mrozek

Ursus 1224 , jak włączyć blokadę mostu

Polecane posty

mrozek    0

Witam. Niedawno kupiłem ursus 1224 96 rok i nie wiem jak włącza się blokadę przedniego mostu, wogóleę przewody od elektromagnesu były urwane. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Pisałem ci przecież pod fotką mojego ciągnika, nie sprawdzałem co prawda ale wydaje mi się że tak jest jak mówi @henius91 że włącza się razem z blokadą tylnego mostu,gdy kolega ojca kupował właśnie 1014 z blokadą mostu to ten pan też tak mówił , jeśli chcesz sprawdzić to to ruszaj w pole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

pod pedałem blokady jest włącznik elektryczny który przekazuje prąd na elektromagnes..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja u mnie miałem przycisk na desce rozdzielczej , tam jest włącznik do elektrozaworu. Starsze nie miały blokady wymuszonej, tylko automat, i to w praktyce w ogóle się nie załączało...


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozek    0

Mam pytanie ile dałeś za ten sprzęt???.

 

dałem za niego 45 tyś, jest to wersja z niemiec,ma już suwany zaczep

 

Ja u mnie miałem przycisk na desce rozdzielczej , tam jest włącznik do elektrozaworu. Starsze nie miały blokady wymuszonej, tylko automat, i to w praktyce w ogóle się nie załączało...

na desce rozdzielczej mam tylko dwa przyciski. jeden od napędu a drugi od spryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@mrozek masz załączany napęd z deski rozdzielczej? dodaj fotki ursusa to sobie porównam czy nie za drogo zapłaciłem za swojego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Witajcie :lol: a może ktoś wie jaki olej idzie w elektromagnesie od blokady?? w takim małym zbiorniczku plastikowym na elektromagnesie??? bo jest pusto ;[ i nie wiem co wlac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

A dokładnie gdzie masz ten mały zbiorniczek? W którym miejscu on się znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

No nie wiem czy Ci ktoś pomoże bo ten urządzenie, które jest pokazane na fotce nie jest rozwiązaniem fabrycznym. No przynajmniej w mojej 1224 czegoś takiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Mi też się wydaje że w mojej też takiego czegoś nie ma, ale jutro sprawdzę dla pewności.

 

 

 

Sprawdzałem dzis i u Mnie nie ma nic podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pradawny    0

a może mi ktoś powiedzieć czy wszystkie ursusy 1224 miały blokadę przedniego mostu, czy montowano je dopiero później. Chodzi mi o te starsze np. rok 82-86? Przymierzam się do zakupu takiego ciągnika i warto by było wiedzieć czy ma blokadę, a jeśli nie mają blokady te starsze to mam drugie pytanie czy taką blokadę można dołożyć i oczywiście jakaś przybliżona cena.

z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

wszystkie miały blokadę...włączasz ją pedałem koła gazu nożnego :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Niestety @locke trochę nie dokładnie doczytałeś, chodzi o przód, a miały dopiero po 90 roku montowane.Zdarzały się blokady mechaniczne załączone non stop, ale raczej w Zetorach i to były blokady,-mechanizmy Irlanckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pradawny    0

Rozumiem że w 1224 przed rokiem 90 orginalnie na rynek krajowy przednie mosty blokady nie miały. A może mi ktoś powiedzieć czy da to się jakoś przerobić?? Może jakaś firma robi takie blokady gotowe do wmontowania, a może taką blokadę idzie kupić jako część do nowszego typu(czyli po roku 90) i wmontować ją do starego?? Jeśli idzie coś takiego przykombinować to niech ktoś napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A no tak rzeczywiście przedniego...Sory nie doczytałem :P

blokadę idzie zrobić zmieniając bodajże...lewą obudowę przedniego mostu i coś w środku (ale nie jestem pewien) Jest temat gdzieś na forum o tym... :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pradawny    0

kolego krzeski jestem zainteresowany twoją propozycją, wysłałem ci wiadomość na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj