tylko co 60 to opinie są podzielone, w każdym razie nie wydaje mi się żeby na ha orki różnicę były duże tyle że MTZ obrobisz znacznie szybciej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#47 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:20

MTZ 82 czy 360-3p? A Mtz w lekkich pracach ile pali?? Bo to będzie główny ciagnik

A może zostawic t-25 i kupic mtz czy 2 takie traktory są drogie w utrzymaniu?? tylko że t-25 ma 33 lata ;/

#48 Share QBA1991

QBA1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat saabów, sam posiadam jednego:) a poza tym technika rolnicza i produkcja zwierzęca.

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:01

MTZ 82 czy 360-3p? A Mtz w lekkich pracach ile pali?? Bo to będzie główny ciagnik

A może zostawic t-25 i kupic mtz czy 2 takie traktory są drogie w utrzymaniu?? tylko że t-25 ma 33 lata.
Sprzedaj T-25 i kup sobie jeden porządny ciągnik np. john deere 1640 albo international 644.
"Im większe piersi tym trudniej zapamiętać twarz"

#49 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:17

MTZ 82 czy 360-3p? a gdziee on do tego czesci znajdzie i filtry ??
kolego ruskie ciagniki w utrzymaniu sa bardzo tanie przetrawia kazde paliwo i nie wymagaja jakis drogich olejow
komplet filtrow kosztuje tyle co flaszka :) a z teszta jak masz wladka to wiesz o czym mowie
osobiscie polecam mtz spali niewiele wiecej od 60 a robote zrobi wieksza

Edytowany przez Uziu92, 23 styczeń 2012 - 20:20.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#50 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:37

MTZ 82 czy 360-3p? Zostaw T-25 i dokup MTZ. Ciągnik o wiele lepszy niż C-360-3p (wspomaganie, wiecej biegów, WOM załanczany bez sprzegła w dobrym miejscu pod ręką (mi się nie ślizga), duży udzwig podnosnika cos pod 3t i najważniejsze dociażanie- tak jak w T-25, bardziej komfortowa kabina ponieważ jest w niej w miarę cicho (nie ma się co oszukiwać nie jest to Fendt), ma nawiew, nagrzewnicę, czasami radio, spalanie porównywalne do C-330M w orce po przeliczeniu na hektar). Za te pieniądze za które kupiliśmy MTZ80 nie kupił by dobrej C-360 (także C360-3p), ale widok miny sąsiada który orał na sąsiednim polu swoją C-360 jest bezcenny...

Edytowany przez grzepo, 23 styczeń 2012 - 20:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 24 styczeń 2012 - 17:27

MTZ 82 czy 360-3p? Zgodze sie z kolegom wyżej mina sąsiada he,he. Mtz jest owiele lepszy wybór lepsza kabina, 4*4, moc dużo wiekrza. Spalanie jest na tym samym poziomie. Zdecydowanie Rusek.

#52 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 18:40

MTZ 82 czy 360-3p? Witam jeżeli bym kupił takiego mtz 80 lub 82 za 10000zł lub 9000zł ile kosztowal by remont???

#53 Share krzysztofcvb

krzysztofcvb

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 19:37

MTZ 82 czy 360-3p? Według mnie zastanów sie 2 razy przed kupnem, lepiej kupić coś oszczednego w stylu 3p lub mf 255. Są to dobre ciągniki i łatwo częsci można dostać. 255 napewno jest oszcedniejszy od mtz i c360 a t-25 zostaw sobie, zawsze dwa ciągniki to nie jeden.
MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:11

MTZ 82 czy 360-3p? Tak ale to co zrobisz mtz-tem w godzinę to 60-ką będziesz mordował 1,5-2 godzin. I tu twoja teoria oszczędności paliwa bierze w łeb. Czasu też a on też kosztuje. Części do ruska nie są drogie. jak przeliczysz ewentualne awarie na ilość zrobionej roboty 60-ka też zostaje w tyle. I tak można wyliczać długo zalety choć by trochę mocniejszego ciągnika nad słabszym. W tym przypadku za ruskim przemawia niska cena zakupu, prostota naprawy, tanie części w porównaniu nawet do nowszych ursusów czy starszych zetorów, niesamowicie rozbudowana sieć sprzedaży internetowej.
KPK Kumurun Team

#55 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:20

MTZ 82 czy 360-3p? Witam! Jeżeli kupisz MTZ w tym przedziale cenowym to nie mówione że zaraz potrzebny jest remont!!! Ja swojego MTZ 80 kupiłem za 7000zł i latałem z 2 lata bez remontu a potem dostał napęd, dużą kabinę a silnika nie ruszałem i wygląda na to że nikt do niego nie zaglądał. Części też nie są drogie i nie ma problemu z dostępem do nich. A tego Władka to sobie zostaw jako pomocniczy. Tak więc dobrze przebieraj w ofertach może coś się nadwinie ciekawego! Pozdrawiam

#56 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 13:26

MTZ 82 czy 360-3p? Tylko, że MTZ jest strasznie awaryjny. Jeśli MTZ jest taki wspaniały to nie wiem czemu sprzedają go praktycznie w cenie złomu. Ja z doświadczenia wiem, że wszystko kosztuje tyle ile jest warte. Ja na Twoim miejscu bym poszukał jakiegoś zetora z 4x4 np 5245, 6045 itp. Komfort dużo większy niż w MTZ i c360, a awaryjność znacznie mniejsza.

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 13:54

MTZ 82 czy 360-3p? Po cenie złomu? Pokaż mi choć jeden który kosztuje choćby złotówkę za kilogram. Ważo nieco ponad 4000kg. Zetory mówisz? Nie widziałeś co wożą z czech i słowacji. To jest dopiero szrot. Ruskie kosztują mniej głównie z powodu tańszej siły roboczej która je robi i fakt nieco gorszego wykonania. Ja mam od ponad roku i jak na około 300mtg zero awari nie licząc przebicia na izolacji alternatora. Po zakupie usunołem wycieki za około 200 zeta i to wszystko. Przez ten czas jego eksploatacja wyszła taniej niż zetor 5340 kolegi nie mówiąc o cenie zakupu. Nie za wiele wiesz o tych ciągnikach.
KPK Kumurun Team

#58 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 17:16

MTZ 82 czy 360-3p? Nie napisałem, że dokładnie po cenie złomu ale blisko tej ceny.
Na pewno gorszy szrot idzie ze wschodu niż z zachodu. MTZ jest z pochodzenia białoruski, a nie rosyjski.
Koszt wytworzenia nie ma znaczenia przy sprzedaży starego ciągnika.
Zależy co robisz i ile robisz ciągnikiem bo zetor mógł robić w tym czasie 1000mth w bardzo ciężkich pracach przy 300mth lekkich prac MTZ
Sam nie mam MTZ ale Ty tez nie masz zetora i widzę, że nie wiele wiesz o zetorach.
MTZ to synonim awari, a 300mth to bardzo malutko aby ocenić ciągnik.
Nie mam wątpliwości co do tego, że zetor jest bardziej komfortowy i mniej awaryjny niż MTZ.

#59 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 18:49

MTZ 82 czy 360-3p? Ruski użyłem metafory, przenośni. aka forma wypowiedzi. Koszt wyprodukowania ma wpływ na puźniejszą cenę używanego. Jego wartość spada proporcjonalnie do ceny nowego. aka rynkowa zależność. Poza tym gwarantuję ci że za te pieniądze które kupiłem swój ciągnik zetor był by w stanie agonalnym i o wiele starszy. Takie ceny. Z kolegą robimy tą samą robotę. Obecnie współpracujemy ze soba pomijając fakt że jeździłem nim prawie 10 lat zawodowo. Zakładam że około połowy twojego życia. Poza tym ten zetor przy ciężkiej pracy staje się jeszcze bardziej mniej ekonomiczny od mtz-ta nie wspominając o transporcie w terenie górzystym. . Taka mają naturę i nic na to nie poradzisz. 300mtg to mało żeby ocenic awaryjność ale jeśli weźmiesz pod uwagę jego wiek, 20 lat to według twojego niefachowego zdania powinien już być w cenie złomu i psuć się na potęge. A na razie zapowiada się kolejny rok roboty bez awari i zimowe odśnieżanie po kilkanaście godzin dziennie nie gasząc ciągnika bez awarii. Co do sprowadzonych ciągników to ze wschodu mało kto używki wozi a z zachodu polska jest nimi zalewana. Masa z tego to wraki. Niestety. Rok szukałem ciągnika, obejrzałem ich kilkadziesiąt i nie musisz mi mówic co worzą. Nie twierdzę że jeden czy drugi jest lepszy bo to sprawa potrzeby i gustu. Każdy ma wady i zalety bez wzgledu na to jaka to maszyna i ile kosztuje. Ale nie znoszę gdy wypowiada się ktoś kto o tym pojęcia nie ma.

Edytowany przez seweryn20, 12 czerwiec 2012 - 18:56.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 19:10

MTZ 82 czy 360-3p? Czyli każdy sprowadzany MTZ to igła, a zetor to szrot... Mi się wydaje, że po obu stronach znajdziemy igły i szroty. Nie wdaje się w dyskusje na temat mojego wieku i "fachowstwa". To, że się zapowiada kolejny rok bez awarii to wróżenie z fusów . Zresztą ta dyskusja nie ma sensu. Jedyne co cenie w MTZ to silnik który jest naprawdę trwały.
Moje zdanie jest takie, że na tak mały areał lepiej kupić mniejszego zetora o większym komforcie i mniejszej awaryjności.

Dodaj odpowiedź