Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Zamierzam trzymac krowy mleczne

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
133 odpowiedzi na ten temat

#41 maly091 maly091

maly091
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2007 - 06:05

Zamierzam trzymac krowy mleczne a co z kosztami ile trzeba odjac od tych 5416zl miesiecznie??
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Zamierzam trzymac krowy mleczne Dzisiaj, 13:52
  •  

#42 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5085 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 07:21

Zamierzam trzymac krowy mleczne 5000 zł :D
  • 0

#43 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4103 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 07:57

Zamierzam trzymac krowy mleczne @jaro nawet 5100
@Matey narazie kasy żadnej niema i nie wiem kiedy będzie bo sam czekam na ruszenie PROW
  • 0

#44 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4602 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 09:20

Zamierzam trzymac krowy mleczne A te koszty na co ? Pasze itp.?
  • 0
KS Falubaz

#45 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4103 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 09:26

Zamierzam trzymac krowy mleczne koszty na utrzymanie zwierząt i prowadzenie działalności czyli np. światło, woda środki czystości, pasze, paliwo, itd
  • 0

#46 zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 09:43

Zamierzam trzymac krowy mleczne no nie mogę. Ludzie co wy piszecie, jaka maszynka do robienia pieniędzy !!!!!!!!!!! powiedzmy że mleczarnia płaci 1 zł (jak już wcześniej ktoś napisał) to z tej złotówki możesz wziąść do kieszeni ileś tam groszy - dokładnie nie wiem ale to chyba nawet nie jest 10 groszy. Gdzieś jest wątek o opłacalności produkcji mleka to można poczytać. Jasne jest to dochodowe ale nie piszmy że "będę miał 5 czy ileś tam tyś" Fakt te pieniądze będziesz miał ale wirtualnie bo w rzeczywistości ich nie masz - masz ten malutki procencik jaki Ci zostaje z tej złotówki.
ps: Matey policz jeszcze raz. Ilość mleka dziennie od krowy x powiedzmy 305 dni x jakieś 9 groszy = wynik to jest to co masz w kieszeni (hmm tylko czy nie powinno być razy 7-8 groszy ??)
  • 0

#47 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4602 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 10:38

Zamierzam trzymac krowy mleczne "maszynka do robienia pięniędzy" napisałem z żartem..... -.- Tak najlepiej nie mieć hodowli, mieć 10ha, żyć na kredyt i będzie fajnie. Ale ja myśle tak, żeby chociaż NIEWIELKIE zyski czerpać... a nie cały czas dokładać ... Doskonale wiem, że trzeba płacić rachunki itp. to żadna nowość
  • 0
KS Falubaz

#48 zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 13:53

Tak najlepiej nie mieć hodowli, mieć 10ha, żyć na kredyt i będzie fajnie.

Poczytaj inne moje posty. Gdzie tylko mogę to wypowiadam się że rolnictwo jest opłacalne i jak się ma możliwość to należy inwestować a zawłaszcza krowy mleczne. Ale jestem przeciwny "suchym" wyliczenią własnie takim jak zrobiłeś Ty. Jeśli juz chcemy wiedzieć jakie to przynosi zyski to róbmy jakiś biznesplan itp. I z całym szacunkiem ale z 10 ha też można żyć nie przymierając głodem - może nie z bydła ale są przecież inne gałęzie produkcji jak choćby truskawki, maliny itp.
Jeszcze raz to powiem - rolnictwo jest opłacalne - jak dysponujesz jakąś gotówką na start, jesteś gotów na codzienne dojenie rano i wieczorem, masz cierpliwość aby czekać na zwrot gotówki to ja Cie nawet będę namawiał do tego ale musisz sobie uświadomić ile tak naprawdę kasy zostaje Ci ze sprzedanego litra mleka i do tego tyczyła się moja poprzednia wypowiedź.
Najtrudniejszy jest początek - ale to chyba w każdej pracy.
  • 0

#49 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4602 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 15:26

Zamierzam trzymac krowy mleczne Nie chodzi mi tutaj w szczególnośći o Twoje posty, ale czytałem kilka podobnych tematów, i jakieś 80% odradza hodowli (dużo pracy, brak świąt itp.) A dla mnie to nie jest przeszkoda. Co do biznes planu to sie zgodzę. Jeszcze mam troche czasu, żeby sobie wszystko przemyśleć. A wiesz może (http://www.agro-proj...log/b15/b15.htm) jest podany cennik i jest napisane iż kosztuje 1464 zł brutto. To za metr kwadratowy tak ?
  • 0
KS Falubaz

#50 witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 1616058
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 21 czerwiec 2007 - 15:30

Zamierzam trzymac krowy mleczne hmmm ktos kiedyś wyliczył ze aby mleko było połacalne cena musi byc ponad 70gr za litr...chyba to czytałem w Hoduj z głową....druga sprawa rolnictwo jest bardzo opłacalne, jeśli ma ktoś troche głowy i pomysłu mozna naprawde z tego zrobic dobry interese...wracajać do tematu....przy krowach najwiecej kasy pochłonie kunpno kwoty mlecznej, stada oraz postawienie jakiegoś budynku....druga sprawa do produkcji zielonek wystarcza podstawowe maszyny np kosiarka, zgrabiarka, rozsiewacz, 2 ciągnik jakaś przyczepa do zielonek (taniej jak prasa) i pług agregat i siewnik...to wszystko mozna kupic tani na allego lub jakis innych stronach....a co do ha, można sie postarac o jakąs dobra i pewna dzierzawe i można robić
  • 0
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#51 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4602 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 15:50

hmmm ktos kiedyś wyliczył ze aby mleko było połacalne cena musi byc ponad 70gr za litr...chyba to czytałem w Hoduj z głową....druga sprawa rolnictwo jest bardzo opłacalne, jeśli ma ktoś troche głowy i pomysłu mozna naprawde z tego zrobic dobry interese...wracajać do tematu....przy krowach najwiecej kasy pochłonie kunpno kwoty mlecznej, stada oraz postawienie jakiegoś budynku....druga sprawa do produkcji zielonek wystarcza podstawowe maszyny np kosiarka, zgrabiarka, rozsiewacz, 2 ciągnik jakaś przyczepa do zielonek (taniej jak prasa) i pług agregat i siewnik...to wszystko mozna kupic tani na allego lub jakis innych stronach....a co do ha, można sie postarac o jakąs dobra i pewna dzierzawe i można robić

To ja o tym cały czas mówie :). Z maszyn bym musiał kupić belarke (używana za 20tys.) zgrabiarka (?) kosiarka (?) no i owijarka, ale piernik wie po ile to chodzi. Ciągniki są, ale mtz do sprzedania a na jego miejsce takiego 914 + tur do dźwigania beli. A stado można kupić mniejsze, potem z każdym miesiącem inwestować (ale lepiej chyba wziąc kredyt i kupić cale stado i kwote mleczna). Za te duperelki do siana zmieściłbym się w 100 tys., no może lekko bym przekroczył, obora z 200tyś pochłonie, stado nie wiem i kwota.. Ale jeszcze pomyślimy :D Pozdrawiam.
  • 0
KS Falubaz

#52 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4103 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 15:56

Zamierzam trzymac krowy mleczne a jaką oborę ty postawisz za 200tys chyba że remont i przebudowa istniejącej
  • 0

#53 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4602 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 15:58

Zamierzam trzymac krowy mleczne Nie mam obory. A jaką ty obore masz na myśli ? Na ile sztuk?
  • 0
KS Falubaz

#54 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4103 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:01

Zamierzam trzymac krowy mleczne my już mamy projekt kosztorys i pozwolenie na budowę obory na 30djp (znaczy 30 stanowisk + klatki dla młodzieży) bezściółkowa to kosztorys jest na 560tys zł
  • 0

#55 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4602 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:03

Zamierzam trzymac krowy mleczne No to jednak się pomyliłem. A uwięziowe są droższe od wolnostaniskowych ? Ile m2 ma Twoja obora ?
  • 0
KS Falubaz

#56 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4103 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:07

Zamierzam trzymac krowy mleczne coś ok 450m2 a czy droższa od wolnostanowiskowej to raczej nie ale ta cena zawiera też koszt szamba ok 330m3 i vat
  • 0

#57 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:14

Zamierzam trzymac krowy mleczne Ja kupowałem kiedyś kwote mleczną za 5gra do 30 gr
  • 0
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#58 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4602 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:18

Zamierzam trzymac krowy mleczne Za projekt obory na internecie która mi się podoba bym musiał zapłacić około 900tys. o.o Korzystałeś z jakiś środków unijnych?
  • 0
KS Falubaz

#59 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4103 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:22

Za projekt obory na internecie która mi się podoba bym musiał zapłacić około 900tys. o.o Korzystałeś z jakiś środków unijnych?

projekt 900tys to chyba kosztorys, a jeszcze nie korzystałem ze środków unijnych bo ich niema wiec czekamy z budową aż wejdzie PROW
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#60 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4602 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 16:24

Zamierzam trzymac krowy mleczne Miała jakieś 520m2 na zwierzęta. Z PROW ile zwrotu otrzymasz ? 50%?
  • 0
KS Falubaz