Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamierzam trzymac krowy mleczne

133 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 22:48

Zamierzam trzymac krowy mleczne Sobie tak myślę co pierwsze. Czy ziemie wziąc bo z roku na rok jej ubywa.. Czy pójść w bydło i kupować ziemie z pieniędzy zarobionych przez bydło ?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamierzam trzymac krowy mleczne Dzisiaj, 01:18
  •  

#82 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 luty 2008 - 22:33

Człowieku, jak ktoś ma chęci to niech robi ?. A ty go na starcie skreślasz. Skąd wiesz może akurat mu wszystko pójdzie po maśle... Znam WIELE młodych ludzi co chcą zostać na wsi i tu robić.. To w takim razie powiedz mi czemu większość gospodarst inwestuje, a nie sprzedaje wszystko i wyjeżdża do miasta .. :|

wszyscy co mają hodowle to wiedzą jaki to jest zapieprz!!! :P no ale co zrobić człowieku jak w to sie weszło i tylko to umie sie robić czyli hodować to sie trzeba męczyć teraz bo teraz nastały ciężkie czasy na hodowle nie tak jak kiedyś było(kiedyś sie opłacało i miało sie z tego kasy full) a teraz no sami powiedzcie, taki rolnik co hoduje świnie to przecież można powiedzieć ze to takie hobby bo świnie są tak tanie że nie ma z nich zysku a wręcz odwrotnie dopłaca do nich.
matey pytasz sie czego gospodarstwa inwestują a no inwestują jak w ogóle mają z czego bo chcą żeby było im lżej (inwestycja w np. maszyny rolnicze)w końcu każdy dąży do jakiegoś poprawienia sie warunków pracy i ogólnie standardów życia, jak by rolnicy nie inwestowali w coraz to nowsze technologie to by do tej pory koniem w polu robili a krowy ręcznie doili ;) :)

#83 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 19:16

Zamierzam trzymac krowy mleczne Widzę że kolega snopek4 ma podobne plany jak ja
AF - to Jest To:)

#84 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 16:09

Zamierzam trzymac krowy mleczne Koledzy jestem nowy więc się przedstawie mam 16 lat , a muj tata w tej chwili tylko z 20 krów żyje ponieważ świnie sprzedał do zera , bo musiał do nich dokładać to co zarobił na krowach , dlatego ja mam zamiar wystąpić o 50 tyś. z młodego rolnika i za te piniądze będę przerabiał wiate na obore na 45 szt. z kwotą nie ma problemu bo mam dość duży zapas :) . A krowy to po pierwsze stałe źrudło dochodu , a po drugie mam 50% łąk i materiały na pożądny wybieg za domem tylko nie ma czasu go poskładać, a snopek może z takim areałem śmiało brnąć w ten kierunek rozwoju . Nie piszcie że nie mam pojęcia jaka to ciężka praca bo latem sam pracuje na gospodarce , bo tata jeździ na usługi i tylko mi wydaje komendy :) .

#85 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 16:40

Zamierzam trzymac krowy mleczne endrju00711 a ile masz ha?

#86 Share janek36

janek36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 17:01

uważaj abyś nie przekombinował. na papierze to wszystko ładnie wygląda ale na dłuższą metę to możesz się przejechać. co do krów to myślisz że od 15 krów będziesz dawał cały czas 300l mleka dziennie? oj chłopie jedź lepiej do anglii i nie zawracaj sobie gitary

chłopie jedz ty do angli 300x30x 1.30 = prawie 12000 niech tylko na czysto ma połowe to tak nie jest źle i jak masz doradzać to gadaj obiektywnie

#87 Share longer5

longer5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 17:20

Zamierzam trzymac krowy mleczne Z tą premią dla młodego rolnika to nie jest taka prosta sprawa.Wiem,bo sam się starałem.Niby jest,ale nie dla wszystkich.

#88 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 18:55

chłopie jedz ty do angli 300x30x 1.30 = prawie 12000 niech tylko na czysto ma połowe to tak nie jest źle i jak masz doradzać to gadaj obiektywnie

12000tys na serio???
A z 8 krów ile wychodzi miesięcznie???

#89 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 20:42

Zamierzam trzymac krowy mleczne to zależy bo w lato jest więcej mleka a w zimie mniej i zależy od mleczarni ile płaci za litr, z ośmiu krówek będzie ciężko tym bardziej jak masz dzieci bo przecież wiadomo że jedzenie, ubrania wszelkie pieniądze związane z wydatkami na nie nie zlecą z nieba, a z 8 sztuk moim zdaniem jak nie będziesz miał innego dochodu to nie dasz rady, musiałbyś mieć te 15 sztuk.

#90 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 22:10

Zamierzam trzymac krowy mleczne ale ile miesięcznie można zarobić podajcie na swoim przykładzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 22:35

Zamierzam trzymac krowy mleczne ja mam 14 krów płacą strasznie mało i ciągle obiecują że będzie lepiej i lepiej a jest wręcz coraz to gorzej bo za litr 80-kilka groszy, w zimę jest najmniej mleka to tak nieco ponad 3 tys dostaję na miecha ale też są małe wydatki, a jak krowy pójdą na trawę to jest coraz więcej 4-5 tysięcy, najwięcej jest jak jest dużo trawy jest ciepło i oczywiście jak sie dobrze karmi czyli czerwiec, lipiec sierpień to tak mamy w okolicach 7 tysięcy ale trzeba sie liczyć że te pieniądze też sie szybko wyda bo są żniwa, na paliwo na na wszystko co związane ze zbiorem a później z uprawą ziemi trzeba wydać trochę kasy. Ty na pewno miałbyś lepiej bo płacili by ci na pewno o jakieś 30 groszy więcej,a my jak narazie myślimy o zmianie mleczarni :)

#92 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 09:39

Zamierzam trzymac krowy mleczne 80grszy to zmieniaj i to szybko u mnie po 1-1,20zł za 1l

#93 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 23 maj 2008 - 10:08

Zamierzam trzymac krowy mleczne Wybaczcie za odświeżanie dość starego tematu. Mam pytanie czy na moich 12 ha, dam rade od zera zacząć hodowle ? Nie musi być od razu taka duża jak już tutaj pisałem, dobre by było te 20 krów mlecznych/ mięsnych ? Lepiej mięsne czy mleczne ? Może ktoś się orientuje jakie to by były koszty ? Czy może lepiej dać sobie spokój i iść w produkcje roślinną ?

KS Falubaz

#94 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 23 maj 2008 - 16:35

Zamierzam trzymac krowy mleczne Chyba najtaniej wyszłoby ci zacząć hodowle ras mięsnych bo 12 ha to za mało na produkcje roślinna

#95 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 23 maj 2008 - 17:02

Zamierzam trzymac krowy mleczne mój tata ma 11 krów mlecznych 3 byki i6 jałoch w lato za mleko to tak 7 tys za mleko a zimą okoł 3 ,4 tys trochę pracy przy krowach jest ale jest też stały dochód pieniędzy
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#96 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 23 maj 2008 - 20:10

Wybaczcie za odświeżanie dość starego tematu. Mam pytanie czy na moich 12 ha, dam rade od zera zacząć hodowle ? Nie musi być od razu taka duża jak już tutaj pisałem, dobre by było te 20 krów mlecznych/ mięsnych ? Lepiej mięsne czy mleczne ? Może ktoś się orientuje jakie to by były koszty ? Czy może lepiej dać sobie spokój i iść w produkcje roślinną ?

Właśnie, też się nad tym zastanawiam...mam taką samą sytuację jak ty... <_<

Może ktoś więcej coś napisze...??? <_<

#97 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 23 maj 2008 - 20:28

Zamierzam trzymac krowy mleczne Na 12 ha to jakoś można utrzymać te 20 krów ale to wiążę sie na pewno z dość znacznym dokupowaniem pasz ( siano/sianokiszonka, oraz osypka pełnoporcjowa). w Waszych przypadkach słusznym byłoby stopniowe powiększenie stada. Załóżmy zacząć od 5 i stopniowo w górę. sam robię tak samo. Mam 7 krów , a razem 20 sztuk bydła ( 6 jałówek, od najmniejszych po duże i 7 byków. i stopniowo ilość krów rośnie. Dodam ze mam 23 ha to na razie dokupować praiwe nic nie muszę oprócz wspomnianej mieszanki, obniżając tym samym koszty produkcji.. Dodam ze jestem zadowolony. Moze cena nie jest zbyt wysoka , ale nie narzekam. Kasa za wykonana pracę jest, a tej pracy przy 2 0sztukach wcale nie tak dużo. ale zrobicie jak chcecie chłopaki. <_< 3majcie się. Wasze duże chęci prowadzenia tego interesu zasługują na pochwałę. Liczę że się Wam uda.

#98 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 23 maj 2008 - 20:44

Zamierzam trzymac krowy mleczne Niedaleko mnie jest gorzelnia, więc ktoś w którymś temacie pisał, że można z niej brać wywar na skarmienie. Tylko kurcze nie wiem, jeszcze conajmniej 3 lata zanim zacznę gospodarzyć. Ja chyba jednak spróbuję pójść w produkcję roślinną, jeżeli będzie ziemia w mojej okolicy do kupienia, w tej chwili jest około 450-500ha w dzierżawach z agecji, i to strasznie blisko, zaraz przy wyjeździe z wioski. Najgorsze jest to, że nie mam dużej obory, do starej to może wejdzie z 5 byków, więc gdybym chciał hodować te 20 sztuk to bym już musiał myśleć o oborze, a to też kosztuje.

KS Falubaz

#99 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 maj 2008 - 21:43

endrju00711 a ile masz ha?

Sory że tak puźno , ale temat mi umknął . <_<

Hektarów mam 30 , ale powiększanie będzie napewno <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 24 maj 2008 - 16:15

Zamierzam trzymac krowy mleczne jam mam 23 lata i mam poważny dylemat czy zostawić na gospodarstwie skończyłem niedawno studia i sie zastanawiam czy zostać na wsi czy pójść do jakieś pracy ? mój tata zamierza przekazać gospodarstwo o powierzchni ok 50 ha plus dzierżawy zajmujemy sie hodowla bydła mam pytanie do was co byscie zrobili na moim miejscu ?