Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydro-pak

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 09:56

Hydro-pak Witam, Mam do was małe pytanie... Wczoraj szczepiłem siewnik z Agregatem, I tu mam do was pytanie, Jak wyjąć przewody Hydrauliczne jak Hydro-pak jest podniesiony? Z Góry dzięki za odpowiedzi :( Jak temat już był to sorry... :(
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydro-pak Dzisiaj, 05:52
  •  

#2 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 09:59

Hydro-pak będzie ciężko :( musiałbyś mieć zawory odcinające przed szybkozłączami, lub oprzeć hydropak na jakiejś podporze, po to aby nie blokowały się końcówki szybkozłączy :(

#3 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 10:06

Hydro-pak przygotować wiaderko , odkręcić końcówke i czekać aż olej z siłowników zleci :( ja tak samo robiłem przy tytanie :( tylko musisz sie liczyć z tym iż końcówka ma daleki zasięg lotu :(

#4 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 10:37

Hydro-pak ale wtedy hydro-pak opadnie, a chyba chodzi o to żeby pozostał w górnym położeniu :(

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 10:39

Hydro-pak Kup zawór odcinający i załóż na wężu.
A tak wogóle to czy hydropak nie ma możliwości zablokowania w pozycji podniesionej??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 10:44

Hydro-pak musisz wstawić zawory odcinające na przewodach od hydro-paku, w przeciwnym razie raczej nic nie zdziałasz :(

#7 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 10:55

Hydro-pak Dokładnie opadnie, no chyba, że się go podepsze bądź zablokuje w położeniu górnym (blokada powinna być w opcji). Tak czy tak zawory odcinające można zakupić i zamontować. :( Panowie ekologia :( jaki daleki zasięg końcówki :( no wiecie co. :(

#8 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:06

Hydro-pak

Kup zawór odcinający i załóż na wężu.
A tak wogóle to czy hydropak nie ma możliwości zablokowania w pozycji podniesionej??

Dokładnie tak, przynajmniej u Mnie w Agro-Maszu jest możliwość przetknięcia jakimś bolcem czy śrubą i zablokować siewnik na agregacie, i wtedy można spokojnie odjąć przewody :(

#9 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:08

Hydro-pak "jaki daleki zasięg końcówki" już wyjaśniam jak rozwozilem obornik to otwierałem klape i pyjmowałem końcówke "na chama" i podpinalem od posówu , a jak już kończylem to musialem wziąść 2 klucze i odkrecić tą końcówke węża którą sie przyczepia do ciągnika :( ciśnienie było takie że końcówke mi wyje...o na ok. 20m :( jak już olej z siłowników ściekł to przykręcałem tą końcówke i do domu :(

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:17

Hydro-pak Ile oleju ci wyleciało... Trzeba było wywalić to klapę i by nie było problemu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:19

Hydro-pak Wiem wiem. I takie końcówki w agromie nazywają się 'dalekich lotów'. Zdarza się najlepszym. W końcu z ciśnieniem nie ma żartów. :(

#12 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:20

Hydro-pak Eh ale macie pomysły z tym odkręcaniem węża hydr. pod ciśnieniem. Mi osobiście wydaje sie że najprościej będzie zrobić blokade samego siłownika , takie zabezpieczenie przed zsuwaniem sie może widziałeś takie jakby wyprofilowane blachy w krztałcie litery U nakładane na rozsuniety siłownik ( na targach rolniczych często maszyny maja pozakładane takie blokady żeby jakiegos chłopa nie przycisło :( :( ) ja mam podobne przy prasie nakłada sie na rozsuniety siłownik w ten sposób że góra opiera sie o sworzeń a dół o obudowe siłownika zabezpicza sie bolczykiem żeby tej blachy* nie wypchneło i można zwolnić ciśnienie siłownik troszke opadnie ciężar przejmie ta wyprofilowana blacha i bo problemie . Z jakiegoś dużego ceownika mozna łatwo coś takiego zrobić
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#13 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:33

Hydro-pak Dokładnie. :( Takie blokady nawet stosują w bizonach, podnosimy heder (zespół żniwny) i zabezpieczamy aby siłowniki w razie czego nie 'schowały się' i można śmiało się kłaść pod maszynę. Myślę, że jeśli orginalnie w opcji nie ma blokowania to można byłoby takie coś zrobić w niniejszym przypadku.

#14 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:43

Hydro-pak

"jaki daleki zasięg końcówki" już wyjaśniam jak rozwozilem obornik to otwierałem klape i pyjmowałem końcówke "na chama" i podpinalem od posówu , a jak już kończylem to musialem wziąść 2 klucze i odkrecić tą końcówke węża którą sie przyczepia do ciągnika :( ciśnienie było takie że końcówke mi wyje...o na ok. 20m :( jak już olej z siłowników ściekł to przykręcałem tą końcówke i do domu :(

a nie prościej zamontować zawór trójdrożny i podłączyć oba przewody (od posuwu i od klapy) :(
oszczędzasz olej i czas :(

#15 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:38

Hydro-pak śpieszyło mi sie a miałem tylko 2 tytany do rozwiezienia , wiec nie kombinowałem l, tylko na skróty polecialem , a rozrzutnik jest wuja :(

#16 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:39

Hydro-pak Dzięki wszystkim za odpowiedzi, widziałem parę zdjęć na af gdzie był siewnik z agregatem na podniesionym hydro-paku z siewnikiem w garażu bez ciągnika, i myślałem że mniej mi będzie miejsca w garażu zajmował...
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#17 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 19:59

Hydro-pak Jak dla mnie to nie musisz nic robić ,ja podnoszę do góry i normalnie wyjmuję końcówkę szybkozłącza z gniazda i nic się nie dzieje.W stopach przy przyczepach tak robię i nic nie opada... i po co jakieś zawory stosować???
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#18 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:18

Hydro-pak Tylko potem żeby podpiąć to bedziesz musiał spuścić olej z hydropacka(z siłownika) bo ciśnienie bedzie tak duże że nie bedziesz w stanie wcisnąć bądz przykręcić , wiem bo to trenowałem z tytanem :)

#19 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 18:23

Hydro-pak Bierzesz dźwignie w ciągniku ustawiasz na wolny przepływ i nie ma problemu z zapinaniem...

Edytowany przez andrzej2110, 24 marzec 2010 - 19:08.
Cytowanie poprzedniego posta

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 18:48

Hydro-pak jak nie ma jak jest :) trzeba pokonać opór stawiany przez zaworek w końcówce im więkrze ciśnienie tym więkrzej trzeba by użyć siły . raz sie tak próbowałem przy prasie jak podłączyłęm nie te węże co trzeba to mósiałem młotkiem uderzyć pare razy w końcówke tak aby na chwilke zwolnić ten zaworek efekt z 1 litra rozlanego oleju ale naszczęście tyle wystarczyło żeby móc podłączyć węża a mowa o tych automatycznych końcówkach nie polskiech przykręcaneych (których zresztą jestem gorącym zwolennikiem bo już nie raz miałem ten problem polską końcówke można na siłe wkręcić/wykręcić a tej zachodniej sie nie da lub gdy któraś kulka sie nie schowa :/ no normalnie człowieka może rozerwać jak czasem z 5 min sie męcze nad głupią szybkozłączką żeby ją podpiąć a polską to bym w tym czasie z 5 razy odkręcił i zakręcił)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.