Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamierzam trzymac krowy mleczne

133 odpowiedzi na ten temat

#21 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 12:12

Zamierzam trzymac krowy mleczne "per aspera ad astra" jak mówi madre przysłowie. Nie ma nic za darmo. Pewnie, ze może i najrozsądniej byłoby sprzedac wszystko i i wyjechac do USA ale "tylko szczury uciekają z tonącego okrętu".
Jednak zgadzam się, ze przy krowach to lekko nie będzie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamierzam trzymac krowy mleczne Dzisiaj, 02:10
  •  

#22 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 13:54

Zamierzam trzymac krowy mleczne ja sam mam sporo krówek , ale zaczynać od zera i w dodatku w wieku 18 lat? chłopie krowy mleczne to dobrowolne więzienie. nie ma świąt , imprez , wesel ,wyjazdów. przychodzi pora udoju i nie ma że boli. następna rzecz porody, środek nocy ,święto czy coś innego musisz cały czas czuwać. najlepsze jest jak zjedzie się rodzinka ( tak jak dzisiaj) słoneczko grill a ty do krówek. tak więc ja tam nikogo nie zniechęcam ale ......

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 14:52

Zamierzam trzymac krowy mleczne @wojtas-jakbym miał napisać o tym czym są krowy -to użyłbym dokładnie tych samych słów :D-i można sobie pisać o organizacji,pracownikach itp,itd-a rzeczywistość jest dokładnie taka jak piszesz

#24 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:32

Zamierzam trzymac krowy mleczne @jaro i @wojtas mają racje... ja sam nie ma krówek, ale mieszkam na podlasiu i to w rejonie gdzie mleko jest "intrafnym" biznesem. wszystko co mówicie jest własnie prawda. sam zaobserwowałem ze obowiązki zaczynaja sie od najmniejszego stada, jezeli ejst zorganizowana rodzina to w miarę "zdrowego rozsadku" mają do 40krów i jesczze zyją w mniejszym "biegu", ale tych co wybudowali nowe duże obory i żałuja znam coraz wiecej...

#25 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 16:04

Zamierzam trzymac krowy mleczne Też się z tym zgodze no ale wiadomo rolnictwo to nie praca za biurkiem.

KS Falubaz

#26 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 17:05

Zamierzam trzymac krowy mleczne Witam panowie ja powiem tak ja wole pracowac przy 2000 swin niz przy 20 krowach i wiem co mowie znajomi maja bydło wszystkiego ze 100 sztuk to wstaja o 4:15 i robia do ciemnej nocy :D
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#27 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 18:20

Zamierzam trzymac krowy mleczne Ja sie na krowach nie znam, ale Snopek powiem Ci tak nie zniechęcaj sie tylko powoli sobie zacznij gospodarzyć :D Mowisz, że masz 50ha plus dzierżawy?? Gdybys na takiej powierzchni siał zboża to przecież bedziesz sobie z tego całkiem całkiem żył :D ? Gdy bedziesz juz wiedział dokładnie ile masz średnio zysków w 1 roku to wtedy twoje obliczenia beda maiły sens :) musisz miec czysty rachunek żebys wiedział ile mozesz inwestować i jakie kredyty mozesz brać :) Ja z tatą mamy ok.4 ha mamy na tym troche zboża, a reszta to ziemniaki i warzywa w tej chwili tata dorabia sobie dorywczo, a ja po szkole (ok 15:00) zajmuje sie tym całym bandzajem, wiedomo ze ja przyjdzie czas na zbiór to nie bede robił sam tylko z nim :) i jakoś sobie radze a mam 17 lat :) Ja osobiści tez myśle o młodym rolniku ale musisz mieć wykształcenie żeby dostać (jestem w trakcie nauki w technikum ogrodniczym) i kupic za to jakis nowy ciagnik. Powoli powiekszamy areał i jak skoncze szkołe to myśle o tym na poważnie!! Nie chgodzi o to żebyś siedział dzien i noca i chrował jak wół na to bedzie jeszcze czas :) Masz 18 lat musisz miec równiez czas na to żeby z kolegami pogadać, poimprezować żone sobie znaleść itp. Według mnie masz dobre plany tylko musisz je bardziej rozłożyć w latch np. 10lat :) Wtedy bedziesz zdrowy, szczęśliwy itp. a z 50 ha bedziesz sobie spokojnie żył :D Nie biez tego do siebie co napisałem, rób jak uważasz :) Pozdrawiam i zycze dobrego wyboru

#28 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 20:44

Zamierzam trzymac krowy mleczne Hehe widzę, że tu dużo "młodych rolników" :D Musisz robić wszystko na spokojnie bez nerwów, a na pewno Ci się uda :)

KS Falubaz

#29 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 21:19

Zamierzam trzymac krowy mleczne wiem wiem o tym wszystkim ale na samym polu to nie bardzo
widze ze duzo jest przeciw krowom ale ja po pierwsze je lubie tez chyba wazne i nie musi byc tak ze jestes uwiazany choc jest to prawda ale trzeba z czegos zrezygnowac
ja chce zostac na wsi bo tu jest moje zycie a i nie wyobrazam sobie zycia bez pracy na roli fajnie zabrzmialo
ja wiem ze to co zamiezam nie jest idealne ale ja to stwozylem sam przez kilka dni i wieczorow wiec spytalem sie o wasze zdanie dzieki za otrzezwienie ale teraz prosze o pomoc
bo ja to chce zrealizowac serio a przy 15 krowach to roboty zbytnio nie ma
i nie straszcie mnie ze w nocy trzeba wstawac (mialem swinie )i wiem co to znaczy
a mam 18 lat pelen zapalu jestem itp
a czy nie jest tak ze borac mlodego rolnika mowie ze uzupelnie wyksztalcenie (ide na akademie)

#30 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 16:06

Zamierzam trzymac krowy mleczne Ja również jestem za hodowlą krówek mlecznych. Może i trzeba latać nocami, siedzieć ciągle w domu, chodzić punktualnie aby je wydoić i nakarmić, ale nie przesadzajmy. Jak dostana godzinę później czy wcześniej jeść to nic im się nie stanie. Poza tym jak masz 50 ha to na pewno zatrudniasz przynajmniej jednego pracownika i zawsze jak wypadnie ci jakaś imprezka albo wesele to możesz go zawołać. W porównaniu z trzodą przynajmniej cena mleka jest bardziej ustabilizowana i wiesz mniej więcej na czym stoisz. Powodzenia :D .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 16:32

Zamierzam trzymac krowy mleczne Tylko zagadka jest z tą kwotą mleczną.. Może być tak, że za 5 lat to w ogóle zlikwidują, a ceny mleka polecą :). Ale skoro nie na mleku to na czym ? Tak czy siak, pomysł dobry :D

KS Falubaz

#32 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 22:09

Zamierzam trzymac krowy mleczne Za 5 lat to mleko mogą z Chin importować :D

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#33 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 07:38

Zamierzam trzymac krowy mleczne Hehe, nie wiadomo co tam wymyślą. Ale tak sobie pomyślałem jeszcze wieczorkiem nad tym to stwierdziłem jednak, że ten pomysł jest dobry. Weźmie kredyt pokupuje to wszystko, co krówkom nie zbędne i wtedy będzie zarabiał na mleku. A tak to weźmie kredyty, kupi troche ziemi czy tam sprzęt i nie będzie pewnego zarobku. Do tego jakby jeszcze trzymał mięsne to by biznes się kręcił. Ja bym już działał :D

KS Falubaz

#34 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 13:14

Też się z tym zgodze no ale wiadomo rolnictwo to nie praca za biurkiem.

hehe rolnictwo to nie praca za biurkiem :) prawda to jest ale powiem Ci że od małego pracowałem z rodzicami na gospodarstwie a po studiach zacząłem pracować za biurkiem jako informatyk (już 3 latka). Wszystko ładnie pięknie, czyściutko, 8 godzin zrobisz swoje i wolny jesteś, weekendy wolne, święta wolne. Ale jak wysiedzieć w pracy wiedząc że w polu robota, że szykują się do wyjazdu kosić czy jeszcze coś innego - nie da się :D Mimo ciepłej posadki przy komputerach zamierzam zostać na gospodarce a nie za biurkiem. Z tym że przejść z obecnego kierynku mlecznych (12 krówek) na mięsne - na tyle sztuk na ile pozawalają nasze hektary.
Co do tematu - nie będę Ci odradzał bo mleczne to dobry i dochodowy kierunek ale na pewno nie od razu będziesz zarabiał. Jeśli zaczynasz od początku to będziesz musiał dużo kasy wyłożyć, dużo się natyrać i długo czekać aż krowy zaczną zarabiać - oczywiście w pierwszej kolejności muszą się spłacić aby zaczęły zarabiać. No i jak już ktoś wcześniej napisał - jeśli nie masz kogoś do pomocy (choćby brata czy ojca) kto mógłby Cie zastąpić na kilka dni to zapomnij o wakacjach, imprezach itp :)
powodzenia

#35 Share maly091 maly091

maly091
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2007 - 18:08

Zamierzam trzymac krowy mleczne a ja mam takie pytanko.jezeli bym mial krowy mleczne (10 sztuk) to ile bym mial kasy miesiecznie za mleko i po wszystkich oplatach??mleczarnia daje zaluzmy 1 zl za litr.

#36 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 18:11

a ja mam takie pytanko.jezeli bym mial krowy mleczne (10 sztuk) to ile bym mial kasy miesiecznie za mleko i po wszystkich oplatach??mleczarnia daje zaluzmy 1 zl za litr.

to zależy ile ci te krowy mleka dadzą :D

#37 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 18:41

Zamierzam trzymac krowy mleczne Myślę, że na jakąs impreze to może przyjść kumpel i Ciebie wyręczyć, a potem jakoś mu się odwdzięczymy :) No ale nie wiem czy na imprezy chodzimy co tydzień. No ale wiadomo, krowa to nie chomik, że jej się nasypie jedzenia i pojedzie na 2 tygodnie i wróci :D

KS Falubaz

#38 Share maly091 maly091

maly091
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2007 - 21:27

Zamierzam trzymac krowy mleczne no powiedzmy ze krowa daje 600-700litrow miesiecznie

#39 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 21:33

Zamierzam trzymac krowy mleczne czyli jak krowa daje mleko przez te 300 pare dni to czyli tak 10 miesięcy to te 650x10miesięcyx10krów/12miesięcy w roku x 1zł za litr=ok5416zł miesięcznie
ładnie się liczy tylko w rzeczywistości może być trochę inaczej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 22:44

Zamierzam trzymac krowy mleczne Ale nawet jeżeli miało by wyjść te 5 tys. to już jest pieniądz (dla mnie przynajmniej), bo jak teraz utrzymujemy się tylko ze zbóż a tu było by 5 tyś. miesięcznie :D. Przydała by się maszynka do robienia pieniędzy tak na inwestycje w gospodarstwie :). A jeszcze mam pytanie : UE daje jakieś dofinansowania do nowych obór, sprzętu? Czy dalej UE daje pieniążki na płyty obornikowe ? Pozdrawiam.

KS Falubaz