Skocz do zawartości

Zdjęcie

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba

55 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Fabryka czy podróbka -lepsza???

Głosuj Goście nie mogą głosować

#21 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 15:07

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Powiem tak, oryginały z jakością nie należą niestety obecnie do najlepszych (stwierdzam to na podstawie części do Ursusa, Bizona), lecz są daleko daleko z przodu jeśli chodzi o podróbki. Nieraz się na tych podróbach "przejechałem" chcąc zaoszczędzić kilka zł.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Dzisiaj, 00:06
  •  

#22 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2010 - 20:18

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba miękie lemiesze w pługu wkurzają na małych kamieniach się gną

#23 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 09:31

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba do do lemieszy to fakt ;[

właśnie przed świętami przyszła do nas paleta z lemieszami (w zeszłym roku lecieliśmy na tańszych zamiennikach (czytaj podróbach)i nie byliśmy zadowoleni :lol: )

część do Unii i część do Kvernelanda :(

do uni wzięliśmy tego typu:
http://farmexpert.pl...?ProductID=5863

a do Kvernelanda tego typu
http://farmexpert.pl...?ProductID=6953

i przyznam, że ojciec powiedział, że dawno nie widział tak solidnej roboty :)

teraz tylko załadować i w pole, zobaczymy czy tylko wygląd mają super :)
W rolnictwie siła!!! :)

#24 Share Miroo

Miroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:20

do do lemieszy to fakt :rolleyes:

właśnie przed świętami przyszła do nas paleta z lemieszami (w zeszłym roku lecieliśmy na tańszych zamiennikach (czytaj podróbach)i nie byliśmy zadowoleni :D )

część do Unii i część do Kvernelanda :)

do uni wzięliśmy tego typu:
http://farmexpert.pl...?ProductID=5863

a do Kvernelanda tego typu
http://farmexpert.pl...?ProductID=6953

i przyznam, że ojciec powiedział, że dawno nie widział tak solidnej roboty B)

teraz tylko załadować i w pole, zobaczymy czy tylko wygląd mają super :)

Zależy. Czasem zamiennik, czasem oryginał.

Pooh - ktoś polecał mi ten sklep Farmexpert, ale inni odradzali. W sumie to sprawdziłem z tego wszystkiego na necie oferte Grene i w sklepie naziemnym u nich zakupiłem dla wójka (nie zna sie na komputerach). No ale to ursus akurat: http://www.sklep-gre...roducts_id/9061

#25 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 20 maj 2010 - 21:00

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba w dzisiejszych czasach wszystkim zdarzają się wpadki, odebrałem wał po szlifie i blok po zerowaniu z szlifierni w komplecie dostałem zestaw panewek firmy Mehle wydawałoby się z jakością nie powinno być problemu a jednak. Po kilku próbach osadzenia wału w łożu i zakręceniu czopów głównych nie było możliwości okręcenia wałem. Okazało się że w komplecie na drugi szlif gdzie wszystkie panewki miały 3,3mm jedna znalazła się o grubości 3,6mm. Jedyne wytłumaczenie to chyba ten co pakował był po imieninach teściowej czy coś, bo jak można pozwolić sobie na takie pomyłki.

#26 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 26 maj 2010 - 05:10

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Miroo to zobacz ; sama pompa wody Ursusa w tym sklepie jest prawie 10 zł tańsza ;)

http://farmexpert.pl...rodukt1039.aspx

towar ten sam, tylko cena niższa ...

przy zakupach wiekszych chyba nie ma co odradzać , tylko głaskac portfel :(

#27 Share zurs

zurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 13:10

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba polecam sklep internetowy: www.hurtowniarolnicza.pl duży mają asortyment, niskie ceny a co najważniejsze wszystkie produkty oryginalne.

#28 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 22 czerwiec 2010 - 15:50

Miroo to zobacz ; sama pompa wody Ursusa w tym sklepie jest prawie 10 zł tańsza ;)

http://farmexpert.pl...rodukt1039.aspx

towar ten sam, tylko cena niższa ...

przy zakupach wiekszych chyba nie ma co odradzać , tylko głaskac portfel :D

http://farmexpert.pl..._produkt47.aspx
http://www.sklep-gre...oducts_id/12737

2 identyczne pompy wtryskowe (na obydwóch widać napis wsk), a 100 zł różnicy Dodany obrazek
Gdybym miał wybierać to oczywiście tańszą Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#29 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 22:02

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Niestety poslkie części zamienne nawet oryginalne nie są super. Jakość lozysk polskich jest poniżej krytyki!! Żebym w C-360 musiał wymieniać co rok ? Od 2000 roku gdy sypły sę oryginały w 2 kołach. Pojechał ojciec kupił. Jeden rok lewe koło, jeden rok prawe koło. W przodzie siadły rok póxniej dostał ruskie. do dzisiaj trzymaja. z tyłu w lewym kole kupiliśmy chińskie z 3 lata temu i o dziwo nie ma żadnego luzu po dzisiaj dzień :D W prawym pare dni temu też założyłem chińskie Steel Power. Bo innych nie mieli. Polecane są u nas łozyska niemieckie. Ale dostać nie idzie ich :) Częsci do ursusa hmm 4 lata temu w Agro ursusie kupowaliśmy oryginały do skrzyni biegów dużo wałow, mechanizm róznicowy i narazie trzyma ;) Łozysko oporowe do T25, podróba zaraz widać bo nasz mechanik jak do swojego kupil oryginał to było tak nawalone tawotu że aż ciekło jak sie rozgrzał. Tutaj łozysko nie zapakowane nawet, suche. Nasmarowaliśmy ale 2 lata i juz słychac i znowu rozpoławiać ciagnik. Rolki w Z-224 4 lata temu wymieniane juz są rozwalone wszystkie były to podróby neistety teraz lezą oryginały Sipmy i czekaja na załozenie. Co jak co ale jedyna marka polska do której nie moge mieć żadnych pretensji o jakos to Sipma Lulbin. Części są wykonane tak samo dobrze jakościowo jak 20 lat temu. Unia Grudziądz nowe odkładnice do 2 skibowego pługa. po 3 latach krance odkładni są w stanie nie naruszonym 20 lat spokojnie bedą jeszcze pracowały.
Mój Wladimirec podbija świat

#30 Share lukasz9525

lukasz9525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 20:25

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba może mi ktos powiedzieć co jest za różnica miedzy tym zestawem naprawczym
http://farmexpert.pl...rodukt6141.aspx
a tym
http://farmexpert.pl...rodukt2719.aspx
WTF :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 06:29

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba przerabiałem ten temat, przed ostatnim remontem :)

ten drożyszy Mahle to oryginalny zestaw - taki jak na 1 montaż ursus dawał :

- Tuleja [MAHLE]
- Tłok [GORZYCE]
- Sworzeń
- Pierścienie[PRIMA]
- Zabezpieczenia

a ten tani czeski to mi powiedziano, że ma tłok czeski a reszta elementów to import

jak zamierzasz kupić to ja polecam u nich w dobrej cenie zestawy firmy Zetor - ja kupiłem takie i nie narzekam
no chyba że masz kasę to bierz oryginały :)

#32 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 08:48

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Pooch. Wspaniała reklama. Gratulacje

#33 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 09:22

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba reklama? przekopiowane ze strony sklepu po prostu

a nazywa się to

polecanie i rzeczowe odpowiadanie na pytania - skoro wiedzę taką posiadłem przy okazji swojej ciekawości - a ponadto uważam ten sklep za dobry - to polecam

i polecam dobrowolnie, nikt mi za to nie płaci i żaden w tym mój interes

pozdrawiam :)

#34 Share lukasz9525

lukasz9525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 12:13

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Jak przeglądałem tą stronkę sprawdziłem części od 360 i od zetora 52XX 72XX itp to te od zetora jeszcze raz tak drogie :) ale jak by zrobił remont na takich częściach to 60-tka szła by jak marzenie :)

#35 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 luty 2011 - 00:42

w dzisiejszych czasach wszystkim zdarzają się wpadki, odebrałem wał po szlifie i blok po zerowaniu z szlifierni w komplecie dostałem zestaw panewek firmy Mehle wydawałoby się z jakością nie powinno być problemu a jednak. Po kilku próbach osadzenia wału w łożu i zakręceniu czopów głównych nie było możliwości okręcenia wałem. Okazało się że w komplecie na drugi szlif gdzie wszystkie panewki miały 3,3mm jedna znalazła się o grubości 3,6mm. Jedyne wytłumaczenie to chyba ten co pakował był po imieninach teściowej czy coś, bo jak można pozwolić sobie na takie pomyłki.

To jeszcze nic ale że w Zetorze pierścienia nie założyli :lol: ktoś był po ostrej imprezie ale jak ładnie kopcił a oleju ile brał od nowości nie ruszany nawet oleju nie musiał zmieniać tyulko świeży co rano wlewać :D
Mój Wladimirec podbija świat

#36 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 17:53

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba a bloki kto robi najlepsze? zresztą wogóle kto je robi?
Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

#37 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:04

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Zalezy do czego :)

Do ursusów? Chyba jedna firma w Polsce, ale nie wiem czy tylko obrabia je czy także odlewa, reszta to import.

Do MF-ów na rynku są dwa rodzaje bloków : z importu kiepskiego (chiny) i z importu dobrego (pakistan, turcja).

Na allegro pojawia sie duzo ofert gdzie niby mozna kupic blok niemiecki (np C-360 ) co jest niesamowitą bzdurą.

#38 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:11

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Przepraszam nie napisałem, Chodzi mi o C360. Czyli import pewnie odlewają sami, a warte to coś? a to polskie jakiej jest jakości?
Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

#39 Share Wieslaw56

Wieslaw56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Mechanika

Napisany 01 marzec 2012 - 13:30

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba Ktoś wyraxnie rekalmuje sklep swojego pracodwacy :) :) niejakiej firma Rolmar Gostynin konkurencja THM. Nie dziwcie sie więc opiniom!!! :) :) Czytając opinie na forum zastanawiam się dlaczego tyle szumu o tym THM skoro to nic nie warte i nikt tego nie kupuje ??? Ludzie nie dajcie się ogłupic, od lat kupuje THM, silnikówkę mają super i to co logowane THM

reklama? przekopiowane ze strony sklepu po prostu

a nazywa się to

polecanie i rzeczowe odpowiadanie na pytania - skoro wiedzę taką posiadłem przy okazji swojej ciekawości - a ponadto uważam ten sklep za dobry - to polecam

i polecam dobrowolnie, nikt mi za to nie płaci i żaden w tym mój interes

pozdrawiam Dodany obrazek

człowieku na wszystkich forach reklamujesz ten sklep , ha ha

Edytowany przez Wieslaw56, 01 marzec 2012 - 13:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 marzec 2012 - 18:43

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba A ty we wszystkich swoich postach zachwalasz tylko THM, co odpalają ci jakąś działkę za to :lol:

Dodaj odpowiedź