Skocz do zawartości

Zdjęcie

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba

55 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Fabryka czy podróbka -lepsza???

Głosuj Goście nie mogą głosować

#41 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 18:56

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Panie Wiesławie, bzdury pan pisze :)
Po pierwsze nigdy nic nie pisalem o firmie z Gostynina, po drugie od kiedy z tego co widzę - firma rolnicza może byc konkurencją do cześci marki (nie firmy bo THM to marka), którą także handluje ? :)
I idąc dalej za tropem, jeżeli ja polecam sklep na ktorym sie jeszcze nie zawiodłem, a Pan poleca we wszystkich postach marke cześci -- to wychodzi na to, że i ja muszę być opłacany i Pan również, bo wszędzie Pan wychwala jedno :) Nie dajmy się zwariować.
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Dzisiaj, 01:20
  •  

#42 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 maj 2012 - 22:09

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba

w dzisiejszych czasach wszystkim zdarzają się wpadki, odebrałem wał po szlifie i blok po zerowaniu z szlifierni w komplecie dostałem zestaw panewek firmy Mehle wydawałoby się z jakością nie powinno być problemu a jednak. Po kilku próbach osadzenia wału w łożu i zakręceniu czopów głównych nie było możliwości okręcenia wałem. Okazało się że w komplecie na drugi szlif gdzie wszystkie panewki miały 3,3mm jedna znalazła się o grubości 3,6mm. Jedyne wytłumaczenie to chyba ten co pakował był po imieninach teściowej czy coś, bo jak można pozwolić sobie na takie pomyłki.

Też miałem podobny przypadek, klient kupił nowy wał ostródzki do c360 i komplet panewek korbowodowych i głównych oczywiście nominały firmy mahle i okazało się że główna panewka zaraz ta z przodu przy kole pasowym nie chciała w ogóle się zejść, wię co pozostało zrobić wziąć drugi kpl. i to samo aż w 4kpl. Dpiero wzieliśmy BIMET-owskie i było ok. niby Mahle bardzo dobra firma ale musieli najwidoczniej pakowacze schrzanić całą partię.

Niestety poslkie części zamienne nawet oryginalne nie są super. Jakość lozysk polskich jest poniżej krytyki!! Żebym w C-360 musiał wymieniać co rok ? Od 2000 roku gdy sypły sę oryginały w 2 kołach. Pojechał ojciec kupił. Jeden rok lewe koło, jeden rok prawe koło. W przodzie siadły rok póxniej dostał ruskie. do dzisiaj trzymaja. z tyłu w lewym kole kupiliśmy chińskie z 3 lata temu i o dziwo nie ma żadnego luzu po dzisiaj dzień Dodany obrazek W prawym pare dni temu też założyłem chińskie Steel Power. Bo innych nie mieli. Polecane są u nas łozyska niemieckie. Ale dostać nie idzie ich Dodany obrazek Częsci do ursusa hmm 4 lata temu w Agro ursusie kupowaliśmy oryginały do skrzyni biegów dużo wałow, mechanizm róznicowy i narazie trzyma Dodany obrazek Łozysko oporowe do T25, podróba zaraz widać bo nasz mechanik jak do swojego kupil oryginał to było tak nawalone tawotu że aż ciekło jak sie rozgrzał. Tutaj łozysko nie zapakowane nawet, suche. Nasmarowaliśmy ale 2 lata i juz słychac i znowu rozpoławiać ciagnik. Rolki w Z-224 4 lata temu wymieniane juz są rozwalone wszystkie były to podróby neistety teraz lezą oryginały Sipmy i czekaja na załozenie. Co jak co ale jedyna marka polska do której nie moge mieć żadnych pretensji o jakos to Sipma Lulbin. Części są wykonane tak samo dobrze jakościowo jak 20 lat temu. Unia Grudziądz nowe odkładnice do 2 skibowego pługa. po 3 latach krance odkładni są w stanie nie naruszonym 20 lat spokojnie bedą jeszcze pracowały.

Jeśli chodzi o polskie łożyska to mniej dobrą ale dobrą jest firma FŁT i bardzo dobrą jedną z lepszych na rynku na poziomie NSK, FAG jest firma Kraśnik, muszę także zmartwić kolegę ale Sipma ma swoje rolki owszem ale robi je dla nich firma FŁT także to dowód że to dobra firma.Co do odkładni UNI to się zgodzę bardzo solidne ale ceny są wyższe jak do Kvernelanda lub lemkena.

Jeśli chodzi o zestawy THM który zamontowałem u siebie w c355 nie mogę złego słowa powiedzieć.

Edytowany przez ursus55, 09 maj 2012 - 22:03.

#43 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 maj 2012 - 13:51

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Nakieruję rozmowę na troche inne tory. Okazuje się, że po przejęciu Ursusa przez Warfamę mają jednego producenta i dystrybutora części zamiennych do ciagników tej marki. Na stronie Ursusa przeczytałem o firmie Rol-Mar i zacząłem dalej drążyć. Trafiłem na taki tekst http://www.rolnik24....ych-dla-ursusa/ kojarzycie tę sieć? Z tekstu wynika, że temat zamienników jest jakoś rozsądnie ogarniany. Co o tym myslicie?

#44 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 31 maj 2012 - 18:35

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Tu masz pełny tekst oraz rozpoczynającą się dyskusję.

http://www.agrofoto....zamienne-ursus/

Ja osobiście już korzystałem z nowych części Ursusa - jestem na TAK.

#45 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 10:02

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba O, w takim razie bardzo dziękuję - zaraz zajrzę. Fajnie, że już się toczy dyskusja w tym temacie. A skoro pojawiają się głosy pozytywne (np. Twój Pooh), to jestem zadowolony - dopinguje Ursuswoi i ciesze się, że w końcu pojawiają się jakieś pozotywne informacje na temat tego producenta. Mam nadzieję, że to nie koniec i marka faktycznie się odrodzi.

#46 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 10:23

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba @poch a możesz przybliżyć nam szczegóły dlaczego jesteś na TAK? Co ma wpływ na taką a nie inną ocenę?

#47 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 czerwiec 2012 - 14:52

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Czy te części są na tyle dobre alby móc je montować w większych ilościach to się okaże na przestrzeni czasu.Jak by były takie dobre jak części z ursus Chełmno (chodzi mi to o głównie tarcze sprzęgłowe i inne) to warto będzie je kupować.dobrze aby Chełmno i Oryginalne części Ursus wyparły podróbki złej jakości.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#48 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 09:44

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Jestem na tak, gdyż miałem je w ręku, jakościowo porównywałem do Chełmna i w żaden detal nie wydawal się jakościowo gorszy. Maly remont u wujka zrobiony na tych podzespołach - jeżeli coś bedzie nie tak - na pewno dam znac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 13:21

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Na czym polega to jakościowe porównanie czyli poddawałeś te części skomplikowanym próbom wytrzymałościowym?

#50 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 17:02

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Metoda ogledzin póki co wizualna, porównywałem wygląd.
Wytrzymałościowa próba trwa w ciągniku od 3 miesięcy.

#51 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 czerwiec 2012 - 12:00

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba A co tam wsadzałeś nowego?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#52 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 15:51

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Zakładałem oryginalne zestawy naprawcze, zębaciznę do skrzyni oraz głowicę w C-360.

#53 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 21 luty 2014 - 18:38

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Witam. Chciałbym zakupić nowa chłodnicę wodną do Urusa/ Zetora Turbo 6-cyl. Moje pytanie jaką firme doradzicie ? czy sa jakieś porządne, które możecie polecić?

#54 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:08

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Kolego ja bym ci radził kupić ale używaną chłodnicę wody dłużej wytrzyma jak te nowe i nie cieknie nawet w niektórych się zdarzało że było mniej kanałów i po prostu ciągnik już nie miał dobrego chłodzenia . http://rol-auto.otomoto.pl/ Sam kupywałem chłodnice do mojej 12 u tego ziomka.
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

#55 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 22 luty 2014 - 15:44

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Chyba nie ma takiego pojęcia przy chłodnicach jak "firma".
Ja się nie spotkałem, że tak powiem, z jakimiś markowymi chłodnicami od dawna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share 79agroJOHNY

79agroJOHNY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów