Skocz do zawartości

Zdjęcie

siłownik

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 18:24

siłownik Jak wymienić uszczelniacz w siłowniku w turze bo mocno cieknie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siłownik Dzisiaj, 10:22
  •  

#2 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 18:36

siłownik To że cieknie to nie tylko uszczelniacze może być porysowana powierzchnia tłoka gdzieś w Top Agrar miałem krok po kroku jak naprawić siłownik bo to wbrew pozorom nie takie proste zrobić to dobrze jeśli nie będzie odpowiedzi to podeślę Ci skan.

#3 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 18:44

siłownik Porysowany nie jest poprostu ma już swoje lata i wyrobił się.

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 18:53

siłownik Nie jest to trudne. Robiłem to już. I jeszcze muszę na jednym siłowniku zrobić.
Wyciągasz drut u góry a potem wyciągasz tłoczysko wraz z mocowaniem. Zdejmujesz pierścień na końcu tłoczyska i wyciągasz tłoczysko z mocowania. Wymieniasz uszczelniacz i ostrożniej składasz. Posmaruj olejem aby nie uszkodzić nowego uszczelniacza. Potem zakładasz pierścień na tłoczysku. Dalej składasz tłoczysko z mocowaniem w cylinder. Jesli uszczelniacze na mocowaniu są słabe to je wymieniasz, smarujesz olejem i składasz. Na koniec wbijasz drut. Drut wyprostuj prawie cały. Nie prostuj tylko odcinka który wkładasz w siłownik. Wbijasz go młotkiem. Mi takie coś zajmuje jakieś 20 min

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:01

siłownik Dzięki!

#6 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:23

siłownik Słyszałem że ten drut zabezpieczający dobrze jest dać nowy, przy wyciąganiu tłoczyska trzeba to zrobić energicznym szarpnięciem najlepiej wkręć całość w jakieś masywne imadło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 20:14

siłownik Drut fajnie się wyciąga obcęgami po kawałku, później go trzeba wyprostować i znów założyć. Można to zrobić na turze, po co wszystko demontować. Uszczelniacze kupuję się w sklepie rolniczym lub w sklepach z łożyskami i uszczelniaczami.

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 20:29

siłownik Ja siłownika nigdy nie demontowałem. Wyjąłem drut i wyciągałem do przodu.
Drut najlepiej zacisnąć morsem i wyciągnąć. Obcęgami to go pokaleczysz. Jeśli nowy to nei jakiś tam zwykły drucik tylko kupić oryginalny. Ja tych drutów nigdy nie zmieniałem na nowe a rozbierałem siłownik kilka razy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 19:22

siłownik

Ja siłownika nigdy nie demontowałem. Wyjąłem drut i wyciągałem do przodu.
Drut najlepiej zacisnąć morsem i wyciągnąć. Obcęgami to go pokaleczysz. Jeśli nowy to nei jakiś tam zwykły drucik tylko kupić oryginalny. Ja tych drutów nigdy nie zmieniałem na nowe a rozbierałem siłownik kilka razy.

Dobra spoko ale co jak drut nie chce wyjsc próbowałem dzis morsem i ani drgnie a nie chce rozcinac siłownika. czym Ty tego morsa ciągnołes Fadromą? moj rekoma za chiny nie pojdzie szczypce sie zeslizgują nie mam pomysłu:( Help

#10 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 21:17

siłownik może mi ktoś powiedzieć jak ten mors wygląda do wyciągania tego drutu , najgorzej wydostać ten drut zwłaszcza gdy jest zardzewiały . raz wyciągałem go chyba przez 3 dni polewając go wd spawając nakrętki na koniec drutu żeby można było zaczepić jakąś dźwignie ,wybijając go innym drutem od tyłu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 21:49

siłownik pierwsze lepsze szczypce morse'a
Dodany obrazek
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie