Skocz do zawartości

Zdjęcie

co jest lepsze NH czy zetor ?

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 15:36

co jest lepsze NH czy zetor ? kolego nie brałeś tej serii NH my rozmawiamy o serii TD, a ty mówiłeś tu o T ,a to jest wyposażona w więcej i droższa :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co jest lepsze NH czy zetor ? Dzisiaj, 21:38
  •  

#22 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 22 marzec 2010 - 17:36

co jest lepsze NH czy zetor ? Jeśli dobrze widzę temat to brzmi on ,,NH czy Zetor". Nie ma tam mowy o tym, że ma to być NH td, a zetor proxima. Jeśli porównywać to modele zbliżone wyposażeniem, a do proximy power wypada porównywać serię T, a nie td. Tak więc nie rozumiem o co Ci chodzi.

Edytowany przez Matey, 22 marzec 2010 - 18:21.
cytowanie poprzedniego posta

#23 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 21:15

co jest lepsze NH czy zetor ? no ja wiem mogłem napisać ale zawsze się kuciliśmy na innych tematach tam gdzie nie było można bo to nie ten temat był to założyłem ten temat żeby nie brudzić agrofoto :)

#24 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 23 marzec 2010 - 07:12

co jest lepsze NH czy zetor ? No to teraz wszystko jasne :) . Z tym że nadal podtrzymuję to co powiedziałem, napisałem, oczywiście z wycięciem fragmentu o poruwnaniu power i t 5000. Taki zakup to decyzja na lata i każdy musi podjąć indywidualną decyzję, w miarę odpowiedzialną i mam nadzieję, że nasze wywody choć w małym stopniu komuś pomogą, by była to trafna decyzja. Swoją drogą miałem już okazję pracować td5030 i ma on swoje zalety, pierwsza myśl że kupię jego, ale jak to często bywa jak człowiek wgłębi się w temat to okazuje się że pierwsza myśl nie zawsze najlepsza (w moim przypadku), dla kogoś innego, kto ma inne potrzeby względem ciągnika może on być idealny. :)

#25 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 19:48

co jest lepsze NH czy zetor ? Panowie każdy traktor ma swoje wady i zalety. Trzeba dbać żeby mieć bezawaryjną maszyne.Troche może nie na temat ale tak bezawaryjne maszyny jak zetor np 5211 czy 7211 już nigdy nie wrócą (:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:01

co jest lepsze NH czy zetor ? A wielka szkoda-właśnie sobie cztery dni pojeździłem po paręnaście godzin dziennie swoim Zetorkiem-chciałbym zobaczyć inny ciagnik po 22 latach mający jeszcze tyle wigoru...ma już może 12 tys mth a nie dolewam oleju do silnika między wymianami .

#27 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 10:24

co jest lepsze NH czy zetor ? to nie na temat ale mój ciapek ma 58 tys i sie nie psuje :lol: hah

#28 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 15:26

co jest lepsze NH czy zetor ? jaro@ ja jak miałem 9540 też nie miałem takiego problemu :lol: A co do tych ciągników to pierwszym razem 2 lata temu wybierałem nowy ciągnik miedzy NH T5060 (odpowiednik starszej TL)a Zetorem 10641. O Zetorach wtedy słyszałem bardzo dużo ngatywnych rzeczy i słow że siłowniki siadają skrzynia że ramoina od podnośnika im się urywają itp. Ale to olałem z doświadczenia wiedziałem że Zetory są dobrymi ciągnikamia bo wczesniej miałem Zetora 7745, 6245 i 9540 obecnie wtedy jeszcze miałem i wiedziałem że jeśli chodzi o moc to jedynie JD moze mu dorównać z moco bo miałem tez JD i inne marki ciągnikow i wiem już jaki na ile stać. O NH nic nie wiedziałem ile może pociągnąć i wogóle ale też wtedy było troche nagatywnych opini o nich. A w ceniue wtedy była roznica 10 tyś zł a jeszcze NH był by bez przedniego tuza a Zetor prawie na ful był już aby nie pyło przedniego womu i hit tedcha z tyłu a nch jeszcze brakowało do takiego wyposarzenia ale cena nie grała roli wtedy tylko który bedzie lepszyjako główny koń pociągowy. Po dokładnym przemysleniu i oglądaniu stwierdziłem że NH nie nadaje sie do cięzkich prac ma niskie koła 34 co w 4 obrotowej becie minusem bo pług przy obracaniu mógłby zaczepiać o ziemie po nadto Nh był dużo letszy i wogóle delikatniejszy i mniejszy ciągnik niż Zetor i sam diler NH mówił że nie bardzo by sobie radził w 4 obrotowej.A z Zetorem to co innego było większy cięższy potężniejszy ni na 38 kołach nie ma problemu z niczym. Potem zacząłem oglądać ciągniki coraz wnikliwiej w szczegóły i po dokładnych ogledzinach stwierdziłem że Zetor jest lepiej wykończony nawet co mnie zdziwiło na początku bo myślełem ze NH bedzie lepszy w wykonaniu bo kiedyś szalałem z tą firma . okazało się że błotniki tylne są delikatniejsze i szybciej przy jakimś nieprzewidzianym zaczepieniu mogły by peknąć w srodku te plaskiki tak ładnie nie dochodziły do siebie jak w Zetorze i ten materiał na błotnikach wogóle mnie zbił z tropu jak się by zabrudził to jest cięzki do odczyszczenia już i na dodatek nie ma takiego ładnego wykończenia w tej kabinie jakoś a jak weszłem do Zetora to odrazu mie sie spodobało to że wszystkie plastiki ładnie dochodziły fakt nie ma códów jeśli chodzi o boczny kokpit ale jest ładnie i starannie wykończony też skórą łatwo w umyciu i jest dokładniej zrobiony. A jeśli chodzi o malowanie to jeden i 2 to podobne mają jak to z tym malowaniem jest w Zetorach i Nh nie ma cudów użytkownicy wiedzą ;)do malowanie Fendta JD I Classa im jeszcze brakuje ;[.Na danych technicznych też Zetor lepej wypadał w podnośniku i hydraulice. Ale w końcu postawiłem na Zetora było ich już w mojej okolicy pare w większości Proximy i nikt nie nazekał na nich i wiedziałem z własnego doświadczenia zesą Zetory dobre i mocne z uciagniem nie bedzie problemu i postawiłam na Zetora. I nie załuje tego teraz spisuje sie ciągnik znakomicie i nie mam z nim najmniejszych problemów tak jak z reszto Zetorów które miałem.
A niedawno znowu stałem przed wyborem miedzy Zetorem NH Claasem aleZetor no cóż odpadł bo mi był potrezbny ciąnik z turem niski a Zetor za wysoki był a jesli by sie mieścił to bym napewno wybierał miedzy Zetorem a Claasem ale odpadł i został mi NH znowu T5030 (następca TL) i Claas i znowu Nh odrzuciłem wybrałem Claasa jednak okazał sie dużo lepszy a ja straciłem przekonanie do NH bo duż słyszałem troche o nich nawet i od samych użytkowników a jak pojechałem do dilerów innych firm to wszyscy zawsze powtażali kazdy byle nie niebieski NH bo to najgorsz jest. nie wiem czego ale tak mówili. Ja powiem tak jeśli chodzi w ciągniki z wersji T 5000 I T 5030 czy jakoś tak to zetory są lepsze od nich Proxy I Forterry takie jest moje zdanie.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:58

co jest lepsze NH czy zetor ? Na to pytanie co lepsze-nigny nie znajdziesz odpowiedzi chyba że kupisz w tym samym czasie oba nowe ciągniki i podzielisz się informacjami. :P
My też zastanawialiśmy się pomiędzy Zetorem Proximą 85,NH TD5030.Kupiliśmy Zetora.Panowie jak wam Zetor palił przy docieraniu mi pali ok.10 l na mtg przy sianiu nawozów itp.:)

Dodaj odpowiedź