Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamierzam trzymac krowy mleczne

133 odpowiedzi na ten temat

#61 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:37

Zamierzam trzymac krowy mleczne jak wejdzie PROW to pewnie tak tylko trzeba jeszcze do tego doliczyć dojarkę i beczkowóz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamierzam trzymac krowy mleczne Dzisiaj, 07:32
  •  

#62 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:50

Zamierzam trzymac krowy mleczne No to ładnie musze kredytu zaciągnąć.. Ale powinno się zwracać. A płytę obornikową masz/robisz ? Masz wlicczoną do kosztorysu czy jeszcze nie ?

KS Falubaz

#63 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:55

Zamierzam trzymac krowy mleczne obora bezściółkowa czyli płyta niepotrzebna same szambo

#64 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 18:33

Zamierzam trzymac krowy mleczne No racja. A byczki do sprzedania masz zamiar trzymać ?

KS Falubaz

#65 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 18:37

Nie chodzi mi tutaj w szczególnośći o Twoje posty, ale czytałem kilka podobnych tematów, i jakieś 80% odradza hodowli (dużo pracy, brak świąt itp.) A dla mnie to nie jest przeszkoda. Co do biznes planu to sie zgodzę. Jeszcze mam troche czasu, żeby sobie wszystko przemyśleć. A wiesz może (http://www.agro-proj...log/b15/b15.htm) jest podany cennik i jest napisane iż kosztuje 1464 zł brutto. To za metr kwadratowy tak ?

Każdy tak myśli. To dla mnie nie przeszkoda itp. ale uwierz mi, że nieraz będziesz chciał gdzieś pojechac, a nie będziesz mógł. A co do twoich planów to nie planuj za dużo bo ''Kto za dużo planuje, ten najmniej buduje''. Poza tym, wiesz ile jeszcze się zmieni, zanim dorośniesz.

#66 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 18:43

Zamierzam trzymac krowy mleczne Ja nie przepadam za dyskotekami itp. Jakoś to nie dla mnie :) a co do planów to wiadomo, że jeszcze się dużo zmieni. Tylko z krówkami to już mogę startować za 3 lata :) Ale jak tak myślę co mogę robić to przynajmniej się nie nudzę :):D

KS Falubaz

#67 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 21 czerwiec 2007 - 19:21

my już mamy projekt kosztorys i pozwolenie na budowę obory na 30djp (znaczy 30 stanowisk + klatki dla młodzieży) bezściółkowa to kosztorys jest na 560tys zł

ta cena to chyba mocno przesadzona powiedzial bym ze polowe tego :D

#68 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 21:16

Zamierzam trzymac krowy mleczne @qazi
Ta obora co mówiłem jest na 100 miejsc. Czyli dla mnie zaduża, wolałbym jakąś 50-60 krówek. Ktoś ostatnio na AF wypowiadał się, że oborę na chyba 30 miejsc wybudował za 80 tys. :D Skąd taka rozbieżność w cenie ?

KS Falubaz

#69 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 22 czerwiec 2007 - 00:38

Zamierzam trzymac krowy mleczne hmmm czytam te posty i wiele razy powtarza sie PROW...ale nie tylko z tego można wyrwać kase bo i 50tyś z młody rolnik...pozatym można sie postarać poszukąc i kupić juz gospodarstwo z budynkami i wtedy brać kase i tylko remontować obiekt
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#70 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 09:42

Zamierzam trzymac krowy mleczne Za młodego rolnika, musze chyba spłacić 95tys. Więc nie zbyt jest to opłacalne. A co do budynków.. mam, ale stajnia na 2-3 krowy max, dlatego musze zrobić nową. Zreszta te budynki też by remontu potrzebowały.

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 21:35

Zamierzam trzymac krowy mleczne teraz ile trzeba by bylo ha kukurydzy na 15 krow i 20 bykow ile lak i sianokiszonki

#72 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 09:31

Zamierzam trzymac krowy mleczne No to jak Snopek4-zacząłeś już produkcje mleczną??

#73 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 22:29

Zamierzam trzymac krowy mleczne jeszcze nie
jeszcze dluga droga do realizacji planow ale powoli stawiam czolo wyzwaniu

#74 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:07

Zamierzam trzymac krowy mleczne No to trzymamy kciuki, musi Ci się udać :(

KS Falubaz

#75 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 17:39

Zamierzam trzymac krowy mleczne Ja także trzymam kciuki-niech ci się wszystko uda :( Osobiście ja też myślę nad rozpoczęciem produkcji mlecznej.

#76 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:28

Zamierzam trzymac krowy mleczne Wiecie co?? Jak się tak poczyta posty z tego tematu, to niewiele osób tu rzeczywiście hoduje krówki. Ja hoduje obecnie 25 krów, no a wszystkiego bydła mam około 70 sztuk, od cielaczka po dorosłe. Mam zamiar zwiększyć do 30-35 krów. Tylko, że opłacalność hodowli to nie przychodzi od tak sobie z chwilą postawienia krów, a zapas paszy objętościowej, wybrakowania, zapalenia wymion, jałowe krowy, utrzymanie mleka w klasie extra, atesty. Wydajność krówek to raczej kilkuletnia praktyka w żywieniu i odbudowywaniu stada, no i siniaki przy dojeniu pierwiastek :(. Oprócz budynku to jeszcze dojarka, zbiornik chłodzący mleko, trochę chemii do utrzymania czystości i maszyny do zbioru zielonek, czy kiszonek. Dla początkującego rolnika to daje dużo do myślenia, kredyt pewnie tak, ale tu dochądzą prowizje, odsetki koszty biznesplanu, wszelkich projektów.
Tu trzeba tęgiej głowy. Ja przejąłem gospodarstwo w pełnym biegu, ze stadem krów i też muszę się nieźle nagimnastykować by wyjśc na swoje.
Ale powiem jeszcze, że przez około 12 lat pracowałem jako informatyk, instruktor, a najwięcej jako handlowiec, a po godzinach pomagałem przy gospodarstwie, a obecnie pracuje tylko w gospodarstwie i nie żałuję tego. To jest praca ciągła, ale daje dużo satysfakcji, a brak wolnego czasu......??, może przez to mniej głupot do głowy przychodzi :)
Nie rezygnuj @snopek4, ale zanim się zdecydujesz dobrze to zkalkuluj i przemyśl

#77 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:50

Wiecie co?? Jak się tak poczyta posty z tego tematu, to niewiele osób tu rzeczywiście hoduje krówki. Ja hoduje obecnie 25 krów, no a wszystkiego bydła mam około 70 sztuk, od cielaczka po dorosłe. Mam zamiar zwiększyć do 30-35 krów. Tylko, że opłacalność hodowli to nie przychodzi od tak sobie z chwilą postawienia krów, a zapas paszy objętościowej, wybrakowania, zapalenia wymion, jałowe krowy, utrzymanie mleka w klasie extra, atesty. Wydajność krówek to raczej kilkuletnia praktyka w żywieniu i odbudowywaniu stada, no i siniaki przy dojeniu pierwiastek :(. Oprócz budynku to jeszcze dojarka, zbiornik chłodzący mleko, trochę chemii do utrzymania czystości i maszyny do zbioru zielonek, czy kiszonek. Dla początkującego rolnika to daje dużo do myślenia, kredyt pewnie tak, ale tu dochądzą prowizje, odsetki koszty biznesplanu, wszelkich projektów.
Tu trzeba tęgiej głowy. Ja przejąłem gospodarstwo w pełnym biegu, ze stadem krów i też muszę się nieźle nagimnastykować by wyjśc na swoje.
Ale powiem jeszcze, że przez około 12 lat pracowałem jako informatyk, instruktor, a najwięcej jako handlowiec, a po godzinach pomagałem przy gospodarstwie, a obecnie pracuje tylko w gospodarstwie i nie żałuję tego. To jest praca ciągła, ale daje dużo satysfakcji, a brak wolnego czasu......??, może przez to mniej głupot do głowy przychodzi :)
Nie rezygnuj @snopek4, ale zanim się zdecydujesz dobrze to zkalkuluj i przemyśl

Liczyłem tak +/- i jakiś 1 000 000 PLN na 60 dojnych+ obora maszyny itp. No ale bydło mleczne jest najbardziej opłacalne na dzisiaj.

KS Falubaz

#78 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 23:06

Zamierzam trzymac krowy mleczne @Matey
Masz rację, ze najbardziej opłacalne, bo dla przykładu byka sprzedasz obecnie za około 3 tys, a trzymasz go około 2-2,5 roku (zależnie od rasy i karmienia), a dajmy na to krowa tylko o wydajności 5000 litrów to dochód około 5tys rocznie powidzmy, że 2 tys/rok więcej kosztuje utrzymanie krowy to 3 tys ale na rok. To tylko takie pobieżne liczby.

A teraz 1 mln jako inwestycja w hodowlę to niezłe ryzyko. Trochę bałbym się zaczynać nie mając choćby połowy tej kwoty, a skąd wiadomo czy za 3-4 lata cały ten bum na mleko nie padnie. Ja raczej jestem za stopniowym wchodzeniu w taki interes

#79 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 23:10

Zamierzam trzymac krowy mleczne Też jestem za tym rozwiązaniem. To chyba nie padnie, bo po to robili kwoty mleczne. Ale sama obora kosztuje 500 000 PLN. Nie mówiąc już o sprzęcie do zielonek czy kwocie mlecznej. Może uda się znależć tańsze obory, słyszałem ze ktoś za 80 tyś zrobił. Moge zbudować obore na np. 60 sztuk, kupie z 20 na początek a potem co roku po krowce lub dwoch i tak by sie to krecilo :(

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:00

Za młodego rolnika, musze chyba spłacić 95tys. Więc nie zbyt jest to opłacalne. A co do budynków.. mam, ale stajnia na 2-3 krowy max, dlatego musze zrobić nową. Zreszta te budynki też by remontu potrzebowały.

Bierzesz MR, ale tych 95000 zł nie musisz spłaca, no chyba, że nie wypełnisz xx procent biznesplanu.